Magnetofony kasetowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

cdt

Czy aby się też tak nie rozwinę  ;)

wiki

A ja mam takiego: Kenwood Kx1100hx.
Niestety w systemie dzialkowym. W domu nie ma na niego miejsca. Buuuuuuuuu.... chlip......chlip. :)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Przepraszam, zdjęcie jest z internetu "g" a ja mam "hx" :)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

cdt

czym się roźnią ? Kenie sa ładne  :)

wiki

Z tego co się orientuję to g ma wlasny (firmowy) system redukcji a hx ma zestandaryzowane  hxpro. W wyglądzie takie same.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

tomekkk1

Kenwood KX1100G miał Dolby B, Kenwood KX1100HX miał Dolby B,C i HX-Pro :)
Kiedyś polowałem na tego drugiego.

LampowY

Coś jest na rzeczy z magnetofonami kasetowymi. Ceny zaczynają szaleńczy pęd a LPR rozpoczął produkcje kaset  :o

https://www.recordingthemasters.com/audiocassettes/



gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

tomekkk1

To była tylko kwestia czasu - po gramofonach :)

cdt

Kaseta zeszła ze sceny w godzinie swojej świetności . Ostatni nak DR-10 wg fachowych czasopism na wyspach grał lepiej od DAT ów . Jednak pęd do cyfryzacji zrobił swoje . Na taśmach metalowych Typ IV dobry dek gra na poziomie amatorskiego  magnetofonu szpulowego . Do tego nośnik jest wygodny .
Do popularnych modeli jest nadal masa częsci . Są specjaliści od naprawy choc tani nie są . Cza chyba się zakrecić za smokiem  :o .

cdt

Na zwykłych żelazówkach przy założeniu że kupujemy nowe i tylko raz nagrywamy też gra bardzo dobrze i równo nie podbijając pasm . Problem z typem I jest gdy chcemy nagrac ponownie . Jednak przy cenie poniżej 4 zł za nowego  maxella UD 90 nie ma sensu reanimować starych .

cdt

kiedys już wklejałem ale dam ripleja  :P DR-10 po brytyjskim modzie .
https://www.youtube.com/watch?v=rMEFn18oHXU

merlin1973

Cytat: cdt w Listopad 23, 2018, 22:32Na taśmach metalowych Typ IV dobry dek gra na poziomie amatorskiego  magnetofonu szpulowego
Jaki to dobry deck?
Jaki to amatorski magnetofon szpulowy?
Pozdrawiam S.CH.

cdt

Amatorski magnetofon szpulowy to dla mnie 4 ślad z prędkością 19 .I nie mam tu na myśli ZK 146 bo ten to baty dostanie od wielu kaseciaków . A . Revoxy Akai Teaci itd .
Sam miałem okazję to u siebie przetestować . Miałem w jednym czasie Akai GX 630 i Kenwooda KX 830 . Mniejszy kaseciak nie ustępował jakoś specjalnie dużemu szpulakowi . Często bardziej mi się podobało jak gra kaseciak .

cdt

Do porownania z dwu śladem nawet amatorskim się nie pokuszę . Nawet moje obecne zapatrzenie i zaślepienie kaseciakiem nie pozwoliło by mi na taką egzaltacje  ;D . Choć jak wiadomo ..... gra najlepiej ;) .

rudy-102

Cytat: cdt w Listopad 23, 2018, 22:54Amatorski magnetofon szpulowy to dla mnie 4 ślad z prędkością 19 .I nie mam tu na myśli ZK 146 bo ten to baty dostanie od wielu kaseciaków . A . Revoxy Akai Teaci itd .
Miałem kiedys takie polskie dzieło sztuki



i z wielką przyjemnością i ulgą wymieniłem na Technicsa RS B656.

gratefullde

Wy tu w archeo bawicie się dobrze :)
Zarządzam święto kasetowe  ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

LampowY


rudy-102

Cytat: LampowY w Listopad 23, 2018, 22:14Coś jest na rzeczy z magnetofonami kasetowymi. Ceny zaczynają szaleńczy pęd a LPR rozpoczął produkcje kaset  :o
Ktoś się boi, że na winylu już się nie da więcej zarobić to popychają nowy temat.  :)
W USA przynajmniej od kilku lat można kupić nagrane kasety obok prawdziwych płyt i cd.

cdt

To jest NAK studyjny MR 1  . Nawet zasięgałem języka ale mi odradzili . Jednak jak widać kaseciaka próbowano jakoś  pożenić ze studiem . 4 śladów szpulowych nie .

rudy-102

Cytat: gratefullde w Listopad 23, 2018, 23:30
Wy tu w archeo bawicie się dobrze :)
Zarządzam święto kasetowe  ;D
Ale burdlu jeszcze nie ma ;D ;D ;D

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Cytat: cdt w Listopad 23, 2018, 23:32To jest NAK studyjny MR 1  . Nawet zasięgałem języka ale mi odradzili . Jednak jak widać kaseciaka próbowano jakoś  pożenić ze studiem . 4 śladów szpulowych nie .

Tatanki wytoczył...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

cdt

No jak się egzaltować i dowartościowywać to na całego  ;D . A tak wygląda dupa

gratefullde

Cytat: cdt w Listopad 23, 2018, 23:38A tak wygląda dupa

Punks not dead ;)

Piękny zad audiofilski ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9