Magnetofony kasetowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

merlin1973

Ostatni produkowany :( :( :( gdzieś wyczytałem ,że 2005 rok.
Pozdrawiam S.CH.

kawosz

#151
Cytat: merlin1973 w Styczeń 05, 2016, 23:48
Ostatni produkowany :( :( :( gdzieś wyczytałem ,że 2005 rok.

Zaczyna się moda na analog . Robią nowe kasety . To pewnie tylko kwestia czasu aż zaczną robić decki . Pytanie tylko w jakiej cenie .
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/kasety-wracaja-w-wielkim-stylu-byc-moze-trafia-tez-nad-wisle,607806.html

wojtek41

Staroci nie pobiją. )   Brać póki ceny jeszcze totalnie nie zgłupiały. Mało już brak......

kawosz

Za mną przyznam się chodzi jakiś topowy deck :) ale czy to ma sens  ??? ::)
Problem z wieloma nośnikami to rozdrabnianie się . No chyba że bym w totoka 6kę trafił  ::) problem w tym że nie gram  ;)

wojtek41

Nie tylko za Tobą. Czy ma sens ? Nie wiem. Wiem natomiast, że mnie sprawi przyjemność.  :)  To się najbardziej liczy.   :)

merlin1973

Totolotek mówicie ;D ;D ;D
wtedy to by szalał ;)
Pozdrawiam S.CH.

wojtek41

Heh....Warto marzyć...)  Choć mnie znacznie tańsze szprzęty sprawiają przyjemność. )

kawosz

Kasetowce to jak by bardziej mój sprzęt niż szpulaki . Nie znam takiego który w latach 80 tych nie chciał mieć wieży z dekiem  ;D . Teraz mnie bardziej kręcą szpulaki ale kto wie u mnie to się zmienia co jakiś czas . Aż się czasem boję co mi jeszcze do głowy przyjdzie .  Rzucam  palenie to mam plusy u Żony i znosi moje dziwactwa  ;D

merlin1973

Obiekt westchnień mój, a gdy już go posiadałem to szybko ciśnienie spadło :)
Pozdrawiam S.CH.

wojtek41

Cytat: kawosz w Styczeń 06, 2016, 00:28Kasetowce to jak by bardziej mój sprzęt niż szpulaki . Nie znam takiego który w latach 80 tych nie chciał mieć wieży z dekiem   . Teraz mnie bardziej kręcą szpulaki ale kto wie u mnie to się zmienia co jakiś czas . Aż się czasem boję co mi jeszcze do głowy przyjdzie .  Rzucam  palenie to mam plusy u Żony i znosi moje dziwactwa
3 lata jak  z jednym dniem rzuciłem.  Twadziel   :D
Oj stare czasy....Z sentymentu chyba sobie kupię lampowgo gruniga czy jak to było ZRK....  :P

wojtek41

Cytat: merlin1973 w Styczeń 06, 2016, 00:33Obiekt westchnień mój, a gdy już go posiadałem to szybko ciśnienie spadło
:D :D :D
Każdy miał marzenia.  :D


kawosz

Cytat: merlin1973 w Styczeń 06, 2016, 00:33Obiekt westchnień mój, a gdy już go posiadałem to szybko ciśnienie spadło

Szuflada . Nie miałem kolega miał ależ to był szpan ;D

pmcomp

Cytat: kawosz w Styczeń 06, 2016, 00:28
Rzucam  palenie to mam plusy u Żony i znosi moje dziwactwa  ;D

To korzystaj bo ten stan nie będzie trwał wiecznie ;).

rudy-102

Cytat: merlin1973 w Styczeń 06, 2016, 00:33
Obiekt westchnień mój, a gdy już go posiadałem to szybko ciśnienie spadło :)
Ten model nigdy mi się nie podobał. Zawsze lubiłem wskaźniki wychyłowe, a tu pięć lampek na kanał. W tamtych czasach dwóch kumpli miało to coś i narzekali.

kawosz

A były produkowane dwuślady kasetowe ? Osobiście nigdy takiego nie widziałem .

frywolny trucht

Kolega miał tę szufladę, a w zasadzie to większość czasu miał ją serwis. Ponieważ był starszy i zarabiał już na siebie, jak i miał zasobniejszych rodziców, w końcu nie wytrzymał i wypierniczył całą diorowską wieżę i zanabył Technicsa. Pielgrzymki przychodziły podziwiać. Inna sprawa, że w końcu przestał być stałym klientem tak zwanego ZURT-u. :)

ZURiT – skrótowiec od nazwy "Zakład Usług Radiotechnicznych i Telewizyjnych" oznaczający w czasach PRL sieć państwowych placówek handlowych i usługowych zajmujących się sprzedażą i naprawami urządzeń elektronicznych domowego użytku (w tamtych czasach były to niemal wyłączne radioodbiorniki, telewizory, magnetofony i gramofony, rzadziej tunery i wzmacniacze elektroakustyczne).
Współcześnie ugruntowany przez poprzednie dziesięciolecia związek znaczeniowy akronimu "ZURiT" (albo "Zurit" lub "Zurt") z naprawami sprzętu elektronicznego wykorzystywany jest przez wielu prywatnych przedsiębiorców w całej Polsce, którzy wykorzystali go w różnych konfiguracjach do nazywania lub wplatania w nazwy własnych firm tej branży."

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

A też miałem taką szufladę, zresztą ze wzmacniaczem, tunerem i korektorem do kompletu.
Oczywizda z Altusamy.... no bo jak!

I grało to u mnie chyba z 8 lat bez najmniejszej awarii. A grało więcej niż tera gra.
Leciało na tym zawsze coś po 10 godzin na dobę :)
Bezawaryjnie.

MAC

A potem zanabyłem w pewexie za całe 199$ (kupa szmalu wówczas) JVC KD-D20


merlin1973

Kolega miał coś takiego, też był starszy to se kupił.
Zazdrościłem muuuu :)
Grało z Altonami, to był szpan na wsi ;) a były to lata 87-88.
Pozdrawiam S.CH.

frywolny trucht

...to już wersja po fejsliftingu. Wcześniej było jakoś tak:
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

merlin1973

A takie cudo ktoś miał? ;D
Pozdrawiam S.CH.

rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 07, 2016, 19:37...to już wersja po fejsliftingu. Wcześniej było jakoś tak:


540x405_korektor-graficzny-diora-fs-1481061.jpg (32.29 kB, 541x406 - wyświetlony 17 razy.)
Taki korektor graficzny chyba jeszcze mam w szopie :) .

Spike

Witam maniaków miętkiej taśmy .

co sie mogę pochwalić, to mam chyba z 7-8  magnetofonów , zacząłem je teraz ( co jakis czas trzeba )  przeglądać, czyścić, potestować , bo leżą zapomniane  i zakurzone , a okres zimowy u mnie to właśnie czas na jakieś takie porządki w domu.
Są takie rodzynki jak np Sony TC-K71 , DENON DRM 800A, DENON DRM 700 AKAI GX-A5X  , Pionier 737 , JVC KD-A5..... itd .
Niektóre chyba zostawię , może z niektórymi sie rozstanę , ale to czas pokaże .
Dzisiaj skończyłem czyszczenie w Kenwood KX-W6010, paseczki sprawdzone, rolki też oczyszczone, głowice w autorewersach ustawione i słucham kaset jak lecą ..... dwukieszeniowa kopiarka , nie jest to szczyt marzeń ale doskonale sie nadaje do odsłuchiwania kaset aby coś grało ....



Pod spodem widać kawałek soniaka , przegląd mu robiłem w tym tygodniu , fotki innych sprzętów wstawię niedługo ...

frywolny trucht

O! Dzięki za relację. Który najbardziej lubisz?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Spike

#174
kenwood niestety ma "różne prędkości obrotowe , jedna kieszeń inne druga inne , odłożyłem sprzęta na bok na razie bo to nie sprawa regulacji obrotów silnika .
To samo druga kopiarka Sony TCW 590 , paski wymienione , ale prędkości wariują , też poszedł w kąt .
Sony TCRX77 ładny sprzęt z rewersem , paski to standard, ale głupieje mi, wyłącza mi wyświetlacz i klawisze blokuje , bida z nim a ładny sprzęt

Z jak to mówią "flagowych " magnetofonów to stoją już grające Nakamichi BX 150 - wczoraj zrobiłem kółko funkcyjne w nim bo sie ślizgało na rolkach , wyczyszczony, odkurzony , nagrywam na nim kasety, dźwiękowo na łeb i bije wiele sprzętów .
Drugi to JVC KD A5, wskaźniki wychyłowe, full retro , następny to Sony TCK 71 3 głowicowa petarda, to takie dwa staruszki srebrne .
Magnetofon , który mi zawsze ładnie nagrywał i był podporą systemu to Denon DRM 800 A , mam go już parenaście lat ,a kupiłem używke ..., wg mnie dźwiękowo lepiej od Akai gx 75, 95 ( szybko padająw nich tory prowadzenia taśmy ),  które też miałem w młodości , jest jeszcze pionieer 737 , ten ma pasek do wymiany od kieszeni bo się nie otwiera , ale grał przyzwoicie.

Mam jeszcze JVC 530 , HARMANA 420, DENONA 540 A sprawne w 100% śmigają .


Reasumując coś tam jest przyzwoitego sprawnego , to co nie da sie odpalić to opyle na części

 
Lepsze fotki porobie to wkleje

Teraz bedzie Dual5050 na tapecie z paskami do zrobienia  :-\