Dubiel Accoustic Phonomaster

Zaczęty przez gratefullde, Lipiec 06, 2016, 22:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

wojtek41



gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

Za moment stożkogłowi nam wyskoczą... :D

jamówię


Jakub

Cytat: masza w Listopad 26, 2016, 16:39Mam z instalacji pod audio wywaloną w ziemię 2,5m szpilę.

Ja u siebie mam trzy dwumetrowe kątowniki wbite w metrowych odstępach. Trzeba było widzieć minę elektryka jak się dowiedział jaki ma być uziom :) (a potem uziom do piorunochronu :) )

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Coś ten Phonomaster kapryśna jest ???
Wczoraj grał i nie buczał.
Dziś przywiozłem go do Buku i też nie buczy.
Ale zanim zaczął grać to minęło co najmniej kilka zdrowasiek.
Kapryśna zaraza.
Za to jak ktoś chciałby posłuchać jak brzmi niski i dobry bas z tuby to jest okazja   ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Cytat: vasa w Listopad 26, 2016, 18:40
Ubrałem Fonomastera w ubranko z folii alu i nie ma brumu, zniknęło :)
A tobie to nie sieje z tego telewizora?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: Piterski w Listopad 28, 2016, 23:53
Cytat: vasa w Listopad 26, 2016, 18:40
Ubrałem Fonomastera w ubranko z folii alu i nie ma brumu, zniknęło :)
A tobie to nie sieje z tego telewizora?
A skąd mnie to wiedzieć, biednemu żuczkowi?
Jak paczę to siania nie widzę :o
A, poza tym tam normalnie cała banda lamp stoi i jest spokój.
A rzeczony tam stał i przedwczoraj i wczoraj. To co? W soboty sieje a w niedzielę ma wolne?
Poza tym, ja tego placka z własnej woli nie włączę a zwierzchnika nie było.
Chyba jednak jakaś rozłączona  masa załapała.
???
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Eternal Seeker

A ja tam postanowiłem dać mojemu Phonomasterowi druga szansę .
Pan Bogusław wymieni mi w nim płytkę na taką jaką ma aktualnie w swoim pre (będzie trochę inna koncepcja brzmienia) ,wpadnie jakaś kasa to zmienię jeszcze lampki na "kultowe Mullardy" i pewnie to wymusi
na mnie zmianę gramofonu na lepszy bo mój budżetowy Pro-Ject może być za słaby na ten projekt :-)
Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

elem

Wciąż będą nuvistory na wejściu czy jakaś zmiana?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Eternal Seeker

Za bardzo się na tym nie znam ,trzeba by zapytać Konstruktora ,
jak słuchałem u Pana Bogusława jego pre po zmianach to brzmiało to bardzo obiecująco .
Przedtem precyzja ,rozdzielczość ,szybkość i dobry drajw ,na nowym pre doszło do tego jeszcze
ocieplenie na średnicy bez podbarwienia ,więcej planktonu z zachowaniem wcześniej wymienionych
atrybutów .
Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

elem

Cytat: Eternal Seeker w Kwiecień 14, 2017, 13:11Przedtem precyzja ,rozdzielczość ,szybkość i dobry drajw

Hmm, dla mnie PM to był zawsze spowolniony, ocieplony dźwięk. Widać, że ewoluuje przez lata :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Eternal Seeker

W tej całej "gramofonii" jest tak wiele zmiennych ,że postrzeganie i ocena brzmienia zależy od reszty komponentów i nic nie jest oczywiste .
Mój ponad 10-letni standardowy egzemplarz był "zrobiony" pod raczej ciepły wzmacniacz tranzystorowy Xindak-6950 a potem Accu 213 a następnie Luxman L-590AII .Potrzebowałem czegoś rozdzielczego ,szybkiego i z dobrym drajwem i tak to grało .Gramofony to Goldring ,Rega P9 ,Pro-Ject RPM-9X .
Teraz z moimi wzmacniaczami OTL i 2A3 (raczej szybsze i rozdzielcze niż ciepłe ) potrzebuję czegoś gęstego
i nasyconego i nie pomaga tu nawet wkładka Dynavector .
Niestety coś czuję ,że po tych w sumie niedrogich up-gradach pre, przyjdzie kolej na większe wydatki ,gramofon i wkładka :-)
Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

vasa

Dzięki uprzejmości Gratefuldee posłuchałem trochę Dubielowego pre u siebie. Moim zdaniem to absolutnie nie jest muł ani ciepła klucha. Grał rozdzielczo i neutralnie.
To dobre pre jest.
Oczywiście moim zdaniem :)
Cytat: Eternal Seeker w Kwiecień 14, 2017, 20:29nie pomaga tu nawet wkładka Dynavector .
Zawsze miałem wrażenie że Dynavector to jest wkładka dla tych co tak naprawdę lubią kompakty :P
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

elem

To ja musiałem mieć na odsłuchach jakiegoś zepsutego PM  ???

Dynavector = CD ,  vasa już to pisałeś z 10 razy, wpisz w stopkę  :P   ;)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa

Cytat: elem w Kwiecień 14, 2017, 21:23już to pisałeś z 10 razy, wpisz w stopkę 
O cholera :(
Nie pamiętałem :( Skleroza :'(
Już więcej nie będę.
Żeby tylko nie zapomnieć
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Cytat: vasa w Kwiecień 14, 2017, 20:58Dzięki uprzejmości Gratefuldee posłuchałem trochę Dubielowego pre u siebie

????

vasa



Cytat: dino w Kwiecień 15, 2017, 18:54

????

Nie ma co robić min.
W góry pojechałeś [emoji55]

🚬🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino


Eternal Seeker

Zachęcony przez Konstruktora zrobiłem up-grade mojego Fonomasterka ,wczoraj odebrałem ,dałem mu się trochę wygrzać a dzisiaj od rana postanowiłem posłuchać jak gra .
Ze 3 lata temu za namową kolegi ,który miał to samo pre próbowałem bawić się w wymianę lamp chociaż kompletnie się na tym nie znam ale od czego uczynny kolega :-)
Wypróbowałem Telefunkelny ,Simensy i jeszcze jedne ,nie pamiętam nazwy ,grało to inaczej ale czy lepiej ,trudno
mi to było obiektywnie stwierdzić ? Raczej takie brzmienie w "bok" a nie w "górę" :-) .
Pan Dubiel parę lat eksperymentował na pre w swoim systemie ,znalazł nowe rozwiązania ,zastosował w swoim
a teraz mam to w swoim .
Napisałem ,że się nie znam ale z tego co zrozumiałem to zmiana architektury wewnętrznej ,wymiana płytki
(coś w deseń AudioNote),od teraz jest to już zmiana "produkcyjna" będzie we wszystkich nowych modelach o szczegóły trzeba pytać Konstruktora .
Lampy zostały na razie standardowe ,czekam na zamówione Mullardy ECC85(U.K.) z epoki .
Odsłuch : co "rzuca się od razu na uszy" to jak by większa dynamika ,dżwiek nie jest taki pierwszoplanowy tylko
rozbudowany w głąb ,polepszyła się też rozdzielczość i barwa .
Nie będę używał tu eufemistycznych porównań o deklasacjach ,opadach szczeny i tym podobnych powiem
krótko słyszalna różnica klasy nowej do starej wersji .




Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector