Jaki gramofon ?

Zaczęty przez Magreeltoreel, Luty 28, 2016, 17:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

kawosz

Frywolny jak Andrzej jeszcze Ci nie wystrugał ramienia to pokaż mu to na wzór  ;D

christo

Cytat: kawosz w Luty 18, 2017, 16:04
Frywolny jak Andrzej jeszcze Ci nie wystrugał ramienia to pokaż mu to na wzór  ;D
Żeby tylko okno się nie otworzyło!
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

frywolny trucht

Fajne. Jest więcej materiałów? Ciekawe gdzie się podziały przewody z ramienia.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GB

Cytat: rudy-102 w Luty 18, 2017, 15:47
Cytat: GB w Luty 18, 2017, 08:54Fajna zmieniarka - full manual.
Mmmm.
Wielofunkcyjna. :)
Które funkcje ma najlepiej opanowane?

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Gerwazy

Cytat: rafdob w Luty 18, 2017, 15:24
Witam ponownie
Poniżej tak w realu wygląda mój Pre i PJ.
PZDR
Rafał

Jakby ci to ładnie powiedzieć, żebyś się nie obraził?
Po jakiego czorta ci ta płyta granitowa na nóżkach, po jakiego czorta ci ten przedwzmacniacz, który wygląda sensownie, jak ma taniutką i kiepściutką wkładkę gramofonową za stówkę.
Zabawne.   

Nic nie sprzedaję

GB

Takie pytanie, w pre mam jedno wejście na gramofon, a będzie prawdopodobnie dwa gramofony. Czy jest jakiś "dinks", zwrotnica, które pozwolą na zmianę źródła gramofonu - raz z jednego raz na drugi?

Oczywiście bez straty na jakości.

Z góry dziękuję za rady.

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

Cytat: Gerwazy w Luty 18, 2017, 17:40
Cytat: rafdob w Luty 18, 2017, 15:24
Witam ponownie
Poniżej tak w realu wygląda mój Pre i PJ.
PZDR
Rafał

Jakby ci to ładnie powiedzieć, żebyś się nie obraził?
Po jakiego czorta ci ta płyta granitowa na nóżkach, po jakiego czorta ci ten przedwzmacniacz, który wygląda sensownie, jak ma taniutką i kiepściutką wkładkę gramofonową za stówkę.
Zabawne.   
Malkontent. Czy Ty kiedykolwiek napisałeś coś pozytywnego na forum? Oczywiście wyłączając aukcje z Twoim sprzętem.

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GregWatson

Cytat: GB w Luty 18, 2017, 17:44Takie pytanie, w pre mam jedno wejście na gramofon, a będzie prawdopodobnie dwa gramofony. Czy jest jakiś "dinks", zwrotnica, które pozwolą na zmianę źródła gramofonu - raz z jednego raz na drugi?

Oczywiście bez straty na jakości.

Z góry dziękuję za rady.

Pozdrawiam
GB


Ten temat już był, zobacz tu:

http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=1134.0
Trochę tego i trochę tamtego też.

miniabyr

Jak chcesz bez strat na jakości to po prostu przepnij kable .To najskuteczniejsze i najtańsze.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

Cytat: Gerwazy w Luty 18, 2017, 17:40Jakby ci to ładnie powiedzieć, żebyś się nie obraził?Po jakiego czorta ci ta płyta granitowa na nóżkach, po jakiego czorta ci ten przedwzmacniacz, który wygląda sensownie, jak ma taniutką i kiepściutką wkładkę gramofonową za stówkę. Zabawne.   

Jakby ci to ładnie powiedzieć, żebyś się nie obraził?
Można sporo wycisnąć z wkładki mając dobre pre. Więcej niż uganiając się za zamiennikami igieł z Shibatą. Poważnie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GB

Cytat: kawosz w Luty 18, 2017, 16:04
Frywolny jak Andrzej jeszcze Ci nie wystrugał ramienia to pokaż mu to na wzór  ;D
Abstrahując od długości, czy to będzie grało?

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Gerwazy

#1111
Cytat: frywolny trucht w Luty 18, 2017, 18:01
Cytat: Gerwazy w Luty 18, 2017, 17:40Jakby ci to ładnie powiedzieć, żebyś się nie obraził?Po jakiego czorta ci ta płyta granitowa na nóżkach, po jakiego czorta ci ten przedwzmacniacz, który wygląda sensownie, jak ma taniutką i kiepściutką wkładkę gramofonową za stówkę. Zabawne.   

Jakby ci to ładnie powiedzieć, żebyś się nie obraził?
Można sporo wycisnąć z wkładki mając dobre pre. Więcej niż uganiając się za zamiennikami igieł z Shibatą. Poważnie.

