Magnetofony kasetowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102


McGyver

Najtańsze na rynku trzygłowicówki to Sony TC-K411, 415, 511, 515 itp. itd. oraz Pioneery CT-S410, 420 (ale nie 430 bo to dwugłowicówka), 510, 520, 530 itp. itd.
Do słuchania starych kaset szczególnie interesujące wydają się Pioneery wyposażone w system FLEX (ma poprawiać jakość odtwarzania kaset nagrywanych na innych magnetofonach). Mam jednego Pioneera z FLEX i coś to nawet daje.
Przy cenach za jakie schodzą wyżej wymienione modele trzygłowicowe IMHO nie ma sensu rozważać zakupu żadnej dwugłowicówki.

rudy-102

Cytat: McGyver w Maj 16, 2018, 13:17Do słuchania starych kaset szczególnie interesujące wydają się Pioneery wyposażone w system FLEX
Ta pokazana przeze nie Yamaha ma "Play Trim", który działa chyba podobnie.

rudy-102


moon

ja moge z autopsji polecic swoje Pioneera CT-757, chyba ze 300-350 mozna go jeszcze wylapac
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

christo

Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910


merlin1973

Z FLEXem  :o mówisz McGyver ;)
Pozdrawiam S.CH.


rudy-102

Cytat: McGyver w Maj 16, 2018, 14:24
No ale to jest niski model dwugłowicowy, nawet HX Pro nie ma...
Ale do odtwarzanie staroci to chyba jest drugorzędne. :)
A poza tym coś tam, coś tam ...

xnowoczesnyx

Witam.

Od nie dawna stalem sie posiadaczem Sony TC-K22 niestety nie zostalem poinformowany ze wskazniki VU sa zepsute .Czy ktos jest w stanie cos pomoc??Szukam oryginalnych,ale zastanwiam sie nad podmiana na inne co radzicie.

Z gory dziekuje.

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

LampowY

No i kurde wpadł do mnie kawosz (cdt) i "przypadkowo" przywlókł ze sobą kaseciaka Nakamichi DR-10.
Posłuchalim, ponagrywalim, znowu posłuchalim co nagralim.

No. No i ignorant kupuje kaseciaka  ;D
Jakość nagrania fajna, analogowa ale nie bez wad.
Ale to nie o jakość tu przecież chodzi tylko o piękno kręcącej się kasety, migających światełek a PRZEDE WSZYSTKIM będzie to sentymentalna dla mnie podróż do szczenięcych, beztroskich lat  8)

Negocjuję Nakamisza DR-2  8) ;D


cdt

No dobra to mam ja masz Ty i nakaszona ma Mirek24 choć nie używa . Ujawniać się będziem się egzaltować  ;D

LampowY

Pryyyy, jeszcze nie mam. Negocjuję cenę dla stałego klienta  >:D
Gość się chyba zdziwił, że cofam się w rozwoju i chwilowo zaniemówił ;D

gratefullde

Cytat: LampowY w Listopad 23, 2018, 19:33cofam się w rozwoju

Wszystko w porządku... reminiscencje są ważniejsze niż rozsądek... inaczej źle z nami by było ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

cdt

Tymczasem rekiny kasetowego biznesu zacierają ręce i skupują towar . Z FB nowa dostawa krokodyli  ;D

LampowY

Dwie sztangi już pomału do mnie się wybierają  ;D

LampowY

No dobra, nakamisz kupiony  ;D

elem

 ;D wariaty  ;D  do nastepnych paczek dorzucę wam jakieś kasety w gratisie  ;)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

LampowY


LampowY

Cytat: cdt w Listopad 23, 2018, 19:32
No dobra to mam ja masz Ty i nakaszona ma Mirek24 choć nie używa . Ujawniać się będziem się egzaltować  ;D

Poczekaj miesiąc i pół forum sprzeda Denony 3910 i zanabędzie Nakamiszony  ;D ;D ;D

cdt

Cytat: elem w Listopad 23, 2018, 20:45
;D wariaty  ;D  do nastepnych paczek dorzucę wam jakieś kasety w gratisie  ;)
Ja tyz ja tyż ;D ;D kaseta mnie wciągła ;D

EmilioE

Bo kaseciaki są super!
Ja mam dwa i chętkę na kolejnego    ;)
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

cdt

Z FB  ;D