Biblia pmcompa

Zaczęty przez pmcomp, Styczeń 01, 2016, 20:17

Poprzedni wątek - Następny wątek

pmcomp

Cytat: Yacek w Styczeń 20, 2016, 20:42
Cytat: kawosz w Styczeń 20, 2016, 20:17
Cytat: Yacek w Styczeń 20, 2016, 19:02Pewnie tak..... a w 95% zestawow obecnych w domach uzytkownikow tego forum zadnej roznicy  pomiedzy dwu a czterosladem sie nie uslyszy..

Też tak myślałem do czasu aż nie posłuchałem dwuślada . To nie jest coś na granicy percepcji tylko to po prostu słychać . Mam już w domku revoxa pr99 . Gra to maleństwo naprawdę super . Źródło to ważna część toru audio to jest po prostu fakt . Nie znaczy to że czterościady są be bo nie są .
Niektorzy slysza kable zasilajace..... ja niestety nie i dobrze mi z tym ;-)

Wysłane z mojego SM-T525 przy użyciu Tapatalka



Zapewne bys usłyszał tylko nie miałes po temu okazji.

:)

pelot

Cytat: kawosz w Styczeń 21, 2016, 11:41Cytat: masza w Dzisiaj o 11:31
Tyle, że osobiście wolałbym dymać niz być dymanym
Ja też  . Ale w naszym hobby to raczej nie możliwe
Jest na to recepta, przejść na stronę dymającego .W sumie przecież mamy  świadomość tego faktu , i sami na własne życzenie nadstawiamy czteryu litery do wy......  Mniejsza z tym bo odeszliśmy od istoty wątku.

miniabyr

Dowiedziałem się ,że można czyścić gumowe rolki dociskowe w magnetofonie wodą destylowaną z odrobiną detergentu typu Ludwik. To sprzedał mi Wojcek a on wie co mówi.Czyli do głowic alkohol izopropanol  a do rolek woda destylowana z Ludwikiem.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Yacek

Cytat: miniabyr w Styczeń 28, 2016, 08:13
Dowiedziałem się ,że można czyścić gumowe rolki dociskowe w magnetofonie wodą destylowaną z odrobiną detergentu typu Ludwik. To sprzedał mi Wojcek a on wie co mówi.Czyli do głowic alkohol izopropanol  a do rolek woda destylowana z Ludwikiem.

ja stosuje paten ciepła woda z detergentem a potem dobrze posmarować płynnym silikonem do uszczelek, zostawić ok. 30 min do całkowitego wyschnięcia i delikatnie przetrzeć ponownie ciepła woda z detergentem. Sprawdza się znakomicie.
Szpulki duże i małe..... najlepiej z wycieraczkami. Generalnie low-budget, pieniadze wydaje na inne wazne cele :-)

Yacek

Cytat: pmcomp w Styczeń 21, 2016, 11:47
Cytat: Yacek w Styczeń 20, 2016, 20:42
Cytat: kawosz w Styczeń 20, 2016, 20:17
Cytat: Yacek w Styczeń 20, 2016, 19:02Pewnie tak..... a w 95% zestawow obecnych w domach uzytkownikow tego forum zadnej roznicy  pomiedzy dwu a czterosladem sie nie uslyszy..

Też tak myślałem do czasu aż nie posłuchałem dwuślada . To nie jest coś na granicy percepcji tylko to po prostu słychać . Mam już w domku revoxa pr99 . Gra to maleństwo naprawdę super . Źródło to ważna część toru audio to jest po prostu fakt . Nie znaczy to że czterościady są be bo nie są .
Niektorzy slysza kable zasilajace..... ja niestety nie i dobrze mi z tym ;-)

Wysłane z mojego SM-T525 przy użyciu Tapatalka



Zapewne bys usłyszał tylko nie miałes po temu okazji.

