Źródło dźwięku do DAC

Zaczęty przez Keef98, Sierpień 22, 2015, 23:54

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

Cytat: gratefullde w Grudzień 12, 2015, 11:45Czy debil informatyczny poradzi z tym sobie?
Ja sobie poradziłem to każdy sobie poradzi :)
Nie wiem tylko co to jest ta malyna. Ostatnio to pantalon miał takie rozdawać  :o

gratefullde

#101
Cytat: masza w Grudzień 12, 2015, 12:06
Cytat: gratefullde w Grudzień 12, 2015, 11:45Czy debil informatyczny poradzi z tym sobie?
Ja sobie poradziłem to każdy sobie poradzi :)
Nie wiem tylko co to jest ta malyna. Ostatnio to pantalon miał takie rozdawać  :o
o, pantalon to ......  (niech sobie każdy sam dopowie) zatem adekwatnie Waść się wypowiadasz ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Cytat: frywolny trucht w Sierpień 25, 2015, 13:27Na pocieszenie: brak znajomości formatu DSD  spędza mi sen z powiek

O! Mam ten stopień harcerski już za sobą, rozwijam się jak papier toaletowy  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Keef98

Cytat: gratefullde w Grudzień 12, 2015, 11:45
Jeśli tu Witek zawita to może odpowie.  Stawiam sobie dysk sieciowy nas i czy mogę a jeśli tak to w jaki sposób,  wykorzystać np. raspberry pi w roli transportu do mojego daca lampowego bardzo?  Czy ma to sens?  Czy debil informatyczny poradzi z tym sobie?
Więc.
NAS lub komputer ma być podłączony z routerem, Digi+ i Raspberry PI podłączasz do DACa i one też mają łączność z siecią. Z telefonu, tableta lub komputera robisz pilot i ma grać. Temat o tym jest i wszystko zapisano w sposób zrozumiały i jasny.
Raczej każdy, kto jest w stanie obsługiwać komputer sobie poradzi. Czytałeś?
Zakładam, że też mogę :)

gratefullde

Cytat: Count Dooku w Grudzień 12, 2015, 16:58
Cytat: gratefullde w Grudzień 12, 2015, 11:45
Jeśli tu Witek zawita to może odpowie.  Stawiam sobie dysk sieciowy nas i czy mogę a jeśli tak to w jaki sposób,  wykorzystać np. raspberry pi w roli transportu do mojego daca lampowego bardzo?  Czy ma to sens?  Czy debil informatyczny poradzi z tym sobie?
Więc.
NAS lub komputer ma być podłączony z routerem, Digi+ i Raspberry PI podłączasz do DACa i one też mają łączność z siecią. Z telefonu, tableta lub komputera robisz pilot i ma grać. Temat o tym jest i wszystko zapisano w sposób zrozumiały i jasny.
Raczej każdy, kto jest w stanie obsługiwać komputer sobie poradzi. Czytałeś?
Zakładam, że też mogę :)
Obecnie zakładam,  że nie dam rady . Jestem skonfundowany i nie potrafię tego sobie poukładać w głowie.  Raspberry to jest prawie komputer, tak?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Keef98

Cytat: gratefullde w Grudzień 12, 2015, 17:01
Cytat: Count Dooku w Grudzień 12, 2015, 16:58
Cytat: gratefullde w Grudzień 12, 2015, 11:45
Jeśli tu Witek zawita to może odpowie.  Stawiam sobie dysk sieciowy nas i czy mogę a jeśli tak to w jaki sposób,  wykorzystać np. raspberry pi w roli transportu do mojego daca lampowego bardzo?  Czy ma to sens?  Czy debil informatyczny poradzi z tym sobie?
Więc.
NAS lub komputer ma być podłączony z routerem, Digi+ i Raspberry PI podłączasz do DACa i one też mają łączność z siecią. Z telefonu, tableta lub komputera robisz pilot i ma grać. Temat o tym jest i wszystko zapisano w sposób zrozumiały i jasny.
Raczej każdy, kto jest w stanie obsługiwać komputer sobie poradzi. Czytałeś?
Zakładam, że też mogę :)
Obecnie zakładam,  że nie dam rady . Jestem skonfundowany i nie potrafię tego sobie poukładać w głowie.  Raspberry to jest prawie komputer, tak?
Taki mini komputerek. Używa się go w robotyce, można kupić silniczki, kamerki i masz R2-D2.
Błędne założenie :)
Za parę miesięcy sobie to kupię i zobaczę, jak to działa dokładnie, zawsze będzie można robić równolegle, aby było raźniej ;)

gratefullde

No właśnie nie ogarniam tego mini.  To jak mam się z nim dogadać?  Ma mini klawiaturkę, monitorek, myszeczkę.... ? A wyjscieczkie koaksjalne lub usb (pewnie mini jeśli już) to ma?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Keef98

