Magnetofony kasetowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

PŻ To tak dla nie poznaki ;) co by mnie nie można było podciągnąć o sianie polityki.

Kurna może dobrze, że sprzedający twardo się ceny trzyma to nie wykopię większego debetu na koncie.
A wszytsko przez te wasze swędzenie na magnetofony, a już taki spokój był  :P
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

cdt

Zakłócić mogą tylko posty o bomboxach  ;D ze zacytuje za FB kiem

#StatystykaPostow za ostatnią dobę:
39 - magnetofony - dominujący temat
14 - kasety - dominujący temat
4 - kasety&magnetofony
15 - inne około tematyczne
Richard zakłócił delikatną równowagę zalewm postó o boomboxach ;-)


rudy-102

PŻ. Wyjaśniam.

Pani Żona.

I koniec :)

rudy-102

Cytat: cdt w Listopad 26, 2018, 20:07za FB kiem

#StatystykaPostow za ostatnią dobę:
Czyli jest nowy trend? :)

Hubertrs

Tyle ze co Pani Zona ma wspolnego z polityka??

rudy-102

A kto mówi o polityce. Była mowa o ciężko zarobionych pieniądzach, które PŻ bez sensu wydaje.  :P

frywolny trucht

"Mój" GX 95 już 710 złociszy osiągnął. Drogo nie jest, ale gdzie ja mam go trzymać?  ::) ::)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

cdt

Miejsce sie znajdzie . ;D

Hubertrs

Cytat: cdt w Listopad 26, 2018, 19:35Doprasz sie o nie zamienianie wątku kasetowego w polityczny . Chyba że to taki plan co by go zgruzować 
Stad moja konsternacja

frywolny trucht

Mam taką dużą narożną szafkę pod zlewem... a jak nie to u kumpla, ale jego już dawno cięta. Ma skaner w oczach. Wchodzi i przez ściany widzi.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

cdt


cdt



LampowY

Cytat: frywolny trucht w Listopad 26, 2018, 20:29
"Mój" GX 95 już 710 złociszy osiągnął. Drogo nie jest, ale gdzie ja mam go trzymać?  ::) ::)
A tu masz drożej ale chyba pewniak.
https://www.facebook.com/groups/883674958377733/permalink/1908489892562896/?sale_post_id=1908489892562896

frywolny trucht

Zgiń, przepadnij maro nieczysta  :o
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

LampowY


LampowY

Ale, że ja wywaliłem te kasety... a dobrze ponad 200 ich było. Żadnych Stilonów  >:( >:( >:(  facepalm

Melepeta

Wyrzucić kasety? Toż to grzech!
Moje leżą w pudle, chociaż magnetofon dawno zepsuty :)
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

LampowY


Hubertrs

Ja mialem grubo ponad, a bez kozery powiem pincet i moj rodzic robiac porzadki, stwierdzil ze takie archeo to i tak nie bedzie nikomu potrzebne, no i wyp...
Gdybym je nadal posiadal to kaseciak juz by dawno stal, tam byla cala hostoria mojego mlodzienczego jestestwa  :'(

paul_67

Cytat: cdt w Listopad 26, 2018, 20:36Chromowa 90 ka już czeka  ;D . Elo elo elo
Często słucham "Time" i"Secret Messages" wyłącznie z kasety (chromówka) na Akajcu :)

paul_67

Cytat: Melepeta w Listopad 26, 2018, 21:17Wyrzucić kasety? Toż to grzech!
Moje leżą w pudle, chociaż magnetofon dawno zepsuty :)
W starym mieszkaniu ciągle leżą na półce.Jest ich około 1000.Już osiem lat je przenoszę.

merlin1973

Cytat: paul_67 w Listopad 26, 2018, 22:01Często słucham "Time" i"Secret Messages" wyłącznie z kasety
Dobra myśl, nagram sobie na kasete z analogu :)
Pozdrawiam S.CH.

cdt

No i rozhuśtałem sobie lata 80 te szczególnie mam chcicę ;)  :P na Madonne . Zanabyłem i sobie nagram na kasetki :P .
Huśtawka się huśta la la la

frywolny trucht

#599
Pamiętam, że całkiem niedawno przesiadłem się z Hani na Klaudię ( wiem jak to brzmi) miejscowych zakładów Unitra Eltra. To był szok. Jak Klaudia głośno potrafiła drzeć japę, jaki to był solidny, masywny klocek. Z bateriami ważył tyle co wywrotka ze żwirem. (Co jego przenośność stawiało pod znakiem zapytania). Znalazłem w niej jakieś potencjometry ( nie wiem, regulację prądu podkładu?) i potrafiłem nagraniom dodać więcej cykania. Oj nagrywało się wtedy po nocach muzykę z audycji Beksińskiego. Sisters of Mercy, This Mortal Coil. Takie klimaty. Miałem latarkę, żeby podglądać ile taśmy zostało do końca. Tak, żeby nagrać jak najwięcej, a przy przekładaniu niczego nie uronić z audycji. Myślę, że mogłem być osiedlowym mistrzem przekładania kasety po ciemku...
Konspiracja wynikała z tego, że za ścianą spał stary, który wstawał wcześnie do roboty, a wszystko go budziło, każdy szmerek. I weź tu obsługuj taki finezyjny sprzęt jak Klaudia  ::) ::)

https://www.youtube.com/watch?v=HmY9Ne-1btM

Nastał czas gdy przyszło chodzić w technikumie mechanikumie na praktyki. Raz w tygodniu. Tymczasem otwarto na Dworcowej sklep ze sprzętem audio. To był dla mnie szok.  Technics, Sony, Panasonic się znało- aż tu nagle NAD? Pamiętam pierwsze moje wrażenie. Okropieńśtwo, jak ktoś mógłby chcieć mieć coś takiego w domu? Powinni się uczyć od Technicsa. Nie pamiętam by w Pewex-ach występował Akai. Chyba nie. W sklepie grywał natomiast zestaw Akai właśnie z GX95. Podświetlane okienko do obserwacji przesuwu taśmy, licznik czasowy, a nie te trzy kołowrotki w Klaudii, no i zamykana/ otwierana kieszeń. W Klaudii trzeba było raz w tygodniu smarować mechanizm, żeby nie napierdzielało na pół osiedla, a tu myk, myk- w tę i z powrotem.  To był szok. Coś jak spotkanie mieszkańców Sentinelu Północnego z misjonarzem chrześciańskim. Pzy czym we mnie nie było agresji, a podziw. Raz w tygodniu przed praktykami nadkładałem dwa przystanki tramwajowe, by móc sobie popatrzeć na te wszystkie cuda przez szybę. Jeśli ktoś się zastanawiał, po przyjściu do pracy w tym sklepie, dlaczego ta szyba taka uświniona, to byłem ja. Ośliniłem językiem. Królem do wielbienia był szczególnie GX95 i wcale nie chodziło wtedy o jakość dźwięku, o tym doczytałem nieco później :)

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93