Jaki gramofon ?

Zaczęty przez Magreeltoreel, Luty 28, 2016, 17:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

krzysiek

Cytat: pan-troglodytes w Luty 15, 2017, 10:43
A konto na PayPal masz zweryfikowane? Zaznaczyłeś w aukcji że zwrot jest możliwy? Ja kiedy sprzedaję czasem coś na ebay z użyciem PayPal pieniądze mam po 3-4 dniach.

Tak jak pisze christo jest przy pierwszej transakcji. Sprzedawałem płytę na angielskim ebayu, była to moja pierwsza transakcja sprzedaży i trzymali moje pieniądze tak, jak pisze christo.

Opłaty ebay i paypal są bardzo wysokie. Spójrz na http://finalfeecalc.co.uk/
Przy wartości sprzętu 750 i koszcie wysyłki 45, dla sprzedającego po odjęciu prowizji zostaje 643.
Dlatego bardzo dużo wartościowego sprzętu sprzedaje się na forach hifi, by właśnie zaoszczędzic na prowizjach. Też tak kupowałem w UK, przez fora.
Jesli chodzi o transakcję poza ebay, to jest to głupi pomysł - chyba, że jest możliwość odbioru osobistego.
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

rudy-102

Cytat: christo w Luty 15, 2017, 10:40przez trzy tygodnie od sfinalizowania transakcji miałem pieniądze na koncie paypala zablokowane.

Cytat: pan-troglodytes w Luty 15, 2017, 10:43kiedy sprzedaję czasem coś na ebay z użyciem PayPal pieniądze mam po 3-4 dniach.
To jest dziwne. Ja mam te pieniądze natychmiast do dyspozycji.

christo

Cytat: pan-troglodytes w Luty 15, 2017, 10:43A konto na PayPal masz zweryfikowane? Zaznaczyłeś w aukcji że zwrot jest możliwy? Ja kiedy sprzedaję czasem coś na ebay z użyciem PayPal pieniądze mam po 3-4 dniach.
Tak, konto zweryfikowane. Nie umożliwiałem również zwrotu.
Cytat: blackholesun w Luty 15, 2017, 10:48Tak jak pisze christo jest przy pierwszej transakcji. Sprzedawałem płytę na angielskim ebayu, była to moja pierwsza transakcja sprzedaży i trzymali moje pieniądze tak, jak pisze christo.
To była moja druga transakcja. Za pierwszym razem z tego co pamiętam nie było takiego problemu. Jedyna różnica jest taka, że za pierwszym razem wystawiałem przedmiot na ebay.co.uk a teraz na ebay.com. Dodatkowo nabywcą był Amerykanin - może oni korzystają z większej ochrony..? Nie mam pojęcia. A koszty - faktycznie straszne. Paypal dodatkowo mnie "kiwnął" na kursach ale to inna sprawa.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

rudy-102

Cytat: blackholesun w Luty 15, 2017, 10:48Jesli chodzi o transakcję poza ebay, to jest to głupi pomysł - chyba, że jest możliwość odbioru osobistego.
No chyba, że nie jest to osoba prywatna, tylko np. sklep.

pan-troglodytes

Cytat: rudy-102 w Luty 15, 2017, 10:56To jest dziwne. Ja mam te pieniądze natychmiast do dyspozycji.

Do dyspozycji via PayPal - natychmiast. 3-4 dni jak wypłacam na konto bankowe. Wtedy też pobierana jest prowizja PayPala. Prowizja i tak jest niższa niż za granicą (2.5 vs 3.4%)
Na ebay.pl nie ma opłat za wystawianie, jest stała prowizja (nie większa niż chyba 50 złotych) dlatego kalkulatory z .co.uk nie mają w naszym przypadku zastosowania.

elem

Cytat: christo w Luty 15, 2017, 10:40Gdyby nabywca w tym czasie zgłosił jakieś roszczenia, prawdopodobnie bez problemu otrzymałby zwrot.

Dopiero po zwrocie towaru do Ciebie. Jeśli kupujący kombinuje i zgłasza spór (bo np. twierdzi, że płyta nie przyszła nowa, jest zniszczona okładka itp), to najlepiej od razu przekształcić ten spór w roszczenie i zaproponować zwrot gotówki. Musi wtedy wysłać do Ciebie przedmiot przesyłką rejestrowaną, a to nie jest tanie. Jeśli to wałek, to odpuści.

