Jaki gramofon ?

Zaczęty przez Magreeltoreel, Luty 28, 2016, 17:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

kawosz

Nie wiem  :P . Ale ma to  8) : Specjalnością jest tangencialne ramię poruszające się bezkontaktowo na powietrznej poduszce z "steampunk" miernikiem właściwego ciśnienia :)
Szach mat  :P

Piterski

#1276
Takie ramię na poduszce to nie jakaś niesamowita innowacja.
Mój kolega marek Dyba ma też gramofon z takim ramieniem na poduszce ale trochę inaczej jest to zbudowane.
Sikora chciał takie ramiona zakładać u siebie ale anglik który to robi nie produkuje ich masowo i cena tez nie była jakaś powalająca.
Problemem jest tylko to, że trzeba to sprężone powietrze dostarczyć. Albo z kompresora co oznacza hałas lub trzeba mieć zbiornik sprężonego powietrza, przynajmniej kilka bar, w pokoju i co odtwarzanie go nabijać.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

tomasz_pianista

Grupa ratowania poziomu.

Jamówię

Oj tam każdemu się zdarza.

kawosz

Nie słuchałem tego gramofonu . Więc o dźwięku się nie wypowiem . Czy trzeba go nabijać czy nie trzeba co płytę też nie wiem . Możliwe że potrzebuje również sterownik obrotów żeby działać normalnie .

Piterski

I tak jest lepiej niż bywało w szkole średniej ???.
Ortografia to moja zmora, ale co dziwne córka też ma z tym problemy ale to mam jakieś podłoże fizyczne.
Robili jej jakieś testy z uwagą słuchową itp. Leczyć się tego nie leczy trzeba tylko ćwiczyć.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Cytat: kawosz w Marzec 01, 2017, 09:47
Nie słuchałem tego gramofonu . Więc o dźwięku się nie wypowiem . Czy trzeba go nabijać czy nie trzeba co płytę też nie wiem . Możliwe że potrzebuje również sterownik obrotów żeby działać normalnie .
Darek, ja się tylko odniosłem tylko do twojego
Cytat: kawosz w Luty 28, 2017, 21:38Szach mat  :P
w kontekście ramienia na poduszce powietrznej.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

elem

Koledzy,

wie ktoś jaką masę ma fabryczne ramię montowane w Kenwoodzie KD-850?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

krzysiek

Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

elem

wielkie dzięki  :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Drizzt

#1285
Czy Audio-Technika AT-LP120 USB nadaje się jako niedrogi gramofon dla syna czy są lepsze propozycje? Raczej chciałbym coś nowego. Czy ta Audio Technika jest w miarę solidna? Po kupnie rozumiem, że raczej konieczna wymiana wkładki? Nie mogę znaleźć co tam siedzi w standardzie.

Przy okazji jak sądzicie, za ile można sprzedać używany gramofon Pro-Ject 6.1 z mało używaną wkładką 2M Red? Stan gramofonu przyzwoity, choć ma trochę obitą plintę. Z przyczyn praktycznych dla syna ten gramiak się nie nadaje bo nie ma regulacji obrotów, trzeba przekładać pasek.

Piterski

Czy to o taki gramofon chodzi?



Jeśli tak to miałem go i z wkładką MM540 Ortofona w stanie jak ten ze zdjęcia sprzedałem za 1200 złoty.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Drizzt

Tak, to dokładnie ten sam gramofon ze zdjęcia. Dzięki za informację. Ale ta wkładka Ortofona 540 sama jest warta więcej niż 1200 zł, oczywiście nowa?

Czy ta Audio Technika jest sporo słabsza od Pro-Jecta 6.1 czy po wymianie wkładki w miarę porównywalna?

Piterski

Nowa jest dużo więcej warta niż gramofon. Moja była używana ale w bardzo dobrej kondycji. Oglądałem ja pod mikroskopem. Komplet kupił ode mnie nasz kolega z forum.
Myślę, że dzieciak bardziej będzie zachwycony AT niż Pro-Jectem, wystarczy na nie popatrzeć pod względem wzorniczym. 
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

Pięćsetka jest już wintydżem, acz producent sprzedaje do niej jeszcze nowe igły. Ceny "okazyjne". 540= 350 Euro plus 10 Euro przesyłka. Igła w cenie gramofonu  Audio-Technika AT-LP120 USB w najtańszych opcjach była sprzedawana z wkładką AT 91 ( białe body igły). Unikać tej konfiguracji. Dziś gramofon jest sprzedawany z AT95( zielone body igły). To nie jest jakiś szałowy gramofon, ale za 1300 zł nic nowego, wyraźnie lepszego się nie znajdzie. Co najwyżej inną podróbkę Technicsa pod nazwą Pioneer, Reloop, Numark.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Drizzt

#1290
Dzięki! Czyli pewnie skończy się na tej AT a Pro-Ject idzie na sprzedaż. Służył u mnie ponad 10 lat, myślałem że pójdzie do syna jak łyknie bakcyla ale jak zostało powiedziane nie wzbudził zachwytu :) Nie słychać nic o badziewnym wykonaniu czy awaryjności tej AT? Na tym poziomie cenowym to chyba wiele więcej poza stosunkową solidnością nie można oczekiwać. Sprzęt ma być dla młodego więc powinien być w miarę pancerny ;)

Co do wkładki 540 to źle wcześniej spojrzałem, myślałem że 540 Mk. II jest w sprzedaży ale to jest sama igła do 540 / 540 Mk. II za 1350 zł tak jak Frywolny pisze. Wobec tego pewnie jak się uda PJ 6.1 z 2M Red sprzedać za 800-1000 zł to powinno być dobrze. A jak ktoś na forum jest zainteresowany to oczywiście taniej.

frywolny trucht

Z wyglądu to ona bogato się prezentuje. Pro-Ject jest przy niej szarą myszką. Nie wiem jak wygląda awaryjność.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Drizzt

A czy w wyższy model AT-LP1240USB warto zainwestować czy w tych pieniądzach już są inne, lepsze opcje?

frywolny trucht

Dla kogo i po co ma być ten gramofon?  Dla młodziaka w celu zarażenia może warto.
Oczywiście wiem, że dla syna, ale w jakim celu on ma go używać, co dla niego jest istotne, a co dla fundatora?
:)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Drizzt

#1294
Gramiak ma być dla młodego, który na razie głównie słucha hip hopu ale nie od razu Kraków zbudowano. Ale będzie to cześć drugiego, małego systemu i jedyny analog w domu więc stary pewnie też czasem skorzysta choć słucha głównie z cyfry i w dużym systemie. Generalnie gramiak ma być na lata i nie podlegać ciągłym zmianom. Takie założenia :)

A co do szczegółów:
- design nowoczesny, Technics-style, żadne tam szafy gdańskie (mówi młody)
- ramię J lub S (mówi młody)
- automat lub półautomat (mówi młody)
- fajnie gdyby dało się kiedyś w przyszłości podwiesić wkładkę MC (mówię ja)
- grać będzie z Harbethami P3ESR i wzmakiem Pioneera A-30. Pre gramofonowe sprzedane więc na razie tak, a potem pewnie się dokupi jakieś pre.

rudy-102

Cytat: drizzt w Kwiecień 12, 2017, 23:45AT-LP1240USB
Plusy w porównaniu do 120 to cichszy silnik, bardziej równomierna praca silnika - 120 potrafiła mieć czasem problemy, mocniejszy silnik, lepszy kardan. Reszta to sprawa gustu. Gdybym ja kupował to wziąłbym chyba 1240.

frywolny trucht

#1296
W tej cenie jest jeszcze https://www.infomusic.pl/test/42624,test-hybrydowego-gramofonu-reloop-rp-8000 bardziej napchany bajerami didżejskimi niż AT. Przy czym nie zawiera wkładki i headshella. Pytanie czy zawiera pokrywę. Ani słowa na stronie producenta.

AT-LP1240USB jest określany jako nowy, flagowy gramofon tej marki. Hmm. I USB 1.1? Trochę stare :)
Swoją drogą to ciekawe, że AT robi wyczynowe wkładki, nawet i z ostrzem Shibata, które wymagają precyzyjnej i pełnej regulacji. W każdej płaszczyźnie! A nie robi gramofonów do tych wkładek?
https://www.whathifi.com/audio-technica/lp1240usb/review

Wkładki MC? Dla MC LO ta grupa napędów jest moim zdaniem za głośna. Starsza AT ma -50dB, a nowsza -55dB. Reloop też -55dB. Na moje powinny mieć choć-70 dB Kołysanie napędów na poziomie podstawowych paskowców też szału nie robi.  W grupie napędów Direct Drive jest jeszcze Onkyo CP-1050, który ma -60dB, ale z tego co pamiętam pierścień do ustawiania wysokości ramienia ( VTA) jest atrapą. Czysta kpina. Wyrzeźbić atrapę pierścienia  :o
Nowej AT i Reloopa na żywo nie widziałem- ale myślę, że warto dopłacić i któreś wziąć. W cenie dwóch tysięcy za nowy gramofon- nadal nic ciekawego na rynku się nie dzieje. Ten drugi wydaje się nowocześniejszy.

Obie AT:
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Kwiecień 13, 2017, 09:13Pytanie czy zawiera pokrywę. Ani słowa na stronie producenta.
Dekiel kosztuje dodatkowe 110 euro.

Drizzt

Cytat: frywolny trucht w Kwiecień 13, 2017, 09:13

Wkładki MC? Dla MC LO ta grupa napędów jest moim zdaniem za głośna. Starsza AT ma -50dB, a nowsza -55dB. Reloop też -55dB. Na moje powinny mieć choć-70 dB Kołysanie napędów na poziomie podstawowych paskowców też szału nie robi. 

I to jest ten moment, kiedy trzeba podjąć decyzję czy rezygnujemy z opcji MC w przyszłości i pozostajemy przy fajnej, nowej AT120 lub 1240 czy też upieramy się przy MC, a wtedy trzeba albo sięgnąć w kierunku nowych, drogich audiofilskich maszyn albo sięgnąć w przeszłość do gramofonów ze złotych lat analogu, z lepszym napędem niż tanie współczesne.

Reloop jest fajny ale raczej wybrałbym AT bo didżejskie bajery nam nie potrzebne, poza tym trzeba dorzucić wkładkę i pokrywę, a tym samym robi się sporo drożej niż AT1240.