Winyle używane - gdzie kupić?

Zaczęty przez jajacek1410, Wrzesień 11, 2014, 00:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

FORUM Przestrzenie
Marii Konopnickiej 28, 30-302 Kraków


"Zapraszamy na RECORD STORE DAY CRACOW 2015.

19 kwietnia, dzień po oficjalnej światowej dacie, zapraszamy na obchody międzynarodowego dnia sklepów płytowych - Record Store Day.

Record Store Day to święto wydawców i entuzjastów muzyki tradycyjnego nośnika obchodzony na całym świecie od 6 lat.

Przy muzyce granej na żywo przez zaproszonych gości, swoją ofertę zaprezentują rodzime niezależne wytwórnie i marki związane z muzyką.

O Record Store Day:

Międzynarodowy dzień niezależnych sklepów płytowych i wydawców muzyki. Globalnie inicjatywa, narodziła się w roku 2007 dzięki staraniom grupy pasjonatów jako hołd i celebracja winylowego nośnika jako fundamentu kultury muzycznej. Od swojej pierwszej edycji w roku 2008 w San Francisco, odbywając się w każdą trzecią sobotę kwietnia, Record Store Day stał się inicjatywą zrzeszającą przeszło 700 niezależnych sklepów płytowych i wydawców w USA, oraz setki na całym świecie. Jako wydarzenie łączące artystów, promotorów i dystrybutorów, bez względu na reprezentowane gatunki muzyczne, Record Store Day stał się przyczynkiem do dedykowanych, okolicznościowych wydawnictw i imprez towarzyszących.

Informacje dla Wystawców:

1) zapraszamy do udziału wytwórnie muzycznie i sklepy płytowe
2) zgłoszenia przyjmujemy pod adresem recordstoredaycracow@gmail.com
3) organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odmówienia przyjęcia zgłoszenia Wystawcy."
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elem

Równolegle w Krakowie jest impreza w klubie Piękny Pies.

Hmm, dlaczego o Record Store Day piszemy w wątku o uzywanych płytach ?  :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

Na naszym podwórku to raczej zlot sprzedawców używek.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elem

Płyt Tony, Chojnów, Dolny Śląsk, mydło i powidło ale da się coś wybrać. Kupował ktoś? Polecamy, odradzamy? ;)

http://www.plyttony.pl/
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

merlin1973

Dzisiaj po wielu próbach w końcu udało mi się odwiedzic dwa miejsca w Dortmundzie gdzie można kupic używane winyle:)
Czasu miałem mało ale udało mi się zrobic kilka fotek i porozmawiac z właścicielami ;)
Mini reportaż w weekend.
Pozdrawiam S.CH.

GregWatson

#55
Cytat: elem w Kwiecień 21, 2015, 01:06Płyt Tony, Chojnów, Dolny Śląsk, mydło i powidło ale da się coś wybrać. Kupował ktoś? Polecamy, odradzamy? ;)

http://www.plyttony.pl/

Tomek, powiem tak: w tych rejonach jest sporo firm sprzedających używki przywiezione z Niemiec. Sam wielokrotnie kupowałem od ludzi którzy hurtowo sprzedają na alle. Przypuszczam, że ten to następny w tym rejonie. Obejrzałem kilka jego płyt i ma trochę drogo w porównaniu z pozostałymi (Lwówek Śląski i okolice). Ale żeby nie robić fermentu to obiecuję, że podjadę i zobaczę co oni tam mają. Mam tam jakieś 20 km. Jeśli nie w tym tygodniu to w następnym.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Jakub

Cytat: merlin1973 w Maj 06, 2015, 21:33udało mi się odwiedzic dwa miejsca w Dortmundzie gdzie można kupic używane winyle:)

Te dwa sklepy niedaleko dworca?

merlin1973

Cytat: Jakub w Maj 06, 2015, 21:54Te dwa sklepy niedaleko dworca?
Jeden dośc blisko, a drugi z 2 km.
Pozdrawiam S.CH.