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

rudy-102

Cytat: christo w Luty 15, 2017, 10:56nabywcą był Amerykanin - może oni korzystają z większej ochrony..?
Coś w tym może być. Kiedyś kupiłem do firmy pewne urządzenie przez ebay. Po rozpakowaniu okazało się, że jest to po prostu złom. Najpierw napisałem do sprzedawcy maila, że chce zwrotu pieniędzy i że mnie oszukał, ale jak mi odda kasę to nie będę powiadamiał ebaya. Wtedy on wystawił mi negatywną opinię,że to ja jestem oszust i zmienił w ustawieniach miejsce zamieszkania z Niemiec na USA. To zablokowało mi wszelkie możliwości obrony. Nie mogłem mu wystawić negatywa i nie mogłem dopisać komentarza do jego oceny w moim profilu. Amerykańska centrala ani razy nie zareagowała na moje maile. Później na szczęście zmieniono przepisy i teraz sprzedający nie ma prawa dać negatywa kupującemu jeśli ten zapłacił.

merlin1973

Cytat: rudy-102 w Luty 15, 2017, 10:56To jest dziwne. Ja mam te pieniądze natychmiast do dyspozycji.
Cytat: pan-troglodytes w Luty 15, 2017, 11:03Do dyspozycji via PayPal - natychmiast. 3-4 dni jak wypłacam na konto bankowe.
Też tak mam :) 
Pozdrawiam S.CH.

GB



Cytat: kawosz w Luty 13, 2017, 11:42
Mnie to jeszcze ciągnie poza fajnym idlerem do pionka z epoki . Kiedyś pewnie nie wytrzymam ciśnienia  ;)
http://www.ebay.de/itm/Pioneer-PL-570-X-Plattenspieler-Turntable-Platine-vinyle-automatique/112300348447?_trksid=p2047675.c100009.m1982&_trkparms=aid%3D888007%26algo%3DDISC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D20140117125630%26meid%3Dbc628f92806a434089a4320f9a7c1e7f%26pid%3D100009%26rk%3D1%26rkt%3D1%26sd%3D282332744368

Pionieer chyba stanie się moją własnością. Człowiek sprzedający tego na eBay ma jeszcze jednego w podobnym stanie.

Tak się składa, że w poniedziałek jadę do Germanii i będę mógł go odebrać osobiście. Ustaliłem cenę 680 EUR. Adapter ma podstawową wkładkę AT91.

Brać?

Jak go sprawdzać przy odbiorze?
Na co zwrócić uwagę?
Jakie czynności sprawdzające podjąć?

Z góry dziękuję za info w tej materii.

PS.

Teraz będę grał stero na Bernardzie i Pionku.

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

kawosz

Cytat: GB w Luty 16, 2017, 20:32Teraz będę grał stero na Bernardzie i Pionku.
:D . On jest chyba automatyczny ? To niech włączy i zobaczysz czy działa . Czy ramię się podnosi na końcu płyty . Czy wraca .  O ile ma wracać w tym modelu ? . Czy działa opcja manualna . Czy nic nie trzeszczy . Usiądź u niego i posłuchaj muzyki . Zazdroszczam Koledze :) . Tak jak pisałem troszkę choruje na takiego pionka .

frywolny trucht

Przycisz system, posłuchaj jak pracuje werk. Czy jest cicho i stabilnie, czy silnik nie wydaje dziwnych szumów  od czasu do czasu. Do tego- czy ramię pracuje elastycznie, a jednak bez luzów podczas przestawiania. Czy podczas odczytu całej strony  ( sorry- tyle minimum posiedź) nie dzieją się dziwne rzeczy wizualne i soniczne.
Sprawdź automat- czyli wielkość płyty, powrót ramienia, prędkości- gramofon ogarnia.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GB

#1011
Dzięki. Jutro mam mieć foty to wstawię, może co jeszcze zobaczycie.

PS.

Przyszła Metalica z orkiestrą symfoniczną, 3 płyty. Łatwo będzie zmieniać.

Pozdrawiam
GB
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

Cytat: kawosz w Luty 16, 2017, 20:44
Cytat: GB w Luty 16, 2017, 20:32Teraz będę grał stero na Bernardzie i Pionku.
:D . On jest chyba automatyczny ? To niech włączy i zobaczysz czy działa . Czy ramię się podnosi na końcu płyty . Czy wraca .  O ile ma wracać w tym modelu ? . Czy działa opcja manualna . Czy nic nie trzeszczy . Usiądź u niego i posłuchaj muzyki . Zazdroszczam Koledze :) . Tak jak pisałem troszkę choruje na takiego pionka .
No to nie zastanawiaj się tylko inwestuj. Jak mawiała moja babcia lepiej żałować, że się coś zrobiło, niż rozmyślać nad tym wiele lat, iż mogło się to zrobić.

