Magnetofony kasetowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

McGyver

Cytat: cdt w Grudzień 11, 2018, 10:39Niemiec zresztą się chyba poczuwa
Cytat: cdt w Grudzień 11, 2018, 15:43Mr Bahrani chce postępowania wg Ebay

Toż to jakiś Turek albo Hindus a nie Niemiec, chyba że "farbowany".

cdt

Nie przesadzaj nazwisko ma czysto Niemieckie  ;) . Nie ważne czy on Turek czy Eskimos  :) . Problem leży w zaufaniu . Ja go za grosz nie mam . On pewnie też nie ma . Deklaruje zwrot całej sumy plus transporty jak mu wyślę - ergo wie że nie działa .
Ale ja mu na krzywy ryj nie wyśle . Wyśle jak Paypal mi pozwoli  :)

LampowY

 :o nic nie rozumiem co ten magnetofon robi  :o

cdt

Stuka przy odtwarzaniu . Głośno napina taśmę . No i na pierwszym filmie nie chciał sie włączyć . Sam cudownie się nie naprawił :)

LampowY

Masz rację. PayPal, roszczenie i niech go sobie zabiera po akceptacji PayPala.
On wizualnie też nie wygląda chyba najlepiej? Za te kasę to ja bym chciał też nieskazitelnego wyglądu. No i  oczywiście perfekcyjnego stanu technicznego.

cdt

To fragment dyskusji gdzie on wie co się dzieje

Das Geräusch entsteht durch die Federmechanik des Idler-Wheels und durch Toleranzen der Lagerung des Cam-Gear Wheels des Laufwerks. Beim Cam Gear Wheel läst es sich theoretisch durch fetten des Lagers etwas für kurze Zeit minimieren, ist aber nicht dauerhaft und tut auch dem Laufwerk nicht gut, deshalb habe ich es auch nicht gemacht.

LampowY

Trudno mi to komentować bo kompletnie się na tym nie znam... ale nikt mi nie wmówi, że flagowy magnetofon jednej z najbardziej przodujących w tym temacie firm na świecie ma tak napieda.... niczać  :o

frywolny trucht

Na pierwszym filmie widać, że kieszeń jest podziobana, krawędzie płyty czołowej zjechane. Do tego jajka z napędem. Trzeba zwracać. Szkoda ;(

p.s. Dzięki Lampiak, wziąłem sobie 5 sztuk Maxellków.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

cdt

Trudno . PayPal to złoto dla kupujących i zmora dla sprzedawców . Ja go nie chcę oszukać ale sam oszfabić się nie dam.
Niech sobie szuka innego kierowcy na kajak za taką cenę .
A nakupiłem do Smoka kasetek . 11 typ I i 12 typ II . Będzie co na DR 10 nagrywać  ;D

LampowY

Cytat: cdt w Grudzień 11, 2018, 16:17Będzie co na DR 10 nagrywać

Fajne. Te setki mi się podobają  :D

A jak jakość brzmienia przy odtwarzaniu Kenwooda w porównaniu do DR-10?

cdt

Nie da się porównać . Kenwood to sentyment a DR to maszyna do słuchania . Dziś coś nagram na Kenwooda bo w starych dekach to jednak jest różnica jak się na takiego nagra

LampowY

frywolny, jak tam kręcenie gałami wychodzi?
Gra tam coś?  >:D

tomekkk1

#1087
Dzisiaj taka oto sytuacja:




Zatem jednak pobawię się przed wyjazdem do PL ;D
Wiem, że to nie "Nakamiszon" czy "Akaj", ale radocha jest ogromna. Stan super, kilka rys na górze przy tylnej krawędzi, co było na fotach. Nagrywa odtwarza, co ma robić robi. Jutro czeka go porządne SPA i lecę z zabawą :D

LampowY


cdt

 :np:
Przeprosiłem się z DR -10 :)

frywolny trucht

Odkurzyłem gada, odpaliłem i słucham. Boba Marleya, bo ktoś mi dał taką płytę nagraną na Maxell  XL II. Zajrzałem w głowice chyba jest OK? Nie znam się za bardzo. Być może  Akai nakładało inaczej plomby, inny kolor, być może niemiecki serwis ( z tyłu jest naklejka takowego) zamaskował grzebnictwo. Wypadałoby na końcu zdjąć pokrywę i zobaczyć czy kuna nie miała legowiska :) Kureczka jak ten mechanizm chodzi. CeDekom głośniej mechanizmy chodzą. Kieszeń zamykamy, kieszeń otwieramy. Nie dotykając kieszeni :) Głupie, a cieszy :)


Tak w ogóle chyba 99% używanego hajendu ciągane jest do Polszy z Dojczlandii, co nie?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

cdt


LampowY

Podobno to były najbardziej zaawansowane technicznie decki na tamte czasy.

