Standy i kolce pod kolumny

Zaczęty przez GregWatson, Sierpień 09, 2014, 22:27

Poprzedni wątek - Następny wątek

squad05


Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

robiz

Troche odświeżę temat ;)

Czy warto ładować jakiś " nagrobek " na wierzch kolumny, znaczy dociążać ja od góry ?
Teraz monitory stoją na drewnianych standach, pod kolumnami jeszcze gumowe podkładki , pod standami  kolce "wbite" w drewniany " podstawek ", pod drewnianym " podstawkiem " kawałki filcu i to dopiero na podłodze.
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

Melepeta

A spróbuj nakłaść np. książek na kolumny. Tak po kilkanaście kg na każdą. I sam się przekonasz czy warto. Ewentualnie kup kilka płyt chodnikowych w markecie budowlanym. Koszt ok. 5zł/szt. A doświadczenie zostanie. A może nawet w niektórych marketach można oddać po paru dniach.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

gratefullde

Szczerze mówiąc nie zauważyłem jakiejś zmiany w dźwięku po dociazeniu monitorów. Leżą tam oczywiście książki ale jedynie ze względów praktycznych, co by mi żona, w ramach zagospodarowania wolnych powierzchni płaskich, kwiatka tam nie postawiła ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Cytat: robiz w Lipiec 12, 2016, 08:47Czy warto ładować jakiś " nagrobek " na wierzch kolumny, znaczy dociążać ja od góry ?
Zakupiłem nagrobki na miarę na Tannoye M2. Z piaskowca były. Porządne, ciężkie i audiofilskie.
Moim zadaniem gówno dały :P
Ale doświadczenie mam :D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC


gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

robiz

Piaskowiec jest zbyt mało audiofilski, ...., bo ziarenka kwarcu wibrując  i ocierajac sie o siebie, psują cały nakład pracy i wszywki w pizd...... ;)
No myszy by się nadały , cicho siedzą i dociążają .

Z tymi książkami , to niezły pomysł , trza spróbować. Choć jak widzę, wielkich efektów nie oczekiwać raczej . Z drugiej strony, chocby to , że szanowna małzonka będzie miała zamkniety dostep to tych powierzchni , celem zagospodarowania, to już wielka sprawa ;)
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

Jakub

Mojej na szczęście nie przychodzi do głowy, żeby kwiatki na kolumnach stawiać.  ;D

elem

Miniabyr prezentował mi onegdaj wpływ dociążenia ciężkimi płytami chodnikowymi  na brzmienie jego monitorów AN. Zmiana była słyszalna ale czy dźwięk był lepszy? Na pewno był inny.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Cytat: Jakub w Lipiec 12, 2016, 11:14
Mojej na szczęście nie przychodzi do głowy, żeby kwiatki na kolumnach stawiać.  ;D
Szczęściarz ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

robiz

Wiecie co, wczoraj po pracy zorganizowałem zapas książek, i ku uciesze mojej zony , zacząłem budować wieże na moim kolumnach. Znaczy nie była zadowolona , .... , a patrzyła z się z lekkim uśmiechem i dużą dozą politowania ...  ;)

Zasiadłem w miejscu odsłuchu , załączyłem sprzęt i .... , oczekiwałem zmian na miarę , co najmniej zakupu nowych nowych kolumn. I muszę Wam powiedzieć, ...., że nic takiego sie nie stało ;)
Nie było to druzgocące przeżycie, zmieniające mój pogląd na akustykę i technologię ustawiania kolumn, niestety.
Może zauważyłem delikatne, jakby to powiedzieć, lepsze zaznaczenie " obrysu " poszczególnych dźwieków, ale może to tylko siła autosugestii.
Ogólnie rzecz biorąc, to taka inwestycja dup... nie urywa ;)
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

gratefullde

Cytat: robiz w Lipiec 13, 2016, 08:35
Wiecie co, wczoraj po pracy zorganizowałem zapas książek, i ku uciesze mojej zony , zacząłem budować wieże na moim kolumnach. Znaczy nie była zadowolona , .... , a patrzyła z się z lekkim uśmiechem i dużą dozą politowania ...  ;)