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

kawosz

I gdzie ja go postawię  ;) . Muszę pisklaki wywalić z domu a to jeszcze dwa lata . To taki mój fetysz ten pionek jest :) . Było by trzecie ramię  ;D

kawosz

A jako czwarty może taki  ;D

vasa

Cytat: kawosz w Luty 16, 2017, 21:19A jako czwarty może taki 
Ale extra ;D
A to ramię to jaką ma masę?
A headshell jest typowy i wymienny?
I co chcesz na nim powiesić?
:)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kawosz

Cytat: vasa w Luty 16, 2017, 22:02I co chcesz na nim powiesić?
Coś by trzeba było wystrugać . No chyba że jakąś podstawową z wykałaczki :D ale to słaby szlif :D

rafdob

Witam
Jako posiadacz PJ (Debut Carbon Esprit) chciałbym napisać, że nie jest to może szczyt techniki, ale na początek zabawy z analogiem w zupełności wystarczy. Nowego z wkładką 2M RED można dostać za około 1600-1700 PLN. Ja na początku jako PRE używałem Art DJ PRE II, potem wymieniłem wkładkę na 2M BLUE (nastąpiła lekka poprawa), ale dopiero po wymianie PRE na Phoenix Audio MM (od Pana Krzysztofa Jasińskiego) mogłem zacząć delektować się muzyką. Niestety żona na Święta wycierała kurze i urwała igłę :'(. Z tego powodu byłem zmuszony, a też z ciekawości kupić jakąkolwiek tanią wkładkę (padło na AT 95) i niestety na PJ gra tak jak kosztuje "słabo", jedyny plus to przy zabrudzonej płycie nie słychać szumów. Z niecierpliwością czekam na dopływ gotówki i zakup lepszej wkładki.
Pozdrawiam  :) ;) :D
Rafał
"Żyj szybko, kochaj mocno i (nie) umieraj młodo."

Piterski

Cytat: rafdob w Luty 17, 2017, 15:32Ja na początku jako PRE używałem Art DJ PRE II, potem wymieniłem wkładkę na 2M BLUE (nastąpiła lekka poprawa), ale dopiero po wymianie PRE na Phoenix Audio MM (od Pana Krzysztofa Jasińskiego) mogłem zacząć delektować się muzyką.
Od początku uważam, że wiele osób ogranicza się na siłę stosując słabe preampy gramofonowe.
Gorzej, że nie chcą do siebie dopuścić myśli, że preamp droższy od gramofonu to nie jest zły ruch i woli inwestować w droższe wkładki dalej grając na "g...".
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GB

Cytat: Piterski w Luty 17, 2017, 17:20
Cytat: rafdob w Luty 17, 2017, 15:32Ja na początku jako PRE używałem Art DJ PRE II, potem wymieniłem wkładkę na 2M BLUE (nastąpiła lekka poprawa), ale dopiero po wymianie PRE na Phoenix Audio MM (od Pana Krzysztofa Jasińskiego) mogłem zacząć delektować się muzyką.
Od początku uważam, że wiele osób ogranicza się na siłę stosując słabe preampy gramofonowe.
Gorzej, że nie chcą do siebie dopuścić myśli, że preamp droższy od gramofonu to nie jest zły ruch i woli inwestować w droższe wkładki dalej grając na "g...".
Jaki pre do gramofonu byś polecił?

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

A tu foty gramofonu:













Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Piterski

Polecam słuchać i kupić droższe niż wstępnie zakładany budżet.
Ja obecnie porównuje Moona z Sensorem Prelude i Sensorem2.
Z tych modeli najrozsądniejszy cenowo jest Sensor Prelude ale słabszy od pozostałych dwóch.
Słuchałem Trilogy 906 ma swój taki ciepły charakter z mocnym basem ale bardzo muzykalny.
Miałem Ri-Audo PH-1 i uważam, że to dobre phono. Jest jeszcze iFi w dwóch wersjach, słuchałem tej pierwszej.
Z forum, koledzy się dobrze wypowiadają o Rega Aria,a mój kolega Rafał ma też jakiś lampowy preamp, ale nazwy nie pamiętam. Grał lepiej od Ri-Audio i kosztował go koło 2tyś.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GB

Zainwestowałem w Cambridge Audio CP2. Nie porównywałem go z innymi. Tylko słuchałem w zestawie jaki kupuje. Grał ok.

O IFI słyszałem niepochlebne opinie.

Pozdrawiam
GB
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Piterski

Cytat: GB w Luty 17, 2017, 17:41Cambridge Audio CP2
Nie znam ale wnioskuje, że nowy w cenie poniżej 1000zł to tylko Cię będzie mocno ograniczał.
Gramofon wygląda przyzwoicie i dlatego docelowo poszukał bym czegoś dużo lepszego (najlepiej z drugiej ręki), a potem inwestował w wkładki.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kawosz

Cytat: GB w Luty 17, 2017, 17:41Cambridge Audio CP2
Skoro już kupiłeś to niech gra . To bardzo ciemny preamp . U mnie z 2M Bronz było mało góry jak je sprawdzałem . Chyba że się nie zgrało w systemie . Podpinałem pod coplanda i kenwooda . W obu przypadkach wbudowane wzmocnienia było fajniejsze i CA oddałem . Tyle że ja miałem z czym porównać od razu . A jak Tobie się podoba to niech teraz zapracuje na siebie :) .
Na nim wisi AT a to generalnie suchotniki są więc z tym CA powinno być dobrze . Dociąży średnicę :)