Magnetofony kasetowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

LampowY

OKI, jeśli to nie problem to poproszę  :np:

LampowY

No i gra  :o

rudy-102


LampowY

Dobrze kapuję, że w celu nagrywania, input magnetofonu łącze z record out w pre?


frywolny trucht

Yes. A w szpulaku robiłeś inaczej?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Cytat: moon w Listopad 29, 2018, 11:58
e, to nie o to chodzi, po prostu nie dalbym wiecej, nawet jakby mial:), 1.5k za decka, za ulomny format to dla mnie, moj Pioneer wystarczy do moich tasm:)

To jest- niestety- całkiem normalna cena za ten model. Jeśli jest w nienagannym stanie, a się znudzi właścicielowi- raczej nie będzie kłopotów z odsprzedażą za taką cenę. Ba! Jeśli nastąpi za chwilę fiksacja na temat tego ułomnego formatu, może się okazać, że czysty zarobek będzie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

LampowY

Cytat: frywolny trucht w Listopad 29, 2018, 16:38
Yes. A w szpulaku robiłeś inaczej?

Jak miałem śpulaka to nie miałem pętli w pre bo był Lamm clone. Dlatego teraz nie popełniłem tego błędu i poprosiłem McG o takie dwie dodatkowe dziurki :)

Odtwarzam teraz kasety zakupione z Polskiego Radia. Jeden jedyny raz nagrane i nigdy nie odtwarzane. Mam klasykę. To brzmi zajebiście. Jeśli wszystkie kasety są tak nagrane i ze zmagazynowana klasyką to nie zamierzam tego kasować  :o Można rzec, że to sa mastery  ;D
A w związku z tym nie mam na czym nagrywać  :o

cdt

Cytat: LampowY w Listopad 29, 2018, 16:17
No i gra  :o
;D ;D to teraz się bedzie działo ;D . Jestem świerzo po rozmowie tel z Tomkiem z FB ( Tomek ma z 10 różnych wyskoich modeli naków ) . Kasety nagrane na serii DR pięknie brzmią na wszystkich nakach w tym i na Dragonie ^^ . Tak pod rozwagę pomysła daje lol :P

cdt

Cytat: LampowY w Listopad 29, 2018, 16:46A w związku z tym nie mam na czym nagrywać 
MM ;D . Seria UD I . To żelazówka ale po pierwsze maxella a po drugie masz Naka więc wciągnie ją nosem i pięknie nagra :)
W nomosie mają fajne kasety :)   .

LampowY

Dobra, nie wszystkie są nagrane dobrą muzyką. Kolejna była z holenderskim szitem  :o

Nagrywa zajebiście  :o
Robi kopię praktycznie 1:1

cdt

No to Romanek będzie miał kolejnych kilka żyć . Pamiętaj ustawić II przy nagrywaniu na te maxelle .

LampowY

Tak, pamiętam  :)
I bez Dolby i bez MPX  8)

LampowY

Na początku miałem kłopoty z wysterowaniem.
Myślałem, że lewa gała jest od lewego kanału a prawa od prawego. Już chciałem wywalać przez okno  ;D
Dopiero jakżem okulara założył ślepak to wszystko stało się jasne  ;D ;D ;D ;D

LampowY

Jeśli średnia półka Nakamichi gra tak jak słyszę to wolę nie wiedzieć jak Dragon zagra bo mnie nie stać  ;D

LampowY

No i przewijanie bajka  ;D


cdt

My som pokolenie kasetowe to nas to bierze  >:D ;D .  :np:

LampowY

A to akurat święta prawda  :np:

cdt

 Kolega opublikował to przekleje ale bez nazwiska .

A... zapomniałem napisać... takiego Sankei-a dzisiaj na szrotach spotkałem, wyglądał na sprawnego ale z tyłu brakuje mu kawałka obudowy. Z powodu odwyku nie brałem, ćwiczę silną wolę :)

cdt

Kasetka do internetowej zabawy mikołajkowej gotowa . U nas chyba pomysł upadł bo bawić się chciały 3 osoby  ;D

McGyver

Cytat: LampowY w Listopad 29, 2018, 16:34
Dobrze kapuję, że w celu nagrywania, input magnetofonu łącze z record out w pre?
Czy na drugim obrazku jest ARC od dupy strony? Jaki to model?

LampowY


cdt

Zbrojenia trwają  ;D

LampowY

Dzisiaj kolejny raz z kawoszem słuchaliśmy Nakamisza z różnych taśm i na różnych kablach.
Ten deck jest wrażliwy na interkonekty jak cholera. Zmieniliśmy Beldena na Inakustik. Jakby konsolę wpiąć i pobawić się suwakami. I to dobrze sie pobawić.
Jakość nagrań z winyla wyśmienita. Strach pomyśleć  jak to zrobi Darka dragon skoro DR już potrafi zszokować.

cdt

Swoją drogą ,, wynalazek ,, @ rudego 102 kolejny raz pokazał swoją klasę . W magnetofonie jest u mnie lepszy od neotecha . I tak było też z G-36 . 

paul_67

Podobnie miałem z Akai.Już myślałem o wymianie elektrolitów bo bas nie domagał, aż podłączyłem go innymi przewodami niż grał wcześniej i ... zaskoczenie.