Zasiadłem w miejscu odsłuchu , załączyłem sprzęt i .... , oczekiwałem zmian na miarę , co najmniej zakupu nowych nowych kolumn. I muszę Wam powiedzieć, ...., że nic takiego sie nie stało ;)
Nie było to druzgocące przeżycie, zmieniające mój pogląd na akustykę i technologię ustawiania kolumn, niestety.
Może zauważyłem delikatne, jakby to powiedzieć, lepsze zaznaczenie " obrysu " poszczególnych dźwieków, ale może to tylko siła autosugestii.
Ogólnie rzecz biorąc, to taka inwestycja dup... nie urywa ;)
Tu tematyka książki jest b ważna. Harry Potter zauważalnie poszerza scenę pozwalając jej dryfowac w nirzbadane dotąd rejony. Romanse powodują efekt zwiększenia dynamiki co objawia się szybszym biciem serca. Nie u płci brzydkie rzecz jasna. Kryminał natomiast potęguje napięcie w muzyce, szczególnie tej filmowej. Gdybyś położył na kolumny coś z techniki (może być rocznik lub dwa muratora) to uzyskasz bardzo techniczny dźwięk.
Ja polecam coś z filozofii - ciężkie, życiowe tematy, dźwięk nabiera masy i odpowiedniego dociazenia. Można także coś z medycyny by uzyskać chirurgiczną szczegolowość.
Jak widzisz, nie kładź byle czego :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

Myslę że złoty środek to Harry Potter- magia ,magia i jeszcze raz magia .Nie polecam Tolkiena bo to powieść drogi .Dźwięk będzie szedł ,szedł i szedł aż nie dojdzie A na serio to ja na swoje Audio Note kładłem płyty chodnikowe. Dźwięk zmieniał się znacznie bo zmieniała się sprężystość obudowy. Sonicznie to było więcej basu i całe spektrum przesuwało się właśnie w dół. Na minus tego dociążenia to utrata przestrzeni .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

robiz

No może faktycznie , nie te gatunki książek  co trza , były wziente .. mea culpa ;)
Dorwę jeszcze jakieś betony na szybko może, i potestuję. Wszakże dobry beton może być lepszy niż najlepsza książka ;)

Miniabyr, a ty trzymasz te klamoty na kolumnach, czy porzuciłeś to ?
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

miniabyr

Nie mam już tego betonowego dociążenia bo chwilowo gram na innych kolumnach ,które tego nie wymagają. Ja tak grałem wiele lat do chwili,kiedy zrobiłem apgrejd mojego wzmacniacza (Audio Note) i taki sposób wpływania na dźwięk przestał być konieczny. Kiedy mój wzmacniacz był w dziewiczej wersji brakowało mi większej masy dźwięku . Próbowałem kablami ,lampami a tu wystarczyła zwykla płyta chodnikowa ,króra załatwiła sprawę . Było super ,ale dalsze zmiany w moim systemie wykluczyły takie rozwiązanie.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

robiz

Eksperymentu ciąg dalszy :)
Z książkami , jak by to rzecz, nie było szału. Dorwałem jednak płyty  granitowe, jedna ma wage ok .6-7 kg.
No więc położyłem te płyty i jednak zmiany są słyszalne. Nie jest to rzecz jasna ogromna zmiana , jak zmiana kolumn czy całego toru.
Ale faktycznie dźwięk przesunął się delikatnie w dół. Mnie to osobiście nawet to pasuje. Mniej też jest posykiwania na górze, i to też jest " DOBRA ZMIANA " ;-)
Dźwięk stał się teraz troszkę lepiej "określony i zlokalizowany", tak jakby dostał wyraźniejszych " konturów ".
Ogólne zmiany to tak,  jakby wcześniej biegało "stado" lekko pobudzonych 5 latków, a teraz grupa 10 latków ma ćwiczenia musztry ;)
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

Melepeta

6-7 kg to niewiele, ale już masz pogląd co to daje.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Jakub

Wykonałem dzisiaj bardzo ładne nogi do kolumn z giętej sklejki. W trakcie operacji poległy dwa nowe stołki z Ikei :) Gra bardzo fajnie i wygląda lepiej niż krzesła.


Gelo5

A czy pod kolumny podłogowe również podkładacie pumeksy/szpilki czy co tam jeszcze?
Czy stoją sobie luzem na podłodze? Kiedyś "pomnikarz" zrobił mi z granitu podstawy na których bezpośrednio mam postawione podłogówki (Sonus Faber).

Melepeta

Sam spróbuj. Pumeks drogi nie jest.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

frywolny trucht

Chodzi o to, że na pewno są różnice i u kogoś z danym materiałem może być lepiej, a u innego gorzej. Trzeba po prostu samemu poeksperymentować. Delikatnie chciałbym zwrócić uwagę, żeby nie przesadzać z wysokością, bo efekt może być inny od założenia konstruktora. Inna sprawa, że jak konstruktor umieszcza gwizdek na wysokości 50 cm- może warto podnieść. Ale jak konstruktor knuł go na wysokości ucha- każda dodatkowa platforma zmienia założone parametry.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Gelo5

Trudno, jutro idę do Rossmana po pumeks.
Pożyczę kasę od żony i sprawdzę jak to się zmieni.
Gwizdki mam na wysokości ucha (jak siedzę). Zaszkodzić nie zaszkodzę, ale może coś się zmieni :)

frywolny trucht

Możesz po prostu usłyszeć różnicę wysokości. Oby to było coś więcej.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93