Cytat: gratefullde w Grudzień 12, 2015, 17:35
No właśnie nie ogarniam tego mini.  To jak mam się z nim dogadać?  Ma mini klawiaturkę, monitorek, myszeczkę.... ? A wyjscieczkie koaksjalne lub usb (pewnie mini jeśli już) to ma?
Sorry, że teraz, ale musiałam się "ogarnąć" i zobaczyć dokładniej, jak to wygląda, chyba steruje się tym przez WiFi, ale zapytaj lepiej Wirelessa. :)
Klawiaturę, mysz czy monitor/telewizor też można teoretycznie do tego podłączyć. Mysz/klawiaturę na USB, monitor/telewizor na HDMI. Tylko po co?
USB ma normalne (4). Koaksjalnych nie posiada.

axolotl

Kupuje sie raspberry pi i albo dokupuje sie do niego dedykowanego daca albo robi z niego transport. Uwazam ze najlepszym rozwiazaniem jest dokupienie do raspberry plytki (hata)Hifiberry digi+, ktora posiada wyjscia coaxialne oraz optyczne i wyprowadza sygnal do daca zewnetrznego.

Keef98

O tym już było :) Znaczy się o tym, że najlepiej Digi+.
Po świętach zacznę zbierać na Digi+ oraz Raspberry PI.
Najlepiej najnowsze wersje, nie? Czyli Raspberry PI 2.

axolotl

No najlepiej, lepiej miec zapas mocy. ;) I koniecznie digi+ wersje z transformatorem.

Keef98

Podliczyłam, jakieś 400-450. Różnice między nowszymi, a starszymi są w sumie niewielkie.
Szkoda, że tego nie da się opłacalnie zmajstrować, albo Tatuś nie ma nadmiaru w pracy ;)

axolotl

Ja jestem zadowolony z takiego rozwiązania. Ale nie jestem tez zbyt wymagający. Do 24/192 łyka bez problemu. Nic mi więcej nie potrzeba. Dsd tez leci. Do tego moode audio ( super stabilna dystro) Ipad w łapę i gra muzyka. Można zrobić cuda. Dołożyć wyświetlacz dotykowy itp. 

Pozdrawiam.

Keef98

Cytat: axolotl w Grudzień 14, 2015, 18:55Można zrobić cuda. Dołożyć wyświetlacz dotykowy itp. 
Fajny gadżet:
http://allegro.pl/ekran-dotykowy-5-z-obudowa-do-raspberry-przezr-i5794511452.html
:)
Potem można dołączyć kamerkę, silniczki i będzie budzik ;)

brxy

Cytat: Master Yoda w Sierpień 23, 2015, 15:51
Tak, jak, Andrzeju, pisałem: coś u Ciebie jest na rzeczy z bit-perfect lub synchronizacją sygnału przez USB. Nie jestem zdalnie w stanie ocenić/poprawić Twojej konfiguracji PC-Audio, niestety. Może to być wręcz wina Twojego DACa, który wejście USB może traktować po macoszemu. Może wina konfiguracji Twojego PC ... No - na pewno nie jest to wina kabla USB, i niezastosowania dysku z dobrym basem  ;) .
(...)
Natomiast para Raspberry Pi + DIGI+, co ważne, w żaden sposób nie ingeruje w sygnał audio - jedynie go przekłada/tłumaczy ze standardu DLNA na standard SPDIF. Tak więc tu efekt powinien być dużo lepszy.
Witam Serdecznie

Używam rasbperry podłączonego bezpośrednio kablem USB do DACa (Rega Saturn-R). Widzę, że rekomendowane jest jednak użycie np. Digi + w przypadku audio z 'malinki'. Z czego wynika taka rekomendacja ? Co jest nie tak z sygnałem przesyłanym z rasbperry po USB ?

Pozdrawiam,

Keef98

Dobre pytanie, też nad tym myślałam :)
Gra dobrze?

brxy

Cytat: Keef98 w Styczeń 08, 2016, 16:23
Dobre pytanie, też nad tym myślałam :)
Gra dobrze?

Witam
Po rozwiązaniu problemów z przeskakiwaniem podczas odtwarzania, to na razie mogę stwierdzić - gra poprawnie. Jestem w fazie testów jeszcze i nie porównywałem z innymi źródłami oraz innymi streamerami.

Znalazłem do tej pory 2 informacje na ten temat ale nie znalazłem też wiarygodnego źródła, które by to potwierdzało.
1. USB 2.0 ma ograniczenia co do transferu i to powoduje problemy w przesyle audio do DACa.
Sprawdziłem i według informacji z wikipedii to USB 2.0 może być limitowany do min 35Mbit/s -> ~4M byte/s
Wydaje się więc, że to wystarcza do obsługi audio. Pytanie co się dzieje w przypadku kiedy do USB jest wpięty DAC oraz WIFI dongle i z jednej strony pobierany jest plik audio np. z serwera NAS i na drugim porcie jest komuinkacja z DAC ?

2. Raspberry musi obsłużyć 4 porty USB i system nie przyznaje wystarczającego priorytetu na obsługę audio, dlatego też użycie np HIFI Berry i wykorzystanie innego interface jest korzystne.
Sprawdzając obciążenie nie odnotowałem aby było zbyt duże podczas odtwarzania audio.

Pozdrawiam

Keef98

Mnie czeka robienie tego wszystkiego (jak będę miec kapuchę) i chyba zrobię tak:
najpierw kupię Raspberry i będzie grać,
po jakimś czasie dokupię lub pożyczę Digi+ i zobaczę.
W ogóle na Polibudzie powinni to mieć. Może do nich pójdę i poproszę o pożyczenie?
Mój DAC ma USB 2.0, więc nie ma znaczenia czy Raspberry ma 2.0 czy 3.0 :) Ale mogę użyć innych do cyfry i wtedy (chyba) różnica może być.

frywolny trucht

Cytat: brxy w Styczeń 08, 2016, 19:23Po rozwiązaniu problemów z przeskakiwaniem podczas odtwarzania

Albo igła zużyta, albo brudna, albo za mały nacisk :)
Nic nie rozumiem Waszych pogadanek :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Keef98

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 08, 2016, 19:38
Cytat: brxy w Styczeń 08, 2016, 19:23Po rozwiązaniu problemów z przeskakiwaniem podczas odtwarzania

Albo igła zużyta, albo brudna, albo za mały nacisk :)
Nic nie rozumiem Waszych pogadanek :)

Do czego igła? :o

axolotl

U mnie sprawa jest prosta. Mój matrix mini łyka po usb 48/24 wiec dla mnie coaxial i optyczne w hat digi+ jest optymalnym rozwiązaniem. Poza tym płytka hifiberry to max co możesz wycisnąć na chwile obecna z raspberry pi  a w dodatku ma transformator i galwanike. Wspiera tez Dsd wiec jest niezłe. Tylko niestety trzeba zapewnić streamerowi odpowiednie zasilanie.

Frywolny czego nie rozumiesz? Wał śmiało jak będę potrafił to odpowiem rzeczowo.

frywolny trucht

Cytat: axolotl w Styczeń 08, 2016, 19:50Frywolny czego nie rozumiesz? Wał śmiało jak będę potrafił to odpowiem rzeczowo.

Tak czytam, czytam i czasem mam wrażenie, że spiskujecie przeciw Trybunałowi...
Nie za bardzo ogarniam co to są te płytki, ale podświadomie wyczuwam, że jakiś stary lapek mógłby robić za źródło?
Jakie są przewagi składania do kupy tych płytek?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

axolotl

Raspberry pi to komputerek oparty na architekturze procesora arm.

Hifiberry. Digi+ to płytka rozszerzająca możliwości komputerka o złącza wyjściowe (optyczne oraz coaxialne).

Zasilane to wszystko jest poprzez zasilacz np. od komórki o napięciu 5V

Im lepsze zasilanie tym większa możliwość uzyskania lepszego dźwięku.

Raspberry tak samo jak mnóstwo dystrybucji na niego jest ciagle wspierane i modyfikowane.

Po zainstalowaniu wybranej dystrybucji mozna nią sterować poprzez tablet (z poziomu przeglądarki) bądź poprzeć dedykowana aplikacje.


axolotl

Brxy na jakiej dystrybucji wypusciles dziek poprzez usb do daca? Jakies skomplikowane ustawienia konfigu?