Magnetofony kasetowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

elem

Cytat: gratefullde w Listopad 23, 2018, 23:39Punks not dead

Kilka lat temu kupiłem na alle jakis tani kaseciak Yamahy, zeby scyfryzować archiwalia jarocińskie i inne rarytasy undergroundu.
Ale skos głowicy jest ustawiony inaczej niz magnetofony , na których były nagrywane stare kasety.
Jest jakis deck, który ma regulowany wygodnie skos glowicy?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

cdt

Nak DR 1 , Dragon . Te na pewno .

LampowY

Zakupiłem dzisiaj 20 kaset chromowych za relatywnie mniej niż za młodu jedną Fe w Pewexie  :o
W ogóle ostatni raz kasety kupowałem pewnie ze 35 lat temu  :o :o :o

cdt

Cytat: elem w Listopad 23, 2018, 23:45Kilka lat temu kupiłem na alle jakis tani kaseciak Yamahy, zeby scyfryzować archiwalia jarocińskie i inne rarytasy undergroundu.
Ale skoro już kupiłeś to powinno Ci się udać przestawić w tym którego masz :)

rudy-102


Cytat: LampowY w Listopad 23, 2018, 23:46
Zakupiłem dzisiaj 20 kaset chromowych za relatywnie mniej niż za młodu jedną Fe w Pewexie  :o
W ogóle ostatni raz kasety kupowałem pewnie ze 35 lat temu  :o :o :o

Za jednego dolara?  ;) 

cdt

Maciek często w sklepach są obniżki . Chyba sobie kupie i sprawdze . Technics je nagrywał dobrze .
https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/akcesorium-maxell-kaseta-ur-90

LampowY

W mediamarkt są kasety?  :o :o :o

tomekkk1

Cytat: gratefullde w Listopad 23, 2018, 23:39
Cytat: cdt w Listopad 23, 2018, 23:38A tak wygląda dupa

Punks not dead ;)

Piękny zad audiofilski ;D

Piękny? Kuźde, ten zadek miażdży...  :o

elem

Cytat: cdt w Listopad 23, 2018, 23:47Ale skoro już kupiłeś to powinno Ci się udać przestawić w tym którego masz

Tak, ale  trzeba rozkręcać, dłubać a kazda kaseta i tak gra inaczej :)  Póki co leży w pawlaczu i czeka.... nie wiem na co :)

Czyli zostaje smok. A jak ta regulacja atam wygląda?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

LampowY

Cytat: elem w Listopad 23, 2018, 23:53Czyli zostaje smok. A jak ta regulacja atam wygląda?
DR-1
Playback Azimuth


elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

McGyver

Cytat: rudy-102 w Listopad 23, 2018, 23:27Miałem kiedys takie polskie dzieło sztuki
Też miałem tylko że się "Aria" nazywało. A przedtem miałem M2405S, mechanika identyczna.

frywolny trucht

Nawet jest jeden na springair za niecałe 800 Euro: https://www.springair.de/de/nakamichi-dr-1/h64680
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GregWatson

U mnie stoją dwa takie "kaseciaki";



oraz



i tak czasami sobie coś posłucham bo mam na nich zupełnie inny repertuar niż na płytach. Kupiłem sobie kilka nowych kaset a sporą część nawet dostałem i to chromów i jakieś sporadycznie metale się znalazły też. Momentami jestem nawet zaskoczony co można z nich wycisnąć. W sumie jeszcze cenowo mieściły się w w miarę niskim budżecie. No i pewnie już zostaną tylko cza pamiętać o paskach bo teraz jeszcze są do nabycia a za jakiś moment może się okazać, że już ich nie będzie.

Jeśli chce się mieć dobrej jakości nagrane nośniki to koniecznie nagrywać na tych deckach na których się będzie słuchać. To jest chyba taka żelazna zasada.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

paul_67

Cytat: elem w Listopad 23, 2018, 23:45Ale skos głowicy jest ustawiony inaczej niz magnetofony , na których były nagrywane stare kasety.
Jest jakis deck, który ma regulowany wygodnie skos glowicy?
Ja swego czasu gdy robiłem takie archiwalia skos głowicy ustawiałem ręcznie do każdej włożonej kasety w moim Technicsie RS-B 605.Ucho jest niezawodne.Co ciekawe takie nagrania wykonane na stacjonarnej nagrywarce brzmiały lepiej niż z samego magnetofonu.

rudy-102

Cytat: GregWatson w Listopad 24, 2018, 10:40
U mnie stoją dwa takie "kaseciaki";



oraz



i tak czasami sobie coś posłucham
U mnie też dwa, ale raczej bezrobotne są  :) .
Taki


i taki

rudy-102

Ach. Mam też trzeciego, ale wolałbym nie pamiętać że go kiedykolwiek miałem. Może znajdę jakieś zdjęcie w sieci to Wam pokażę.

rudy-102

Znalazłem.
To był jeden wielki  :censored: glut  :-[


Leży gdzieś w szopie i myszy na niego srają.  >:D Taka mooja zemsta.

paul_67

Może w końcu dzięki Wam się zmobilizuję i zacznę nagrywać.Tylko nie piszcie znów o jedynym słusznym sprzęcie, bo taki to mam u siebie w domu :)

paul_67

Cytat: rudy-102 w Listopad 24, 2018, 11:35Znalazłem.
To był jeden wielki  :censored: glut  :-[
O nie! Znowu słyszę te trzaski przełączanych funkcji :(

LampowY

Cytat: frywolny trucht w Listopad 24, 2018, 10:39za niecałe 800 Euro

Z ujem na głowę musiałbym się pomienić żeby za magnetofon dać tyle co za byle sieciówkę  ;D
Albo w lotto wygrać kumulację :-\

Nie, nie... ustaliłem sobie limit 1500 zł na tą zabawę i tyle za DR-2 z pewnego źródła dałem.
Naki grają fajnie ale nie na tyle żeby płacić za nie tyle co za bijącego je na głowę 2-ślada szpulowego albo porządne CD czy wkładkę.

paul_67

#397
Cytat: LampowY w Listopad 24, 2018, 11:46ale nie na tyle żeby żeby płacić za nie tyle co za bijącego je na głowę 2-ślada szpulowego
O to to, właśnie! Znam to z praktyki.Pewnych rzeczy się nie przeskoczy.

rudy-102

Cytat: LampowY w Listopad 24, 2018, 11:46limit 1500 zł n
One we takiej mniej więcej cenie na ibeju chodzą.

rudy-102

Cytat: paul_67 w Listopad 24, 2018, 11:39
Cytat: rudy-102 w Listopad 24, 2018, 11:35Znalazłem.
To był jeden wielki  :censored: glut  :-[
O nie! Znowu słyszę te trzaski przełączanych funkcji :(
Też go miałeś?