Oczywiście można, proponuję założyć wątek wyciskamy siódme poty z at-95E.  Poważnie

Ja bym zaczął od wyrzucenie oryginalnie montowanej igły i założył ciut lepszą, czyli AT95Ex, będzie grało trochę lepiej, no ale wydatek niewielki, wiec cudów nie ma co się spodziewać.
Dobra zabawa zaczyna się jednak, od igły z dużo lepszym szlifem czyli:

https://www.turntableneedles.com/ATN3400-ATN95E-Type-HyperElliptical-Upgrade-Stylus-for-Audio-Technica-AT3400-AT95E-etc-710-DHE_p_3722.html

Ale tak naprawdę dobra jazda jest po założeniu igły z szlifem Shibaty:

https://www.turntableneedles.com/ATN95SH-JICO-Shibata-Stylus-for-Audio--our-Needle-710-DSH_p_3721.html

Dopiero później bym się zastanowił nad całą resztą :)

[Edycja]

Oczywiście jeszcze Woody MC Look





 
   


Nic nie sprzedaję

frywolny trucht

Cytat: Gerwazy w Luty 18, 2017, 18:42Oczywiście można, proponuję założyć wątek wyciskamy siódme poty z at-95E.  Poważnie

Jakby tu ci powiedzieć, żeby nie urazić?  AT 95, w zasadzie całe swoje analogowe życie, uważałem za nudną. Na Bernardach trochę lepszy wybór niż MF 100. Normalnie takie minimum na początek. Tymczasem po założeniu na rekablowanego, odnowionego Duala 1019 http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=470.200 wyrwała parę osób z kapci. Taki cud :) Ja na przykład boję się coraz bardziej pisać w sposób stanowczy, że coś jest denne. Zostały mi już tylko trzy typy. MF 100, Sumiko Pearl i AT 91 :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

Czy w końcu ktoś mi doradzi igłę do drewnianego gramiaka ? :D Ja stawiałem na wykałaczkę ale może szlif nie ten ::) Dla przypomnienia 

Lyset

Cytat: kawosz w Luty 18, 2017, 18:53
Czy w końcu ktoś mi doradzi igłę do drewnianego gramiaka ? :D Ja stawiałem na wykałaczkę ale może szlif nie ten ::) Dla przypomnienia 
Moze kolek osinowy by sie spasowal/wpasowal? 
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

krzysiek

Cytat: frywolny trucht w Luty 18, 2017, 18:50Tymczasem po założeniu na rekablowanego, odnowionego Duala 1019 http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=470.200 wyrwała parę osób z kapci.

Podobnie, bardzo atrakcyjnie, AT95e i AT120 grają na ramieniu RB300. Miałem dwie AT95e i bardzo mile wspominam te czasy (dwie, bo jedna poświęciła życie, by nauczyć mnie, że browar =/= gramofon)
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

Gerwazy

Cytat: frywolny trucht w Luty 18, 2017, 18:50
Cytat: Gerwazy w Luty 18, 2017, 18:42Oczywiście można, proponuję założyć wątek wyciskamy siódme poty z at-95E.  Poważnie

Jakby tu ci powiedzieć, żeby nie urazić?  AT 95, w zasadzie całe swoje analogowe życie, uważałem za nudną. Na Bernardach trochę lepszy wybór niż MF 100. Normalnie takie minimum na początek. Tymczasem po założeniu na rekablowanego, odnowionego Duala 1019 http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=470.200 wyrwała parę osób z kapci. Taki cud :) Ja na przykład boję się coraz bardziej pisać w sposób stanowczy, że coś jest denne. Zostały mi już tylko trzy typy. MF 100, Sumiko Pearl i AT 91 :)

Chyba jednak nie skumałeś czaczy, bo ja sobie nie żartowałem z AT95E a z zupełnie czego innego.
Więc tematu tej wkładki dalej ciągną nie będę.


