Mój gramofon Zontek

Zaczęty przez miniabyr, Sierpień 28, 2014, 21:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Dzięki Rudy :)
Przeczytałem i wcale mi się nie chce spać :))
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

EmilioE

Super tlumaczenie!
Dzięki Rudy dla Ciebie i Małżonki.

"Wady: żadnych" (sic!)
No, nieźle, nieźle, ciekawe jak często spotyka się w recenzjach takie stwierdzenie.
Jak kiedyś będę bogaty...   ;)
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

rudy-102

Cytat: EmilioE w Styczeń 21, 2016, 08:06i Małżonki.
Małżonka nic przy tym nie zrobiła. Może ze trzy razy się jej spytałem bo nie byłem pewny, czy dobrze rozumiem.
Ona nawet trochę zła była, że dwa wieczory klepię w klawiaturę i z nią nie rozmawiam. ;)

pmcomp

Cytat: rudy-102 w Styczeń 21, 2016, 09:52
Cytat: EmilioE w Styczeń 21, 2016, 08:06i Małżonki.
Małżonka nic przy tym nie zrobiła. Może ze trzy razy się jej spytałem bo nie byłem pewny, czy dobrze rozumiem.
Ona nawet trochę zła była, że dwa wieczory klepię w klawiaturę i z nią nie rozmawiam. ;)

Powiedz Jej niech się cieszy że to było tłumaczenie z niemieckiego, a nie lekcje francuskiego na zywo ;).

miniabyr

Dziś wpadłem do Pawła  ,do nowej siedziby  firmy Zontek!Nareszcie będzie łatwo dojechać ,bo to prawie środek miasta. To bedzie zajefajne miejsce. Na razie dużo gruzu więc nie podaje adresu ,ale myślę, że już wkrótce będzie oficjalna inauguracja nowej siedziby .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Dziś byłem u Her Nadkonstruktora Zontka .Zakład w nowym miejscu otwarty ,choć nie ma jeszcze Szołrumu ;D . Nadkonstruktor skręcał ramiona dla klientów ze świata i okolić . Przy okazji obejrzałem sobie produkcję duperela jakim jest drewniany uchwyt do windy gramofomu.  Nowe ramiona robią wrażenie bo belka ramienia wystrugana na cmc jest perfekcyjna . łał . ;D .........moje ramionko też będzie zmienione ,bo przez te lata dostał w Dupę ode mnie przy najrózniejszych testach.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

I żeby było dobrze trzeba robić samemu.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

miniabyr

Zaniedbałem ten mój wątek ,ale nic się nie wydarzyło w moim systemie z gramofonem ,więc nie było o czym pisać. Ale teraz się to zmieni ,bo będe mieć nowe ramię .Moje obecne przejdzie do muzeum Zontka jako te pierwsze . Nowe ramię będzie już wykonane nową maszynerią ,więc będzie bardziej precyzyjnie wykonane . Jak wiecie moje ramie to ramie bojowe i trochę w dupę dostało na przestrzeni tych trzech lat. Teraz jest trochę optycznie zużyte  ;) . Ok  a dziś u Zontka w jego otwartym salonie odsłuchowym słuchaliśmy nowiuteńkiego gramofonu z wkładką za eeeeee  4000 euro :o To Transfiguration Proteus . No qfa co mam powiedzieć ,że dupę urywa . No urywa ,urywa .......................Zontek dawaj zdjęcia psia mać ! Chociaż tyle. ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

miniabyr

TRANSFIGURATION  Proteus .Włala . ;)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Kwatera główna Zontek.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Sterownik który jest teraz montowany do wszystkich gramofonów jest oczywiście schowany w obudowę ,ale zdradza go taka mala ,wystająca część . To czujka sczytująca nadruk ze spodu talerza.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

Dziękować dla Pawła  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

peezeet

Nie za ma co. ;)

teraz mam trochę wiecej przestrzeni i zdecydowanie lepiej to gada niż w poprzedniej lokalizacji. Paweł  słyszał.

frywolny trucht

Cześć Paweł  ;D
To może dacie dane co tam gra?
Jakbym widział  AN?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

peezeet

#340
Cześć Frywolny  :)
Paczki to Harbeth IV generacji
Końcówki Dynaco modyfikowane
Pre AN M2
Phono Art Deco
I drapak

rudy-102

Panowie. Jakie paski są dawane do tego gramofonu?

miniabyr

Na świeżo z jeszcze nie otwartego audio show 2016 . Zontek zagra w towarzystwie pre i koncówki mocy Air Tight oraz kolumn Cessaro.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

Trochę inny stolik jak w 2015  ;D

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Nowy

Witam,

przeprasza ,że może nie na temat ale gdzie mogę kupić sterownik silnika i jak jest jego cena?

peezeet


jacek-k-wawa

.... mam i ja :-)

Niniejszym składam podanie o przyjęcie mnie do niewątpliwie szacownego grona posiadaczy produktu herr Nad-Konstruktora :-). Wczoraj wersja piano black z wykończeniem złotym a'la oligarcha rosyjski :-) wylądowała u mnie w domu. Pewnie chwilę jeszcze posiedzi w kuferku bo jakoś mam przypuszczenie graniczące z pewnością, że moja aktualna półka na ścianie na gramofon zachowa się jak atleci z bajki o lokomotywie - i nie udźwignie, taki to ciężar! :-)

W związku z zaistniałą sytuacją mój Gyrodec szuka nowego dobrego domu - zainteresowanych odsyłam do wiadomego miejsca na tym forum.

miniabyr

#347
 ;D Zdjęcia pizzzzzzz
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Drizzt

Gratulacje! Jak już wyjmiesz z kuferka to napisz jak gra, jaka wkładka itd. Ten Gyrodec też kurze spod ogona nie wypadł więc łatwo mieć Zontek nie będzie.

miniabyr

Ja tam swojego Zontka nie zamieniłbym na nic innego . Jacek zobaczysz że jak go odpalisz u siebie, to już nic nie będzie jak dawniej. Oczywiście na plus. ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !