Magnetofony kasetowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Pamiętam te czasy. Ileż ja Technicsów wylizałem przez szybę w Pewexe. Ten zapach w zachodu w sklepie był nie do podrobienia. Ale cóż - stać mnie było tylko na Donaldy.  ;D
Trochę tego i trochę tamtego też.

LampowY

Tutaj dyskutujemy z kolegą nad wyższością kaset Agfa nad kasetami Basf.
LampowY na pierwszym planie  :alc:
;D


GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

LampowY

O przepraszam... Uczniowie 2 klasy Technikum Łączności Nr 1  :pij:  ;D

cdt

Moja 18 ka  :o albo Kasi . ednak Kasi poznaje po regale .  ;D .

frywolny trucht

Cytat: LampowY w Grudzień 14, 2018, 16:39
Tutaj dyskutujemy z kolegą nad wyższością kaset Agfa nad kasetami Basf.
LampowY na pierwszym planie  :alc:
;D




Piąteczek :) Co za zbieg okolicznej ości.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

LampowY


LampowY

Działa ale...
Słuchać nie idzie  ;D
Albo Nakamichi jest tak dobry albo ten JVC tak słaby albo jest przestawiona głowica.
Koc i bark wysokich tonów. Musze coś na niego nagrać i będziemy wiedzieć czy on tak po prostu gra czy cza skalibrować głowicę pod Nakamiszona.

Ale oczy mi łzawią jak paczam na niego czyli na swoją młodość  8)


tomekkk1

Chciałem kupić JVC KD-V200 z sentymentu, ale jak widzę jakie są styrane jak już się pojawią, to sobie odpuściłem...

cdt

W  każdym razie diaody odtwarzania zachowuje sie normalnie . To co na Nakach masz do 0 na innych bedzie tak grać .
Nagraj na nim 1 piosenke do 0 i posłuchaj na naku . To sporo wyjaśni .

LampowY

I cichy jest. Sporo cichszy od DR-2. Gała na pre mocno odkręcona.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

LampowY

Cytat: cdt w Grudzień 14, 2018, 18:15Nagraj na nim 1 piosenke
Już se [wulgaryzm] ponagrywałem  ;D
Zwalony ma lewy kanał ale tylko na nagrywaniu. Odtwarza poprawnie.
Jak podłączymy źródło do gniazda Rec chrypi w lewym kanale. Coś tam się przebija ale ledwo i chrypi  :o

Co to może być?

cdt

Zimny lut,  potencjomet albo coś inszego . Tak mialem w kx 1030 a że się nie znam to zaniosłem do nomosu .
Ważne że mechanicznie chodzi . Elektronika to pryszcz , naprawi sie . Kaseciaki są jak zegarki do mechaniki bez lupy nie podchodz

LampowY

Nie widać, żeby był spawany. Wygląda wszystko fabrycznie.
Dziwne, że pokrzywione na nogach elementy. Kondensatory itp. Czyżby spadł z 10 piętra  ;D i od wstrząsu tak czy po prostu tak niedbały montaż odstawiali w najtańszych urządzeniach?  :o

Poprostowałem na baczność. W miarę.

LampowY

Cytat: cdt w Grudzień 14, 2018, 18:31naprawi sie

Nawet jak ktoś zażąda 50 zł za naprawę to jakby szkoda całkowita. Połowa wartości  ;D ;D ;D

Wiem, wiem... sentymentu na dudki nie da się przeliczyć  ;)

cdt

No to kibicuje ci z Kasią z ławki na Tarchominie z roku 1985  ;D

cdt

Cytat: LampowY w Grudzień 14, 2018, 18:44Połowa wartości   
Nie pacz tak . Kupiłeś go bardzo tanio . Ratuj rupiecia jak już przygarnąłeś  :P

LampowY

 :D
Cytat: cdt w Grudzień 14, 2018, 18:47Ratuj rupiecia jak już przygarnąłeś  :P
Przekonałeś mnie. Pogadam z Nomosami. Może jakaś gupota a może mają takiego

cdt

Czytam sobie recenzje DR-10 a że to bardzo pokrewna maszyna do DR-2 to pocieszę cię tym :)

This brings me to another incredibly impressive aspect of this machine. You can use cheap ferrics (TDK D, Maxell UR - I even tried some REALLY cheap Sony mulitpack tapes) and make recordings that are fundamentally better than those made with TDK SA on other decks. This is due to the superb heads and transport. You might think I''m exaggerating, but ask any other Nakamichi user and they''ll know what I mean.

Zgadzam się z tym Angolem . Jakość nagrań na zwykłych tanich żelazówkach jest bardzo dobra .

frywolny trucht

Życie nie jest bajka  :o ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kefas

Ja swojego Kena testuję na takiej kasecie i jest naprawdę fajnie a co dopiero zrobiłby z nią Nakamisch?

merlin1973

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 14, 2018, 19:11Życie nie jest bajka  
ale było Ci jak w bajce co??? :)
Pozdrawiam S.CH.

kefas

Jeszcze sprawdzę tę:

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93