Radio internetowe

Zaczęty przez gratefullde, Marzec 31, 2018, 10:39

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Cytat: LampowY w Luty 26, 2019, 23:35
Cytat: vasa w Luty 26, 2019, 18:10Źle mi to brzmi
Ja go lokalnie zlampizowałem i jest całkiem cacanie  :D
Tidala zlampizowałeś?[emoji44]

Jesteś WIELKI !
[emoji3]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

tomekkk1

Cytat: vasa w Luty 26, 2019, 23:40
Cytat: LampowY w Luty 26, 2019, 23:35
Cytat: vasa w Luty 26, 2019, 18:10Źle mi to brzmi
Ja go lokalnie zlampizowałem i jest całkiem cacanie  :D
Tidala zlampizowałeś?[emoji44]

Jesteś WIELKI !
[emoji3]

[emoji485][emoji377]



Kurde ja też kcem!

LampowY

Bo to nie jest bardzo skomplikowane  ;D
Wystarczy cyfrowy sygnał z TIDALem doprawić harmonicznymi przepuszczając go przez lampowego DACa  8) :)
Zaprawdę powiadam Wam, iż staje się wówczas strawny  :)

Hubertrs

Tidal nie jest taki tragiczny aczkolwiek qobuz jako dzwiek jest sporo lepszy, aczkolwiek jako serwis to zlodzieje jakich malo. Pod tym wzgledem polecam trzymac sie z daleka, mnie skasowali trzy razy w jednym miesiacu i powiedzieli co bym sie pocalowal w .... i kasy nie oddali

frywolny trucht

Cytat: LampowY w Luty 26, 2019, 23:35
Cytat: vasa w Luty 26, 2019, 18:10Źle mi to brzmi
Ja go lokalnie zlampizowałem i jest całkiem cacanie  :D



Może to kwestia wysokości abonamentu? Obaj płacicie za wersję  HiFi?
https://tidal.com/pl/try-now
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

marek.pap

Odtwarzacze sieciowe odtwarzają pliki FLAC w sieci, ale nie odtwarzają strumieni radiowych w formacie FLAC.

LampowY

Cytat: frywolny trucht w Luty 27, 2019, 08:20Obaj płacicie za wersję  HiFi?
Jak Pan Bóg przykazał. 39,99 miesięcznie

frywolny trucht

I jak to odtwarzasz, w sensie przesyłu na głośniki? Bo rozumiem, że jakość bezstratna tylko z dedykowanej apki na komputer?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

LampowY

Masz na myśli FLAC czy MQA?
Linn jeszcze nie ma upgreadu do MQA więc gram pliki FLAC.
Komputera nie zamierzam mieszać z audio. Służy mi do picia na forum  ;D

orange światłowód - ethernet - linn majik ds - audio note dac 2.1x - preamp - koncówki mocy - gośniki

Hubertrs

Woodoszczelny jest przynajmniej??

frywolny trucht

Acha. A LINN ma aplikację mobilną i w ten sposób można sterować z kanapy. I ta aplikacja korzysta zarówno z serwisów streamujących, jak i dowolnego radia internetowego. To ja rozumę  ;D

Podsumowując: Jeśli zależy ci na jakości, chcesz odtwarzacz radio internetowe bezstratnie ( stacje, które to umożliwiają) nie kupujesz tunera radia internetowego.
Prawda- czy fałsz?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Pablo_NL

Jeśli chodzi o Radio Paradise to prawda. Tylko odtwarzanie z PC, apki androida lub iOS pozawala na strumień Flac.
Ja jeśli chcę Flac od Paradise, podpinam telefon poprzez OTG do DAC i sprawa załatwiona, jeśli ma iść w 320, leci przez radio (w większości przypadków, bo leci w tle)

Hubertrs

Paadise odbiera  w pelni na platnym myvolumio

Pablo_NL

Tego nie wiedziałem, nie mam myvolumio.

moon

wyglada, ze na Moode tez jest to Paradise Radio

>Randomly selecting Radio Paradise and Led Zeppelin is streaming through my moOde player.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

LampowY

Cytat: frywolny trucht w Luty 27, 2019, 09:43Acha. A LINN ma aplikację mobilną i w ten sposób można sterować z kanapy. I ta aplikacja korzysta zarówno z serwisów streamujących, jak i dowolnego radia internetowego. To ja rozumę
Dobrze rozumięrz  :)

A nawet plikami z NAS steruje.
Aplikancja zwie się Kazoo.

Hubertrs

Cytat: moon w Luty 27, 2019, 11:16
wyglada, ze na Moode tez jest to Paradise Radio

>Randomly selecting Radio Paradise and Led Zeppelin is streaming through my moOde player.
To ze jest to oka, tylko w jakiej jakosci streamuje?
BoRune na ten przyklad tylko z jakoscia boomboxa

moon

nie slucham prawde mowiac radia z Moode, ale nie zapomne to klikne, co tam wyswietla.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

krzysiow122

Witam - ja do słuchania radia internetowego używam malinki (RPi2) lub Daphile  USB -->DAC steruję z telefonu lub tabletu za pomocą Volumio, szybko i sprawnie. Mam odczucia, że np. Trójkę lepiej słychać z maliny niż z Daphile.
Na innych radiach nie czuję tej różnicy.
Pozdrawiam
DIY Klon Sun Audio 2A3/6sn7,  Monobloki DIY SET 300B/6SN7,  kolumny DIY Audio Nirvana Super 10" i CASTLE ISIS; CD  Grundig 8400 MK II,   Lenco L-75 Mod - Nuda Mini, Ad Fontes - Dl 110,  PC audio: HP 5740 Daphile -> DAC PCM 1794 + XMOS U8, RPI4/AlloBoss 1.2

frywolny trucht

To wcale nie brzmi łatwo, prosto i przyjemnie. Łatwiej kupić odtwarzacz sieciowy. Np. taki:
https://musiccast.pl/produkty/stereo/wxc-50

Wcześniej się pierdyknąłem. Nie vradio, a vTuner. Są jeszcze TuneIn, Frontier Silicon, Reciva.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

Cytat: frywolny trucht w Luty 27, 2019, 13:55To wcale nie brzmi łatwo, prosto i przyjemnie.

Masz na mysli odpalenie maliny?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

nie wiem, jak inne instalacje, ale moode instalujesz wkladajac karte SD - na ktorej zapisujesz wczesniej sciagniety obraz systemu - i juz. niezbedne ustawienia typu wifi, tidal, spoti itp. robisz za pomoca webinterface'u. wlasciwie to tyle.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

frywolny trucht

Zmienię stronę na winylu i posłucham B...
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

ja tylko niose pomoc
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand