6SN7 i pochodne

Zaczęty przez masza, Luty 28, 2015, 20:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

Titanic

Hej P pozdrawiam
Modwright ls100 z dedykowaną płytką  do phono też na lampkach
Ale AF z black quintet pozostały
Znowu się bujam po meksykańskiej zatoce


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Piterski

Cytat: Titanic w Styczeń 24, 2019, 19:59
Hej P pozdrawiam
Modwright ls100 z dedykowaną płytką  do phono też na lampkach
Ale AF z black quintet pozostały
Znowu się bujam po meksykańskiej zatoce

Nie napiszę, że Ci zazdroszczę mimo że tak jest bo jak tak pozazdrościłem Bartkowi to go w Meksyku właśnie okradli :-[
Został w koszulce,spodenkach i z jednym aparatem. Podobnież jednak nadal kontynuuje podróż.

Jak w tym roku zawitam na Kaszuby i będę jechał nad Bałtyk to będę znowu próbował się skontaktować może w końcu się uda  :)

Widzę, że sobie poważny sprzęt sprawiłeś, a jaki tranzystor?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Titanic

Na priv piszmy [emoji3]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Melepeta

Troszkę lampek mi się zebrało  :)
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Melepeta

 :)
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Melepeta

 :)
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Melepeta

 :)
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Melepeta

 :)
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Melepeta

 :)
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

GB

Ładne, a te z suszarką na głowie to co to jest?

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Melepeta

To są przejściówki (adaptery) z 6F8G na 6SN7.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Old Man Kensey

Arek, Ty to masz kręcioła :D Zajefajna kolekcja, widziałem i słuchałem na żywo. Pozdrawiam i dobrego dnia!
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

Melepeta

Dzięki. Może za parę dni pochwalę się czymś jeszcze. Na razie ciiiii ...
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Melepeta

W moim wzmacniaczu są trzy lampy 6SN7. Najlepiej sprawdza się konfiguracja z jedną General Electric i dwiema Sylvania.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Titanic

Witam
Taki problem
Jedna z ,,nowych" lamp sylvania Jan chs vt-231 bardzo mikrofaluje podłożylem oring jak na zdjęciu jest lepiej ale wciąż słychać lampę jak się ją delikatnie puka, ma sens kombinować z damperami czy poprostu odesłać ebayowi jako nie sprawną, ta sama lampa w prawym kanale jak jest zainstalowana to brumi, w lewym nie?? Sugerują mi również ze może mój preamp szwankuje i na dobrych lampach tak się zachowuje , na nowych ruskich harmonixach jest Ok, cicho w sensie i szum i mikrofalowanie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

tomekkk1

Zastosowałeś zbyt małe oringi (zapewne z lamp z rodziny 12A*7 itp) - gdy ten jest mocno rozciągnięty nie posiada praktycznie właściwości tłumiących drgania. Dlatego wciąż mikrofonuje...

Titanic

Na lampie dałem te to 6sn7
Bardziej chodzi mi o ten na nóżkach Wzięty z małych lamp aby drgania miedzy lampą i gniazdem zmniejszyć , gdzieś kiedyś czytałem ze daje się kilka kropel silikonu na gniazdo w tym celu ja użyłem mniejszego oringu
przyjrzyj się ftoce


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

tomekkk1

Cytat: Titanic w Maj 16, 2019, 10:33Na lampie dałem te to 6sn7
Dziwnie wyglądają - jakby były naciągnięte jak rajstopy - ale może tak to tylko wygląda na foto ;)

Nie zauważyłem dolnego wcześniej, fajnie się zakamuflował. Moje 6SN7 latają w gniazdach jak wściekłe, ale na szczęście mam ciszę...

McGyver

Cytat: Titanic w Maj 16, 2019, 09:27
Witam
Taki problem
Jedna z ,,nowych" lamp sylvania Jan chs vt-231 bardzo mikrofaluje podłożylem oring jak na zdjęciu jest lepiej ale wciąż słychać lampę jak się ją delikatnie puka, ma sens kombinować z damperami czy poprostu odesłać ebayowi jako nie sprawną, ta sama lampa w prawym kanale jak jest zainstalowana to brumi, w lewym nie?? Sugerują mi również ze może mój preamp szwankuje i na dobrych lampach tak się zachowuje , na nowych ruskich harmonixach jest Ok, cicho w sensie i szum i mikrofalowanie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Skoro ruskie EH zachowują się prawidłowo, to reklamuj te Sylvanie.

Titanic

A tak myślę jak bym te sylviany odsyłał do USA żeby na ten czas zakupić parę Na popularnym polskim Aleg  6N8S 6SN7 1578 MELTZ METAL BASE DOBRANA PARA?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

McGyver

Cytat: Titanic w Maj 16, 2019, 11:30
A tak myślę jak bym te sylviany odsyłał do USA żeby na ten czas zakupić parę Na popularnym polskim Aleg  6N8S 6SN7 1578 MELTZ METAL BASE DOBRANA PARA?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
To są sowieckie lampy, pojęcia nie mam jak grają.

Titanic

Sovieckie tak
Ale i kultowe Melz [emoji3]?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

McGyver

Mam w nosie kultowość. Czasami wynika ona tylko z rzadkości występowania "obiektu kultu". A Melz nie wiem jak gra, dlatego ani nie polecam ani nie odradzam.

Titanic

Sprzedający daje 7 dni na odsłuchy [emoji1]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Old Man Kensey

#199
Mój kolega ostatnio zakupił NOS od Toshiby, piękne lampy w doskonałym stanie. Niestety, grają ostro, szkliście, nieprzyjemnie... oby to była tylko kwestia niedostatecznego wygrzania tych lamp, bo na razie nie jest wcale fajnie 😦
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen