Magnetofon DAT

Zaczęty przez GregWatson, Październik 16, 2017, 11:47

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Zgadzam się. Jedynie tam jedna strona zagrała przyzwoicie. Ale za to Franek całkiem nieźle zaszalał z tą płytą. Dobra.
Trochę tego i trochę tamtego też.

vasa

Cytat: merlin1973 w Listopad 21, 2017, 21:54
Cytat: GregWatson w Listopad 21, 2017, 20:49
No to lecą pierwsze próby nagrań winyla na tym DATcie.

Mike OLDFIELD - The Complete


Ta składanka gra u mnie słabo :( od kupna raz przesłuchałem :)
Ale ma ładną okładkę [emoji2]
Raz posłuchałeś a teraz patrz [emoji14]

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Therion

Winyl zgrany na DAT brzmi jak winyl czy jak CD? :)
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

GregWatson

Jest zdecydowanie bardziej zbliżony do winyla niż CD do winyla.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Jeśli chodzi o magnetofony cyfrowe DAT to jeszcze tu można znaleźć co nieco? Nie nasze ale z braku laku .....

http://www.audiostereo.pl/magnetofon-cyfrowy-dat_41353.html



Trochę tego i trochę tamtego też.

Therion

przy DAT na co ew zwrócić uwagę? dB nie mają chyba, bo po co, skoro dziabają na 010101

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

GregWatson

Ze mną było tak, że zauważyłem bardzo dobrego DATa, którym się nikt specjalnie nie interesował. Było kilku chętnych ale nie wiem, przegapili czy co? W sumie nabyłem Pioneera D-07 poniżej 1 k na tablicy jest drugi taki (wówczas też wisiał za taką cenę):

https://www.olx.pl/oferta/pioneer-dat-d-07-wersja-europiejska-220v-digital-audio-tape-super-stan-CID99-IDlRNFa.html#952da375e0

i doszedłem do wniosku oglądając inne aukcje tego modelu że jest dobry. No i psim swędem udało się pyknąć za niską cenę. Fuks.

Oczywiście wcześniej sobie trochę poczytałem tu i tam.


Trochę tego i trochę tamtego też.

Therion

No i się zdecydowałem. Będzie DAT.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

muda44

Cytat: Therion w Listopad 26, 2017, 22:03
No i się zdecydowałem. Będzie DAT.

Do nagrywania z winyla polecam SONY DTC-60ES  z systemem Super Bit Mapping



GregWatson

I chyba taki będzie.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

tatachabera

Ze względu na małą reorganizację na ołtarzu sprzedaję mój Dat SONY - dla zainteresowanych zakupem :

http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=2414.msg166890;topicseen#msg166890
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

GregWatson

Czy w przypadku kaset DAT też jest taki podział na żelazówki, chromówki itd. czy to ze względu na rodzaj zapisu nie dotyczy?
Trochę tego i trochę tamtego też.

GP412

#88
Mój były TASCAM..świetna maszynka.Mało audiofilska,za to profesjonalna..wbrew różnym opiniom gra bardzo dobrze.Były bo nie wszystko można "trzymać" wolę kolekcjonować gramofony.Dzisiaj przeglądałem stare zdjęcia i postanowiłem troszkę TASCAM-a pokazać.
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

GregWatson

Na przemian uruchamiam Sony MiniDisca i Pioneera DATa. Międzyczasie przybyło trochę kaset nagranych jak i czystych ale docelowo ponagrywam sobie trochę winyli tak dla przyjemności słuchania. Ma to jeden plus - nie trzeba latać co chwilę by zmienić na drugą stronę płytę. Jak coś się robi to nie trzeba odrywać się od pracy.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

muda44

Cytat: GregWatson w Grudzień 16, 2017, 15:26
Na przemian uruchamiam Sony MiniDisca i Pioneera DATa. Międzyczasie przybyło trochę kaset nagranych jak i czystych ale docelowo ponagrywam sobie trochę winyli tak dla przyjemności słuchania. Ma to jeden plus - nie trzeba latać co chwilę by zmienić na drugą stronę płytę. Jak coś się robi to nie trzeba odrywać się od pracy.  :)

Te 2h DATa to jest wygoda :)

GregWatson

Leżysz i słuchasz.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

McGyver

Cytat: GregWatson w Grudzień 16, 2017, 15:26Ma to jeden plus - nie trzeba latać co chwilę by zmienić na drugą stronę płytę. Jak coś się robi to nie trzeba odrywać się od pracy. 
Pod tym względem pliki nie mają żadnej konkurencji, może lecieć ciągle 24h/dobę.

GregWatson

Bo DAT to fajna rzecz. Z doświadczenia wiem, że wszyscy są chorzy tylko nie wszyscy są zdiagnozowani jeszcze.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Cytat: GregWatson w Dzisiaj o 12:17

    Proszę bardzo. Lepszego nie znajdziecie:

    PIONEER D 07A DAT

    https://allegro.pl/oferta/pioneer-d-07a-dat-7831473538


Transformator potrzebny niestety.




Bo to jest bogatsza wersja na Japonię u nas był Pioneer D-07 (ja mam takiego) no coś za coś ale ta japońska bije wszystko.
Trochę tego i trochę tamtego też.

LampowY

Co znaczy, lepszego nie znajdziecie?
Pod względem mechanicznym, funkcjonalnym czy brzmieniowym?
Ja będę chciał go wykorzystać tylko jako transport pod zewnętrznego DACa.

LampowY

Czy ten Sony jest warty zainteresowania?
DTC57 ES

GregWatson

Jak myślimy o tym samym a dasz radę to pewnie że warto.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

Piterski

I nieboicie się tak z Włoch kupować? ::)
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.