:)


:-)  Może.... ale sam sie kiedyś zastanawiałem jak to jest że po kupnie 2m kabla za X tys pln ktos słyszy jakieś różnice skoro w ścianie ma kabel po 80 gr albo mniej za metr... i to ładnych kilka metrów tego taniego kabla :-) To jakieś czary musza byc :-)
Szpulki duże i małe..... najlepiej z wycieraczkami. Generalnie low-budget, pieniadze wydaje na inne wazne cele :-)

miniabyr

Cytat: Yacek w Styczeń 28, 2016, 14:10
Cytat: miniabyr w Styczeń 28, 2016, 08:13
Dowiedziałem się ,że można czyścić gumowe rolki dociskowe w magnetofonie wodą destylowaną z odrobiną detergentu typu Ludwik. To sprzedał mi Wojcek a on wie co mówi.Czyli do głowic alkohol izopropanol  a do rolek woda destylowana z Ludwikiem.

ja stosuje paten ciepła woda z detergentem a potem dobrze posmarować płynnym silikonem do uszczelek, zostawić ok. 30 min do całkowitego wyschnięcia i delikatnie przetrzeć ponownie ciepła woda z detergentem. Sprawdza się znakomicie.

Może to głupie pytanie ,ale co daje ten płynny silikon ? Zabezpiecza gumę?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

rudy-102

To środek konserwujący do sztucznej gumy. Nie parcieje i nie twardnieje zbyt szybko.

frywolny trucht

Cytat: Yacek w Styczeń 28, 2016, 14:12ktos słyszy

Ja słyszę. Nie wiem czy to czary, nie znam się, ale słyszę. I sieciówkę i głośnikowy i RCA. Cyfrowych jeszcze nie sprawdzałem :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 28, 2016, 14:49Cytat: Yacek w Dzisiaj o 14:12

    ktos słyszy


Ja słyszę.
I to nie jest tylko sprawa zamienionej przez przypadek fazy?

frywolny trucht

W moim wzmaku słychać też zamianę fazy. CeDek ma to w tyłku. Innych nie sprawdzałem :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 28, 2016, 14:56W moim wzmaku słychać też zamianę fazy. CeDek ma to w tyłku.
Zamianę fazy słychać bardzo wyraźnie, natomiast same kable ... ?
Może się pobawię. Do tej pory wydawało mi się, że nie słyszę.

MAC

Cytat: rudy-102 w Styczeń 28, 2016, 15:03Może się pobawię. Do tej pory wydawało mi się, że nie słyszę.
Lepiej nie zaczynać :)

rudy-102

Cytat: masza w Styczeń 28, 2016, 15:05Lepiej nie zaczynać :)
Teoretycznie mam szansę usłyszeć. Instalację el. zakładałem sam. Gniazdko sieciowe do sprzętu Hi-Fi oddalone jest od tablicy rozdzielczej jakieś 3 metry i nic innego na nim nie wisi. Potem idzie kabel główny gruby na kilka centymetrów.

mirek24

#63
Cytat: rudy-102 w Styczeń 28, 2016, 15:14
Cytat: masza w Styczeń 28, 2016, 15:05Lepiej nie zaczynać :)
Teoretycznie mam szansę usłyszeć. Instalację el. zakładałem sam. Gniazdko sieciowe do sprzętu Hi-Fi oddalone jest od tablicy rozdzielczej jakieś 3 metry i nic innego na nim nie wisi. Potem idzie kabel główny gruby na kilka centymetrów.

Kable zasilające słyszymy, dlatego że często są nie tylko zasilające a również sygnałowe.

Pozdrawiam



jt211

Cytat: masza w Styczeń 20, 2016, 19:49
Mało razy?
Każdy audiofil jest dymany przez branżę i jeszcze się z tego cieszy  ;)
Ja tam jakiśczas temu stwierdziłem że tak zwany hiend spierdzielił z mojego portfela.
Od tego momentu mogę sobie zadawać pytanie " a co to jest ta branża " :)
Jedyny bul jaki pozostał i czasami męczy dupę to ceny traf :) Szczególnie tych lepszych :(
No ale od czego  są zachomikowane zapasy. Na to życie raczej wystarczą.

