Magnetofony kasetowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

wojtek41

#125
Yamaha KX 530. Wieczorem odpalilem i musze przyznac, ze ma bardzo sympatyczny dzwiek. Dosc dlugo byl nieuzywany, wiec pewnie po kilku dniach pokaze co potrafi. Na razie jest calkiem fajnie.  :) Panel przedni w bardzo ladnym stanie. Jedynie troszke rysek na gornej obudowie.
Zdjecie z neta. Pilota brak.  :(

wojtek41

Muszę przyznać, że pomimo iż to zwykły czy też podstawowy model, ta Yamaha jest bardzo fajna. Przegrałem cd Hancocka i słyszę bardzxo fajny dżwięk z taśmy. )  "Dziadek Revox"  dostał dziś wieczorem wolne.  :)
A może by tak poszukać wyższego modelu....?  ;)   Ktoś ma..?

merlin1973

Miałem 2 tygodnie przed Świętami model 330, dałem w prezencie szwagrowi bo ma kasety ;) ja szukam coś wyższego ;)
Ten się sprawował super, po gruntownym czyszczeniu "karoseria" i "maska" jak nowe.
Pozdrawiam S.CH.

rudy-102

Mam KX-360. Kupiłem za grosze po tym jak mi córka (wtedy jeszcze malutka) rozwaliła Technicsa. Kosztował tyle co nic, a nagrywa chyba nawet lepiej niż o wiele droższy Technics. Zawsze lubiłem Yamahę.

wojtek41

Jak mi wpadnie w łapska jakiś wyższy model, to wezmę z ciekawości. Dziś to wszystko kosztuje małe pieniądze a ile frajdy potrafi dać.  :)

merlin1973

Ja go dostałem za darmo ;) z kasetami (100sztuk) które sobie zatrzymałem ;)
Zastanawiam się nad kupnem tego METZa w stanie idealnym za jakieś 20€ , tylko żona musi wyrazić zgodę:)
Pozdrawiam S.CH.

rudy-102



wojtek41

Cytat: rudy-102 w Styczeń 05, 2016, 21:45Jak nie podbiją za mocno to może sam kupię. Apetytu mi narobiłeś .
;D ;D ;D

wojtek41

Sławek, znasz te magnetofony Metz  ?  Pojecia nie mam jak graja...

rudy-102

Cytat: merlin1973 w Styczeń 05, 2016, 21:43Zastanawiam się nad kupnem tego METZa w stanie idealnym za jakieś 20€ , tylko żona musi wyrazić zgodę:)
20 ełro i żony pytasz? To ja mam lepiej muszę dopiero od 50 ;).


merlin1973

Cytat: wojtek41 w Styczeń 05, 2016, 21:49znasz te magnetofony Metz
Jedni chwalą inni ,że to firma robiąca lampy:)
ja pytam żony nawet jak dostane za darmo bo chodzi o miejsce:):)
Pozdrawiam S.CH.

merlin1973

Bardziej szukam wersji "kartonowej" mało używany, by pograł jeszcze kilka lat. :)
Pozdrawiam S.CH.

rudy-102

Cytat: merlin1973 w Styczeń 05, 2016, 21:54bo chodzi o miejsce:) :)
Ja jeszcze coś bym upchał, tylko że ja już rzadko kaset słucham. Czasem sobie coś z sentymentu puszczę i czasem sam się dziwię bo kaseta nieruszana od dwudziestu lat, a gra bardzo ładnie.

wojtek41

U mnie z miejscem cieniutko. Ale może coś wymyślę... ;)  Ciekawe jak gra KX 1200 ? Nigdy nie słyszałem...

rudy-102

Cytat: wojtek41 w Styczeń 05, 2016, 22:04Ciekawe jak gra KX 1200 ? Nigdy nie słyszałem.
250?

wojtek41



wojtek41

Sony TC 750 ES, nie domyka kieszeni. Jaka cholera...?

wojtek41

Yamaha ma głowicę amorficzną. Chyba tu jest część tajemnicy, dlaczego tak ładnie gra. Z tego co widze w 1990 kosztowała 400 usd. Sporo...

kawosz

Ja sobie zostawiłem po wierzy technicsa RS-AZ6 też na amorficzne głowice . Kaset mam ze 100 ale też nie mam miejsca żeby go postawić . Jak przerobię szafkę na sprzęt to sobie wygospodaruję trochę miejsca . Sprzedawać się nie opłaca bo dostanę na czapkę gruszek za niego a gra bardzo fajnie .

wojtek41

I to pewnie nie na całą... :D

kawosz

Cytat: wojtek41 w Styczeń 05, 2016, 23:01I to pewnie nie na całą...
Tak ;D . Przyjdą jeszcze jego dni chwały :) . Mam go od nowości prawie nie używany . Jak zobaczyłem po ile  chodzą decki  to odłączyłem od wierzy jak ją  sprzedawałem.

wojtek41

Tak trzymac. Oby nam te deki nie zaginęły... :)