merlin1973

No i się stało. Wybrałem się do wielkiego miasta na rekonesans komisów-sklepów z czarnym krążkiem.
Dziś postaram się przybliżyc jeden z nich.
Oddalony o około 2km od centrum, lekko na uboczu ,wśród kamieniczek, działa jak zapewniał właściciel już ponad 20 lat sklep-komis o nazwie AMSTERDAM RECORD SHOP.
Na dwóch kondygnacjach mamy kilkadziesiąt tysięcy winyli , wszystkie używane.
Są też CD ale one mnie nie interesowały  ;) Znajdziemy tam naprawdę wszystko, ceny od 5€ do 15-20€.
Właściciel, anglik bardzo miły ,pomocny w wyborze , gdy zapytałem czy mogę zrobic kilka fotek do wstawienia ich na naszym forum bardzo się ucieszył. Był na tyle uprzejmy,że pozwolił mi wybrac GRATIS jakąś płytę. Wybrałem sobie, "Mike & Sally Oldfield, Pekka Pohjola" Stan EXCELLENT, ps. Notabene Oldfielda miał całą dyskografie.
Podczas mojej 30 minutowej wizyty, nikt inny nie odwiedził tego sklepu.:(
Miejsce to ma swój czar i zapach, można spędzic tam kilka godzin szukając czegoś dla siebie. Dortmund Sternstrasse 11.
http://www.amsterdam-record-shop.de/index.html
Pozdrawiam S.CH.

merlin1973

...
Pozdrawiam S.CH.

kangie

Cytat: merlin1973 w Maj 08, 2015, 13:13Podczas mojej 30 minutowej wizyty, nikt inny nie odwiedził tego sklepu.
Nisza, Panie, nisza... ;)

Dzięki Sławku za relację.

gratefullde

Fajny sklepik, na pewno fajny klimat. Z chęcią bym tam zaszalał :)

Również dziękuję za felietonik :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

merlin1973

Z tamtego miejsca przeniosłem się bliżej centrum.
Do innego sklepiku z czarną płytą ale o tym już nie długo  ;) ;) ;)
ps. tam już frekwencja dopisała ,aż za nadto  :o
Pozdrawiam S.CH.

elem

Dzięki Merlin , ciekawa miejscówka.

Boję się takich miejsc :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

kangie

Czyściciel portfela albo "ogołacacz" konta ;)

elem

I trzeba uważać na kręgosłup, ten nośny, bo moralny chwilowo jest wyłączony :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

merlin1973

Dobrze,że te płyty są na odpowiedniej wysokości ,można spokojnie przegladac.
Ostatnio na Flohmarku facet miał kilkaset płyt na... gołym betonie stały :o dośc,że nie wygodnie się przerzuca to ceny miał z kosmosu. Po kilku minutach odeszła mi chęc wertowania. ;)
Pozdrawiam S.CH.

Keef98

Fajny sklep... rozmarzyłam się, ale już wróciłam na ziemię ;)

A czasem płyty są tak nawalone do jednego pojemnika, że nie można ich przeglądać. Wertowanie płyt na glebie to prawie standard :(

kangie

Przydaje sie brak brzucha  ;D

Keef98

Ja mam inny problem :P + mam swoje lata i plecy mi nawalają, nie no, żartuję, ale jak wracam, a mam wf+plecak wyładowany na maksa i mam jeszcze się czołgać, aby oglądać płyty, to czasem mam dość >:(

vasa

A ja po raz kolejny stwierdziłem dziś że głupi ma szczęście [emoji6]
Podczas włóczęgi po Maladze trafiłem na antykwariat książkowo płytowy [emoji2]
Dziś już za dużo wina przetestowałem ale jutro idę z twardym postanowieniem zakupu Don Kichota w oryginale i trzech placków z flamenco.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

merlin1973

No i przeniosłem się bliżej centrum. Bardzo dobra lokalizacja.
To sklep z używanymi winylami o nazwie Black Plastic ,prowadzi  dośc młody człowiek.
Tu już trochę inna bajka.Płyt jest mniej niż w poprzednim miejscu, ceny od 5€ do 90€ (taką najdroższą widziałem). Np. Kraftwerk z epoki 40-60€
Wszystkiego po trochu. Nie zauważyłem by płyty czy okładki były w opłakanym stanie.
Nacisk na jakośc.
Frekwencja naprawdę dobra , co chwilę ktoś przychodził i wychodził. Przez godzinę sklep odwiedziło około 30 osób.
Żeby zrobic fotkę musiałem prosic by na sekundę zeszli z planu:):)
Wybrałem sobie płytę Jean Michel Jarre "Oxygène" stan -EXCELLENT z epoki.
Niestety nie mogłem zrobic zdjęcia z ulicy bo rozpętała się burza. Ale znalazłem w necie fotkę właściciela przed swoim królestwem winylowym.  ;) ;) ;)
Dortmund    Rheinische Straße 31
http://www.blackplastic.de
Pozdrawiam S.CH.

elem

Przekładki fantastyczne, świetny pomysł.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Keef98

W Polsce takich sklepów nie ma :( Albo ja na takie nie trafiłam, to nie fair ;)

merlin1973

No a na Taczaka??? fakt miejsca mało ale jest  ;) ;) ;)
Pozdrawiam S.CH.