vasa



Cytat: frywolny trucht w Styczeń 28, 2016, 14:49
Ja słyszę. Nie wiem czy to czary, nie znam się, ale słyszę. I sieciówkę i głośnikowy i RCA. Cyfrowych jeszcze nie sprawdzałem :)
Jak będzie następny obchód to powiedz panu doktorowi o kablach i o rozmowach mrówek.
Zwiększy Ci dawkę i będzie po problemie :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

pmcomp

Nie ma takiej możliwości żeby G36 zagrał lepiej od PR99. Może grac inaczej ale nie lepiej w skali bezwzględnej.
Zakładam przynajmniej, że oba porównywałeś na tej samej prędkości 19 cm/sek?
PR99 to nie jest jakas topowa maszyna ale solidny klocek do realizacji nagrań w terenie. Szczególnie z głowicami Butterfly.
I na 38 cm/sek musi "zamordować" dziadka. Chyba, że masz źle skalibrowany.
Innego wyjścia nima.
Oczywiscie konstrukcja lampowa powoduje odczuwanie przyjemnosci ... i o to chodzi ;). Też czasem odpalam mojego lampowego Ampexa.

Pozdro

kawosz

Wina zapewne leży w materiale który jest nagrany . To nie był test . Pr 99 na pewno wymaga  sprawdzenia kalibracji chociażby dla spokoju własnego sumienia . Ma też do wymiany potencjometry od nagrywania i jeden talerzyk . Głowice o ile mnie oczy nie mylą są w dobrym stanie i są to głowice Butterfly . Pr 99 wymaga pewnego dopieszczenia na pewno . Kogo możecie polecić w Warszawie kto zrobi to z sercem a nie na sztukę ?

MAC

Możecie mi pokazać jak wyglądają te głowice butterfly?

pmcomp

Cytat: masza w Styczeń 30, 2016, 20:02
Możecie mi pokazać jak wyglądają te głowice butterfly?


Butterfly 0.75 mm:



Zwykłe 2.0 mm:



Pozdro


MAC


kawosz

Aż go położyłem i zalukałem . Mam zwykłe 2mm  :( . Pocieszające jest to że w dobrym stanie . Mniej to że już się audiofilskie swędzenie odezwało żeby zmienić  ::)

pmcomp

Cytat: kawosz w Styczeń 30, 2016, 20:16
Aż go położyłem i zalukałem . Mam zwykłe 2mm  :( . Pocieszające jest to że w dobrym stanie . Mniej to że już się audiofilskie swędzenie odezwało żeby zmienić  ::)

Zostaw, nie ruszaj jak nie śmierdzi. Szczególnie jak w dobrym stanie są.

Pozdro

pmcomp

#73
Cytat: kawosz w Styczeń 30, 2016, 19:37
Kogo możecie polecić w Warszawie kto zrobi to z sercem a nie na sztukę ?

Jedynym fachowcem którego znam w Warszawie to Marek Eratowski z Polskiego Radia.
Nie wiem czy robi PR99 ale na pewno robi Studery i Telefunkeny czyli maszyny, które były na wyposażeniu PRadia.

Zapytać?

PS. Frywolny, przeklej proszę te ostatnie posty do Biblii pmcompa żeby nie zginęły. One nie na temat dziadka.
Tu się zaraz fanclub studyjniaków zrobi ;).
I dobrze, Studery, Telefunkenty i Otari wersje studyjne MTR to najlepsze magnetofony na swiecie, nie ma bata :). A wiem to nie z netu, tylko z własnego doswiadczenia.
Bawiłem dogłębnie u siebie w swoim systemie: A807, PR99, Otari MX50, Otari MTR-10, Telefunken M15A.


[przeniesione]

mirek24

Cytat: kawosz w Styczeń 30, 2016, 20:16
Aż go położyłem i zalukałem . Mam zwykłe 2mm  :( . Pocieszające jest to że w dobrym stanie . Mniej to że już się audiofilskie swędzenie odezwało żeby zmienić  ::)
W/g mnie nie było wersji pr99 na śladzie 2,75 mm, głowica kasująca w takim wypadku musi być też pełnośladowa 6,3 mm


Pozdrawiam