Yamaha CD-S700 czy Pioneer PD50 ?

Zaczęty przez playandplay, Maj 25, 2018, 13:14

Poprzedni wątek - Następny wątek

playandplay

Denon jest po lampizacji. Czyta wszystko jak szalony. Nie muszę się zastanawiać jak wkładam płytę czy zagra, czy nie zagra. Tak niestety było w przypadku nowego PD50.  Pierwsze wrażenia odsłuchowe Denona są bardzo pozytywne. Jest szczegółowo. Nawet jak na mój skromny system, jest scena. Bas zrównoważony, ładnie schodzi. Rewelacyjnie jak dla mnie saksofony, wokal jest w tym miejscu gdzie trzeba. Solidny cedek, podoba mi się też wizualnie. Już nie szukam niczego innego. Słucham i cieszę się muzyką, bo przecież o to w tym chodzi :) Posłucham dłużej to coś dopiszę.

cdt



Cytat: playandplay w Czerwiec 11, 2018, 11:29Denon jest po lampizacji.

Lampizacja Maca ? na ECC 88 ? . Jakie lampy masz ? .
Jak ci się zachce zmian to pobaw się lampami .

playandplay

Dzięki dla kolego McGyver'a. To jego praca. Poza odtwarzaczem dostałem jeszcze dużo fachowych wskazówek. Wszystkim forumowiczom, którzy też starali się pomóc i doradzić w kwestii cdeka dzięki wielkie.

rudy-102

Gratuluję zakupu. Cieszę się wraz z Tobą. Masz tam bardzo dobre lamy.
Miłego słuchania i radości z muzyki.

McGyver

To są akurat foty innego egzemplarza, nie miałem fot wnętrza egzemplarza kolegi Playandplay więc podesłałem takie jakie miałem. Ten sam model, inny egzemplarz.

rudy-102



rudy-102



playandplay

Naprawdę super granie jest z tego Denona. Fotki wnętrza są innego egzemplarza tak jak pisał McGyver, ale wyjaśnił mi wszystko w jaki sposób w razie potrzeby można jeszcze bardziej podnieść standard mojego playera. W moim systemie jednak nie jest to na razie konieczne, bo najnormalniej w świecie mógłbym przeinwestować. Można ewentualnie próbować zmieniać lampy dla innego brzmienia tak jak cdt pisał. Tymczasem jednak mam taką radochę, że nic nie będę robił..tylko słuchał. Czyta mi wszystko co mu zapodaję. Jest pięknie :)

kazan

Jak już tak tu sobie o tym Denonie piszemy to czy np. taki DCD-1650AR jest wart zainteresowania ?
Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

McGyver

#211
Wart, ale tylko wtedy gdy potrzebujesz źródła zbalansowanego z wyjściami XLR, bo koszt zakupu na rynku wtórnym jest czterokrotnie wyższy niż koszt zakupu DCD1450AR.
W tej sytuacji chyba wolałbym DCD3000 który może też pracować jako DAC.

marekw 76

Mac, a czy przemyślałeś sprawę 3910?  ;) Chętnie bym Ci go w przyszłości podrzucił...
Bo Elektroboy milczy a Ty wiem, że gdybyś tylko chciał...
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

McGyver

Raczej gdybym miał czas.
Nie wiem co z tego moze wyjść, bo tego modelu nie miałem nigdy na tapecie. Sądzę że chyba lepiej żeby się tym modelem Elektroboy zajmował, bo on ten model ma już rozpoznany.

Piterski

Cytat: McGyver w Czerwiec 14, 2018, 14:51
Raczej gdybym miał czas.
Nie wiem co z tego moze wyjść, bo tego modelu nie miałem nigdy na tapecie. Sądzę że chyba lepiej żeby się tym modelem Elektroboy zajmował, bo on ten model ma już rozpoznany.

Może coś się zmieniło ale Elektroboy nie instalował żadnego bufora lampowego wewnątrz tylko wyprowadzał sygnał za pośrednictwem traf do odpowiedniego wejścia przedwzmacniacza lampowego.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

McGyver

Ja wiem jaką analogówkę należy zrobić do konwerterów PCM1704. I wiem jak PCM1704 potrafi zagrać z dobrą lampową analogówką, bo już to robiłem (i nie był to bufor). To nie budzi moich wątpliwości. Moje wątpliwości budzi zasilanie tego DVD.

marekw 76

Wydaje mi się, że w wątku o 3910 były foty (Maszy chyba) po lampizacji Ondreja...
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

Piterski

Zasilacz jest impulsowy.
Nie można go by przypadkiem przerobić na klasyczny?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

McGyver

Cytat: Piterski w Czerwiec 14, 2018, 19:59
Zasilacz jest impulsowy.
Nie można go by przypadkiem przerobić na klasyczny?
Nie można. Można tylko wywalić na szrot i zrobić od zera zasilacz liniowy. Co będzie wymagało zamówienia odpowiedniego trafa z kilkoma potrzebnymi napięciami (obawiam się że gotowca się nie znajdzie, więc będzie drożej) oraz zaprojektowania i wykonania kilku odpowiednich stabilizatorów półprzewodnikowych.

GB

Tak, czytam i czytam ten wątek o Yamah'sze i Pionieer'rze i wychodzi, mi, że z tych dwóch najlepszy to zlampizowany DCD1450AR.

A co poza w.w do modyfikacji pod lampy z fajnym srebrnym kolorze by się nadało?
______________
Pozdrawiam,
GB
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

McGyver

Cytat: GB w Grudzień 21, 2018, 11:21
Tak, czytam i czytam ten wątek o Yamah'sze i Pionieer'rze i wychodzi, mi, że z tych dwóch najlepszy to zlampizowany DCD1450AR.

A co poza w.w do modyfikacji pod lampy z fajnym srebrnym kolorze by się nadało?
______________
Pozdrawiam,
GB

W kolorze srebrnym nie za wiele, więcej w kolorze szampan. Tu masz wątek, zapraszam: http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=2954

Melepeta

Miałem zlampizowanego DCD1450AR i jakoś nie grał zachwycająco.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

GB

Cytat: Melepeta w Grudzień 21, 2018, 23:05
Miałem zlampizowanego DCD1450AR i jakoś nie grał zachwycająco.
Co było nie tak?

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz


Melepeta

Kupiłem używanego, nie wiem kto go robił. Na układach się nie znam. Wiem tylko, że był ten układ lampowy podłączony zamiast opampów. Lampy to Tesle ECC83. A grało to mulasto.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.