Magnetofony kasetowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

Hubertrs

Nie nagrywa, zaplacilem za niego 280ojro

McGyver

To może Ci mojego sprzedam, tylko trzeba mu paski wymienić. Reszta sprawna.

cdt


Hubertrs

Cytat: McGyver w Grudzień 22, 2018, 14:27
To może Ci mojego sprzedam, tylko trzeba mu paski wymienić. Reszta sprawna.
Podeslij kilka zdjec, jestem na tak.

merlin1973

Pozdrawiam S.CH.

frywolny trucht

Przykra sprawa ( w sumie to sam nie wiem czy mój nagrywa  ::) )

Tymczasem św. Mikołaj w postaci elema uszczęśliwił mnie kasetą Kultu. Kiedyś kupowało się kasetę, obierało z paska, trzy ruchy i sru w walkmanie. Bez większego zastanowienia. Dziś to niemal jak jakiś obrządek religijny  :o :o
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

McGyver

Cytat: Hubertrs w Grudzień 22, 2018, 14:37
Cytat: McGyver w Grudzień 22, 2018, 14:27
To może Ci mojego sprzedam, tylko trzeba mu paski wymienić. Reszta sprawna.
Podeslij kilka zdjec, jestem na tak.
Mam zmagazynowanego na regale pod samym sufitem, wyciągnięcie go to cała operacja. Spróbuję jutro.

cdt

Taką to choineczkę stworzył sobie mój kolega z FB . Zazdroszczam  ;D

elem

Zepsuje taśmę tymi grzejącymi lampiszonami!
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

cdt

Może tylko do zdjęcia a może to ledowe :)

elem

Może  i ledowe ale spójrz
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

cdt

No i wyszedł defekt  :( . W jedna stronę zaczął głośno chodzić . Jak by coś mielił . Nie używałem za specjalnie auto reversu to wcześniej nie wyłapałem .
Po swiętach wraca do Nomosu . Zobaczymy czy do mnie  wróci czy nie .

Hubertrs

Cos mi sie wydaje, ze dzialajacy kaseciak to oksymoron.

cdt

Bez przesady  ;D . DR-10 śmiga jak ta lala . Dragon też tylko w jedną strone <lol> . Do 3 x sztuka .


LampowY

Mój nakamiszon (odpukać w puste) działa jak nowy.
Czego nie mogę napisać o dźejwisi sentymental łan  ;D

frywolny trucht

Mam trzy i działają. Jeden z końca lat 70-tych, jeden sam kupiłem w sklepie w 99 roku, no i ostatni zakup-  początek lat 90-tych. Specjalnie sprawdziłem. Nagrywa.
Sądzę, że nie można- zupełnie jak ze starymi gramofonami- brać najtańszą ofertę. Lepiej kupić od kogoś kto napisał, że paski powymieniano, zrobiono przegląd i jest gwarancja jakaś tam. To oczywiście nie oznacza pewnego sukcesu, ale szanse rosną.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Cytat: Hubertrs w Grudzień 23, 2018, 16:40
Cos mi sie wydaje, ze dzialajacy kaseciak to oksymoron.


Przyznam, że to, że tak zwyczajnie nie nagrywa brzmi bardzo abstrakcyjnie. To druga podstawowa- po odtwarzaniu- funkcja magnetofonu. Jak ktoś mógł coś takiego wystawić? Nie podłączyłeś czegoś nieprawidłowo? Jakiś kontakt ze sprzedawcą w celu wyjaśnienia?

Opis mojego Akai wyglądał tak:

"AKAI GX-75 Mk 2
Magnetofon w bardzo ładnym stanie wizualnym i w pełni sprawny technicznie. Mechanizm pracuje niesłyszalnie.
Magnetofon ze szklanymi, niezniszczalnymi głowicami GX Heads. Kalibruje taśmy bez problemu.
Magnetofon po serwisie, oryginalne plomby na głowicach, potencjometry przeczyszczone,
elementy mechaniczne przesmarowane, paski po wymianie. Głowice zdemagnetyzowane.
Real fotki w galerii.
DO KAŻDEGO ZAKUPU - PARAGON, NA ŻYCZENIE RACHUNEK.
Oczywiście możliwy odbiór osobisty - mile widziany."