   







Nic nie sprzedaję

rafdob

Chciałbym przypomnieć, że parę postów wyżej pisałem, że żona mi urwała igłę (2M BLUE) i ta jest chwilowo w zastępstwie. A co do płyty granitowej pod gramofonem, to potrzebowałem jakiejś bo komoda jest bardzo nierówna, a że znajoma w branży kamieniarskiej pracowała to mi załatwiła za nieduże pieniądze. :)
Pozdrawiam
Rafał
"Żyj szybko, kochaj mocno i (nie) umieraj młodo."

frywolny trucht

Gerwazy, przyatakowałeś, któryś raz- że ktoś ma cienką wkładkę, a jakieś lepsze pre, ustroje i Twoim zdaniem, to bez sensu. Do tego jesteś mocno sfokusowany na jakość szlifu i ten kierunek promujesz. Obawiam się, że zakola analogu nie układają się w tak proste teorie jakie przedstawiasz- jako jedyne prawdziwe.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Gerwazy

Cytat: frywolny trucht w Luty 18, 2017, 19:13
Gerwazy, przyatakowałeś, któryś raz- że ktoś ma cienką wkładkę, a jakieś lepsze pre, ustroje i Twoim zdaniem, to bez sensu. Do tego jesteś mocno sfokusowany na jakość szlifu i ten kierunek promujesz. Obawiam się, że zakola analogu nie układają się w tak proste teorie jakie przedstawiasz- jako jedyne prawdziwe.

Przyatakowałem :) , bo jak widzę gramofon z AT95E na pokładzie, na granitowej płycie z kolcami w dodatku podłączony do jakiegoś kosmicznego przedwzmaczniacza (czytaj bardzo dobrego) to wydaje mi się to zabawne.

Tylko tyle :)

Nic nie sprzedaję

jajacek1410

Cytat: rafdob w Luty 18, 2017, 15:24tak w realu wygląda mój Pre
Mógłbyś coś więcej o nim napisać? A zwłaszcza, czy porównywałeś z innymi i co z tego wynikło.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

pan-troglodytes

Cytat: Gerwazy w Luty 18, 2017, 19:41to wydaje mi się to zabawne

Są proste i tanie wkładki, które potrafią zagrać pięknie. Przykładem jest np. Shure m97xe, wkładka, która jeśli jest odpowiednio obciążona gra rewelacyjnie, z bogatą średnicą, przestrzenią, fajnym drivem. A zabawne to jest forsowanie jedynej słusznej drogi do osiągnięcia celu - zadowolenia z odsłuchów.

Gerwazy

Cytat: pan-troglodytes w Luty 18, 2017, 19:59
Cytat: Gerwazy w Luty 18, 2017, 19:41to wydaje mi się to zabawne

Są proste i tanie wkładki, które potrafią zagrać pięknie. Przykładem jest np. Shure m97xe, wkładka, która jeśli jest odpowiednio obciążona gra rewelacyjnie, z bogatą średnicą, przestrzenią, fajnym drivem.

:)

To nie jest tania i prosta wkładka, w klasie podstawowej plus, rzecz jasna.

Kupiłem sobie jakiś czas temu tą wkładkę, leży na półce w oryginalnym opakowaniu i czeka na odsłuch.
Kupiłem bo trafiła się okazyjnie, a dwa ,szlif igły wydał mi się interesujący, igła nagi diamond 02x07.
Poza tym miałem kiedyś starszą wersje wkładki Shura z podobną igłą i wspominam miło, tak jak napisałeś, zapamiętałem, że były, przestrzeń, fajny drajf.

Ale że ja lubię poeksperymentować, a kto nie lubi, to dokupiłem do tej wkładki, igłę LP Gear N97xVL ViVid Line
Czekają na odsłuch.

pozdrówka 


         
Nic nie sprzedaję

rafdob

#1123
Cytat: jajacek1410 w Luty 18, 2017, 19:55
Cytat: rafdob w Luty 18, 2017, 15:24tak w realu wygląda mój Pre
Mógłbyś coś więcej o nim napisać? A zwłaszcza, czy porównywałeś z innymi i co z tego wynikło.
Zanim go kupiłem, miałem u siebie prawie wszystkie PRE PJ (oprócz RS), a także Musical Fidelity V90 i CA (nie pamiętam modelu) i powiem tak, z ww najlepiej według mojej subiektywnej opinii zagrał PJ tube box DS, ale przy tej cenie to jednak nie było to czego oczekiwałem, a z drugiej strony chciałem zobaczyć i posłuchać jak zagra w pełni lampowy PRE i nie zawiodłem się . Co prawda do Phoenix'a mogę podłączyć tylko MM lub MCHO, ale na razie nie planuję przejścia na MCLO więc jestem w zupełności usatysfakcjonowany.
Pozdrawiam
Rafał
"Żyj szybko, kochaj mocno i (nie) umieraj młodo."

osiek

Cytat: kawosz w Luty 18, 2017, 18:53
Czy w końcu ktoś mi doradzi igłę do drewnianego gramiaka ? :D Ja stawiałem na wykałaczkę ale może szlif nie ten ::) Dla przypomnienia
Co do wkładki to nie pomogę Ci, ale pamiętaj: igły tylko sosnowe. We dwie występują w naturze mistrz i jego zamiennik.