Eumig FL-1000 (Austria 1979)


Nakamichi DRAGON (Japan 1982)


PIONEER CT-A1 (Japan 1979)


TANDBERG TCD 3004 (Norway 1980)


Technics RS-M95 (Japan 1979)


AKAI GX-R99 and R-88 (Japan 1985)


Technics RS-M280 (Japan 1981)

frywolny trucht

Ten Eumig wygląda trochę przypadkowo w tym miejscu. Brakuje za to Teaca, którego wygrzebałeś w USA.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

LampowY

Na końcu tej listy było " To Be Continued" - serio  ;D


A teraz przyznać się, który podkupił Dragona ze Springair?  :o
Dwa dni temu jeszcze był....

https://www.springair.de/en/nakamichi-dragon/h65305

LampowY

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 11, 2018, 19:03Ten Eumig wygląda trochę przypadkowo w tym miejscu.

Chiba nie koniecznie....

This is a cassette deck introduced in 1979 by an austrian company who's best known for their film camera products, eumig (Elektrizitats Und Metallwaren Industrie Gesellschaft mbH. in Wien) Exellence both in engineering and styling combine in the Eumig FL-1000 to create a cassette deck with unexcelled performance, versatility, and elegance. The front-loading, microprocessor-controlled tape transport featureas Eumig's exclusive opto-electronic servo system and a sophisticated 3-head esign that lets you monitor directly from tape as it is recorded. Built-in test facilities permit optimizing performance for every tape type and brand, including the new metal-alloy formulations. Eumig innovation developed the opto-electronic capstan servo-control system used in the FL-1000. Traditional flywheels respond slowly and may induce rumble. The lightweight Eumig disc, with its 2500 precisely-spaced, photo-etched radii, on the other hand, produces 15,000 pulses per second as the capstan rotates. By comparin the counted pulse-rate against a fixed refernce, instantaneous speed-correction signals can be applied to the capstan within microseconds, helping lower the wow and flutter to a mere 0.035% WRMS.

​The FL-1000 incorporates not only the usual 3-position "bias/equalization" switch but also a built-in Computest facility that provides individual adjustments for sensitivity and bias for cassettes of each type. When the Computest switch is engaged, normal machine inputs are bypassed, and the letter "t" appears on the digital readout. A 400Hz test tone is used to set sensitivity for proper Dolby level, and a combined 400/14,000Hz tone permits bias adjustment for a flat frequency response across the entire audio range. Both test positions use a Balance Scope, consisting of two LEDs which flash equally and alternately when the correct setting is achieved. Unique among audio components, the Eumig FL-1000 cassette deck can be directly interfaced with almost all 8-bit computer systems (1979), such as the Commodore "Pet", Apple II, Radio Shack, etc. With the multi-machine control program, up to 16 FL-1000's can be individually controlled, simultaneously or sequentially, for any mode and any section of any tape. You can control each and every function of the FL-1000 including record, play, stop, rewind, fast forward, load counter, load memory, go to and many more. While the multi-machine control program will probably find principal use in commercial applications such as broadcast station or discotheques, even the owner of a home computer will appreciate index program facility that computer interface with FL-1000 provides. Under computer direction, the titles and locations of up to 15 selction per cassette side can be digitally recorded by the FL-1000 (subject, of course, to user change) on the first few seconds of each side of your cassette. In this way, by merely inserting a prgrammed cassette in the FL-1000 and punching a few buttons on the computer, you can read out its contents on a CRT and instruct the FL-1000 to play the selections you wish to hear in any order - with, for example, a "rewind" command at the end of your musical menu.






frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

LampowY


cdt

Mi deko zapał  przeszedł muszę przetrawić . Na święta już Dragona mieć nie będę . Teraz to chyba na spokojnie poczekam do stycznia niech się szał zakupowy skończy . Chyba będę celował w uszkodzonego do naprawy .

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93