Magnetofony kasetowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomekkk1



moon

W Wawie na przelomie 80/90 tasmy nagrywalem albo na Marco Polo na Ursynowie, albo w Digitalu.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

LampowY

Cytat: moon w Grudzień 13, 2018, 11:58albo w Digitalu
O właśnie Digital to ten wielki sklep w Jerozolimskich był...



moon

gdy skonczylo sie 'piractwo' wyprzedawali w Digitalu te CD, z ktorych byly tasmy nagrywane, na pare sztuk ledwo sie zalapalem
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

cdt

Dragon wraca do kebababa w tym samym kartonie co przyjechał . UPS z ubezpieczeniem około 300 zł jak wysyłam u nich . I tak zrobie .

LampowY

Dorzuć łobuzowi plaster boczku. Nich ma za poniesione przez Ciebie straty ;D

frywolny trucht

Przyszły kasety z radia. Wizualnie w sumie nówki. Naklejki nie ruszane. Jakiś barok mi się trafił( nie słuchałem jeszcze wszystkich) Jakieś RMF Classic? Jakość nagrań wporzo, ale nie tam, że padam na cycki z wrażenia. Ya Hozna brzmi lepiej :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

LampowY

Ja miałem jeden karton opery  :o
Ten karton (10 sztuk) jako pierwszy poszedł w piz...neski do nagrania italo disco  :P

Wybacz vasa  ;D

Hubertrs

No dobra, na swoja obrone mam to, ze bronilem sie dzielnie, niestety postanowilem skapitulowac.
Doradzi ktos cos tak do £300?? Nie znam sie zupelnie na kaseciakach

LampowY

Każda plicha swój ogonek chwali  :)
Czysta funtów wystarczy np na Nakamichi DR-2 (najwyższego DR-1 w tych pieniądzach raczej nie trafisz a DR-3 ma jeno 2 głowice więc odstaje od peletonu).

Akajec frywolnego może mniej renomowany (chgw czemu) ale chyba nowocześniejszy od Nakamiszona.
A jak one w porównaniu odsłuchowym wypadają... nie mam bladego pojęcia.

Hubertrs

Kaset juz nakupilem takze nie ma odwrotu

LampowY

Cytat: Hubertrs w Grudzień 13, 2018, 16:50
Kaset juz nakupilem takze nie ma odwrotu

Piąty zarażony  ;D
:np:

Hubertrs

#1263
Wasza wina, cholera jasna :-\
Tak szczerze to sie lekko przymierzam do tego akaica, ale rozpatrze tez inne opcje

vasa



Cytat: LampowY w Grudzień 13, 2018, 16:29

Wybacz vasa  ;D

Wybaczenia nie będzie.
Ale przekupstwo wchodzi w grę [emoji3]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

LampowY

#1265
Jak kupisz magnetofon to podeśle ci korzyśc majątkową w postacie chromowej maxellki. Może nawet z operą się trafi  ;D


Jak już obkupimy się w magnetofony to greg przeprowadzi nas przez arkana.... DAT  :) :) :)


Piterski

Cytat: LampowY w Grudzień 13, 2018, 17:46DAT
Jak już miałbym kupić magnetofon to chyba tylko DAT.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GregWatson

Cytat: LampowY w Grudzień 13, 2018, 17:46Jak już obkupimy się w magnetofony to greg przeprowadzi nas przez arkana.... DAT  :) :) :)

Ja w tej kwestii dopiero ząbkuje i uczę się od innych bo kumatych nie jest za wiele w tym naszym kraju mlekiem i miodem płynącym.  :)
Zaczyna być problem z kasetami. Właśnie przeglądałem net.
A tu jest ładny Soniak do wzięcia:
https://allegro.pl/magnetofon-cyfrowy-sony-dtc-60es-gwarancja-paragon-i7676937096.html

Trochę tego i trochę tamtego też.

LampowY

Cytat: Piterski w Grudzień 13, 2018, 18:12Jak już miałbym kupić magnetofon to chyba tylko DAT.

Nieeeeee, to jakbyś się brał za dzielenie nie znając tabliczki mnożenia  ;D

kefas

A ja dzisiaj taki zestaw sobie wybrałem do słuchania.

tomekkk1


LampowY

Coś mnie się widzi, że koncerty brandenburskie kefasa  ;D tzn Bacha od kefasa  ;D zanalogizujemy na kasety  8)

GregWatson

A na olx jeszcze taniej ten model. No chyba, że Pioneer D-07 lub D-07A (ten to już wypasiony na maxa).
Trochę tego i trochę tamtego też.

kefas

...i na takim sprzęcie (nowy nabytek, 15-ty)

LampowY

Cytat: kefas w Grudzień 13, 2018, 18:1915-ty
Wariat jesteś  ;D
Ale się przestaje dziwić. Na razie kupiłem dwa a już za trzecim z wycieraczkami się rozglądam  8)
To piękne maszynki są. I jak na dzisiejsze poziomy cenowe w audio, całkiem tanie. Jeszcze...