To mógł być ciąg kłamstw, ale odbiór osobisty zwiększał ryzyko sprzedawcy, zmniejszając moje.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Hubertrs

#1593
Nie, nie podlaczylem niczego nieprawidlowo, kontakt ze sprzedawca jest, oto co mi odpisal:

fabiolini672:

Hello,
I had it for a while and I did not have problems with it. I even made a recording last month and it worked perfectly. Are you sure you did not push the CD direct button ?
If the machine is really defective can you bring it somewhere the problem can be fixed ? I will of course pay for expenses
Kind regards
Fabrice

Bydle nie gra i nie ma to nic wspolnego z ignorancja uzytkownika

Jeszcze jedno, nie wybralem najtanszej opcji, wybralem taki po wymianie paskow i ktory wygladal na totalnie nie znoszczony.

cdt

Z dekami jest tak że one muszą grać cały czas żeby dobrze działać . Mialem już kiedyś przypadki że zabrany ze sklepu działający dek a po 30 minutach grania u mnie w domu  padał . Im mniej jest elektroniki i bajerów tym lepiej . Przykładem dwie DRki z forum . Proste maszyny to i nie ma się co w nich za specjalnie popsuć .
1szy Dragon to był ewidentny wałek bo gość wiedzial że wysyła grata . Ten z Nomosu to w porównaniu z tamtym okaz zdrowia . Swoją drogą coś tam zmielił w trybie w lewo i gra dość cicho . To go nie uchroni oczywiście od serwisu . To też jest przykład że coś czego sie nie używa pada . O ile pewnie grywał okazjonalnie to w swoim normalnym trybie w prawa . Tylko w prawo można na nim nagrywać swoja drogą .
Ja jestem zafiksowany w każdym razie na Dragona . Mam nadzieje że to jakaś duperela która nie wyszła przy
przy pierwszym serwisie . I szybko mi go wyszykują . Jak pomyślę że mam znowu kupować na ebay z dusza na ramieniu to mi się odechciewa . W spring jest znowu jeden z dobrą zniżką . Ale czy to nie będzie to samo albo gorzej . Ze starymi rupieciami z milionem sprężynek nigdy nic nie wiadomo . Jestem dobrej myśli z tym którego mam .

frywolny trucht

#1595
Cytat: Hubertrs w Grudzień 23, 2018, 19:56Bydle nie gra i nie ma to nic wspolnego z ignorancja uzytkownika

Nie nagrywa, tak? Ale Fabrice też jest zdziwiony ( zdziwiona). Byłoby głupotą sprzedawać magnetofon, który nie nagrywa. Stąd moje upewnianie się czy aby nowy właściciel wie co robi.

Coś się mogło stać w transporcie.

Cytat: Hubertrs w Grudzień 23, 2018, 19:56i ktory wygladal na totalnie nie znoszczony

Na zdjęciach wyglądął jak ze sklepu.

Cytat: cdt w Grudzień 23, 2018, 20:50Im mniej jest elektroniki i bajerów tym lepiej

No i właśnie Dragon przeraża mnie z dwóch względów. Naszpikowano go mechaniką, elektroniką jak kombajn. I cena. Acz rozumiem, że tańszy raczej nie będzie. Gdy sprawny. Inna sprawa, że takie wiekowe urządzenia traktuję w kategoriach potencjalnej straty. Gdyby wszystko poszło nie tak- kwota do przełknięcia. Dla mnie, skromnego żuczka.  Za dychu, to bym pojechał do kebaba i zrobił z niego roladki. Nie na moje nerwy ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Hubertrs

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 23, 2018, 21:21Nie nagrywa, tak? Ale Fabrice też jest zdziwiony ( zdziwiona). Byłoby głupotą sprzedawać magnetofon, który nie nagrywa. Stąd moje upewnianie się czy aby nowy właściciel wie co robi.
Nowy wlascicielzdecydowanie wie co robi, potrafi sciagnac instrukcje obslugi, na dodatek potrafi zadzwonic do kogos kto ma gx-95 aby sie upewnic czy nie popelnil jakiegos bubu.
Nowy wlasciciel jest pewny ze maszyna jest zje...uszkodzona

cdt

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 23, 2018, 21:21Nie na moje nerwy
Ale Akai to nie mniej elektroniki jest . Na moje też nie . Nakamischi ma dość dobry serwis w Europie . Jak mi coś nie wyjdzie z Dragonem bo tego wykluczyć nie mogę to przyceluje w ZX 9 .
A jak wyjdzie to też  w nią przyceluje za jakiś czas . A jak mnie weżmie wnerw to nie zapłace za smoka opier-sprzedam DR-10 kasety i kupie sobie nowe ramie SME :P . Zdrowie ważne ^^

cdt

I tak go katuje w te lewo a on co kaseta gra lepiej . Zastał się jak nic . Ma dwa silniki . Katuje dalej .
Nie popadam w euforie . Jak po ostygnięciu i ponownym włączeniu bedzie cicho to by znaczyło że cza go tylko przeczyścic . W serwisie chłopaków  bo ma pląby Nomosu  ;D

frywolny trucht

Tymczasem sobie nagrywam Melę Koteluk ostatnią na TDK SF ( czyli bez szału). Da się 1:1. Da się wycofać skraje pasm i jest jakby bardziej analogowo. No ślicznie. Ale też rozumiem, że ludzie nie mieli cierpliwości :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93