Zakup kontrolowany

Zaczęty przez rommel, Czerwiec 15, 2014, 16:31

Poprzedni wątek - Następny wątek

rommel

Witam,ot mam dylemacik.W tej chwili mam do dyspozycji Hitachi HT 354 z Ortofonem OMB 5 i nieczynnego Bernarda 431(uszkodzona tulejka podtalerzyka).Ale swędzi mnie ryjek za Danielem albo Bernardem w pierwszej wersji czyli 603(czy one miały ściągany headshell?).Co o tym sądzicie?Może lepiej zostać przy Hitachi,jest w pełni sprawny,tyle że obroty trzeba co trochę korygować.

4321DK

Zostań przy Hitachi fajny gramofon tylko potrzebuje czyszczenia, smarowania i sprawdzenia sekcji zasilacza.

rommel

Jeśli masz więcej info na temat konserwacji Hitachi to bardzo o nie proszę.

rommel

tak on wygląda...

Yacek

Cytat: rommel w Czerwiec 15, 2014, 20:09
tak on wygląda...

wow...niezłe dicho widze leci skoro na patelni BlowUp records :-)
Szpulki duże i małe..... najlepiej z wycieraczkami. Generalnie low-budget, pieniadze wydaje na inne wazne cele :-)

rommel

A tak,dzisiejsza zdobycz placowa-Mel&Kim Respectable-maxisingiel ;D za 10 zila Masz dobre oko,rozpoznając labela który się kręci :D

merlin1973

Ja mam Hitachi PS-48 ,po wymianie igły gra wyśmienicie ;)
Pozdrawiam S.CH.

4321DK

Umyj potencjometr regulacji obrotów środkiem do tego przeznaczonym.
Z racji na wiek gramofonu  na 90 % do wymiany są dwa kondensatory 470/25V w zasilaczu.


Yacek

Cytat: rommel w Czerwiec 15, 2014, 20:40
A tak,dzisiejsza zdobycz placowa-Mel&Kim Respectable-maxisingiel ;D za 10 zila Masz dobre oko,rozpoznając labela który się kręci :D

blowup jest baaardzo charakterystyczny... trudno nie poznac :-)
Szpulki duże i małe..... najlepiej z wycieraczkami. Generalnie low-budget, pieniadze wydaje na inne wazne cele :-)

rommel

merlin 1973,fajna maszynka,chyba starsza od mojego?

rommel

Cytat: 4321DK w Czerwiec 15, 2014, 22:174321DK
dzięki za wskazówki.Mam już serwisówkę więc zajmę się tym.Jak by co,to mam dwa,więc nie pękam ;D

merlin1973

Cytat: rommel w Czerwiec 16, 2014, 16:52
merlin 1973,fajna maszynka,chyba starsza od mojego?
Mój z 1978 roku. Kupiłem go w komisie z meblami stał na półce i czekał. Brakowało tylko kartonu :) był z przedwzmacniaczem w stanie idealnym za 50 Euro :) mam go od grudnia 2013.Spisuje się idealnie.
Pozdrawiam S.CH.

rommel

Cytat: merlin1973 w Czerwiec 16, 2014, 17:50Mój z 1978 roku
Mój wedle rocznika podanego na serwisówce jest z 1979 ale spotkałem się z datą 1982 i ta chyba bardziej pasuje.Co do sprzęcika-nie powiem gulika małego mam :)

merlin1973

#13
rodzina....
Pozdrawiam S.CH.

rommel

Właśnie na alle... pokazały się piękne Hitachi,ale chwilowo mnie nie stać :'(.Ale wiem,że zastanę przy moim HT 354,przynajmniej na razie,zły nie jest,a jak go zakonserwuję to jeszcze pohula!

merlin1973

Jest taki jak mój PS-48 w świetnym stanie ;)
Pozdrawiam S.CH.

wojtek41

#16
Witam.
Prosba o opinie na temat Techincsa SL 110 z ramieniem SME 3009 S 2. Warty grzechu czy tez nie warty...? Tak sie zastanawiam nad kupnem...)
Czy ramie SME 3009 S 2, nie jest zbyt slabe...?


Waluch

za słabe, może nie, ale wszystko zależy w jaką wkładkę docelowo 'celujesz'.

wojtek41

Zdecydowanie MCLO. Moze Ortofon Quintet Bronze, Ortofon SPU Classic NE lub monofoniczna Ortofon Quintet Mono.
Pozdrawiam.

wojtek41

Choc moze byc tak, ze kupie samo ramie bez napedu technicsa. Doloze jako drugie do Lenco L 75.

Waluch

trzeba by dokładnie zerknąć na specyfikacje tych wkładek
SME 3009 S2 ma masę efektywną 9,5g czyli jest po stronie lekkich ramion.

Quintet Bronze by się spasowała, natomiast Ortofon SPU Classic NE nie koniecznie.

Na tym SME powiesiłbym chyba tę Audio-Technica AT-OC9ML/II  http://www.lpgear.com/product/ATC01.html
zwłaszcza w takiej cenie.

wojtek41

Wlasnie. Lekka strona mocy...) Dociazyc raczej sie chyba nie da..?
Co do wkladek jakos sie tak zlozylo, ze lubie ortofony.

Waluch

Teoretycznie da się dociążyć,ale wg. mnie to jednak nie to samo co fabryczne ciężkie ramię.
Zerknij na ofertę Jelco

wojtek41

Jelco mam na uwadze. Obserwuje takze ramie Mørch DP-6. Tylko nie wiem czy sie spasuje z MCLO...

Waluch

Najwyższą masę efektywną jaką oferuje Morch (DP-6) jest 14g. (zarówno dla 10,5 calowych ramion jak i 12)

Taka masa oczywiście jest za niska dla klasycznych twardych MCLO, ale podane przez Ciebie wkładki nie są twarde jak resor.

Jeśli miało być to ramię specjalnie do toru MONO, ja bym poszukał ciężkiego Jelco i zestawił je ze 'staroszkolną' wkładką MC MONO.

Trzeba by przeliczyć i pomyśleć, jak już się zdecydujesz na jedną konkretną wkładkę, dobranie ramienia będzie już tylko przyjemnością.