Kabel sieciowy. Standardowy, czy szukać czegoś lepszego?

Zaczęty przez frywolny trucht, Czerwiec 06, 2014, 15:42

Poprzedni wątek - Następny wątek

piotrektychy

Cytat: stary audiofil w Maj 12, 2015, 11:54Piotr

Ps.
Taka prośba dowiedz sie jak jest konkretnie z tymi odsluchami w AUDIOFILU Wroclawskim,
kto wybiera i przydziela prezentujacych,bo dystrybutorzy prezentuja i czasem gra słabo,a
z chęcia bym posłuchal np. systemu Kangie-nawet pomoge go wnosić .

Zadałem pytanie dlaczego się ze mną nie zgadzasz, a Ty o odsłuchach... nie łapię.  Artykuł, do którego się odniosłem w swoim wpisie, to najprościej ujmując wyliczenia z prawa Ohma, dlatego jeżeli się nie zgadzasz oczekiwałem jakiegoś rzeczowego argumentu, a tymczasem piszesz - tylko odsłuchy, wybacz ale dla mnie to żaden argument.

stary audiofil

Post i prośba były skierowane do VASY...........a Piotr to ja jestem ;D....taki czeski film ;D
pozdr

elem

Piotr (stary audiofil),

drugi Piotr (piotrektychy) pisze o tezach zawartych w ostatnim pdf - "dlaczego kable sieciowe grają".
Teoretycznie prawda, w praktyce jest jednak inaczej :)

http://audiomatus.com/technika.html
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Wireless

#28
MI, na szczęście, nie grają (albo jestem przygłuchy) Testowałem 2 furutechy, z listwą furutecha takoż. Nie słyszałem żadnej różnicy. Sprzedałem to wszystko, kupiłem ramie gramofonowe (Linn Ekos 2). I wreszccie zagrało :) Teraz "gram" na standardowej listwie zasilającej z zabezpieczeniami przeciwprzepięciowymi, i łączówkach komputerowych.
Pozdrawiam, Wireless

vasa

Cytat: stary audiofil w Maj 12, 2015, 11:54Taka prośba dowiedz sie jak jest konkretnie z tymi odsluchami w AUDIOFILU Wroclawskim,
kto wybiera i przydziela prezentujacych,bo dystrybutorzy prezentuja i czasem gra słabo,a
z chęcia bym posłuchal np. systemu Kangie-nawet pomoge go wnosić .
Mogę spróbować ale tylko pod warunkiem że wystawisz swoje graty :D
Żeby było konkretne granie a nie jakieś pitu pitu  ;D ;D ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

piotrektychy

Cytat: stary audiofil w Maj 12, 2015, 17:36a Piotr to ja jestem ....taki czeski film
Piotrki to fajne chłopaki ;)

Tomku właśnie do tego artykułu z linku się odnosiłem i nie odpuszczę sobie przyjemności z eksperymentami, to mnie zmobilizowało do skończenia monobloków

miniabyr

U mnie "graja"  kable sieciowe i listwy. Ale kiedyś nie grały i mało mnie to obchodziło. Mój wzmacniacz sprzed 20 lat miał to totalnie w d.pie co mu wetknąłem z tyłu. Reagował tylko na kable głośnikowe jak i interkonekty. To się zmieniło kiedy stanął u mnie obecny system .Nagle zagrało! Nie wierzyłem ,że może być taka różnica. Kiedy robilem remont mieszkanie ,to nawet podciągnąłem oddzielny kabel firmy Lappa  od korka do sprzętu audio. Myślałem że to wystarczy. Moje zdziwienie było ogromne kiedy wetknąłem listwę Eneer z dedykowanym kablem. ta listwa już u mnie została.Nie wyobrażam sobie słuchania muzyki bez tego elementu,bo wpięcie "klocków" bezpośrednio w kontakt w ścianie skutkuje natychmiastową zmianą na gorsze.U mnie również świetnie spisywała się listwa i kable Kbl Sound-ale teraz nie stać mnie na nie. Może kiedyś będą u mnie grały w systemie bo cały mój system brzmi jeszcze lepiej.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

jamówię

Ja z sieciówkami jestem obecnie na bakier,to znaczy sprawa jest w przebudowie i pewnie trochę to potrwa,bo te na które mnie stać,nie do końca mi pasują a te których pożądam,są poza zasięgiem finansowym. Z resztą temat kasy w tym roku to lepszy skecz,korki,18-stka i prawo jazdy,to tylko niektóre z "obowiązków" tego roku. Nic to,jakoś będzie. U mnie przed ścianą stoi potężna skrzynia o nazwie RCM Separator,zrobiona kiedyś jako prototyp i choć weszła do seryjnej produkcji,to nie słyszałem o szale zakupowym. Dziwi mnie to o tyle,że bez niej słuchać niepodobna. Jednak największe wow ostatnich tweaków,zdecydowanie wywołał bezpiecznik,ale o nim już napisałem w Lebenie. Reasumując,wszystkie te ustrojstwa "grają" a jak i czy to słychać,to już zależy od systemu,jego rozdzielczości i transparentności.

MAC

Supra LoRad 3x2,5mm2 + Bals + Schurter + kawałek wdzianka.
Koszt 100 zł



MAC

Fajna biżuteria.
Jak mi się poprawi to kupię taką fajna konfekcję do swoich sieciówek ;)
Końcówki za 650zł do kabla za 80zł z metra :)

gratefullde

A ja nie kupię :D :D :D

Ale ładne to to ci jest :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9


MAC

Po ile dzisiaj wrzeszczą za łubiankę truskawek?  8)

Taniej sprzedają gotowe kable i też z fajnymi wtykami.

http://sonaraudioshop.com/en/Products/Power-Cable-EU-list_9.html

gratefullde

Cytat: MAC w Czerwiec 21, 2015, 11:11Ironii nie wyczuł, Aaa...?

Wyczuł wyczuł wyczuł ale pisał zanim doszlusowałeś ostatnie zdanie :D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Cytat: MAC w Czerwiec 21, 2015, 11:13Po ile dzisiaj wrzeszczą za łubiankę truskawek? 

Tyle co za 1 mb głośnikowca:

Choć nie, ten za ładny, ten na dole
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elem

gratefullde,

jak łączysz ten kabel falownikowy? Są trzy żyły 2,5 mm2 i żyła uziemiająca, podzielona na trzy  po 0,5 mm2. Pomijasz te trzy cienkie żyły, skręcasz/łączysz w pary (2,5+0,5) czy jeszcze inaczej?
Co z ekranem? W normalnym zastosowaniu ten ekran ma zapobiegac oddawaniu syfu do sieci przez pracujące urządzenie (ekran łączy się przez dławiki kablowe). W naszym przypadku chodzi raczej o odwrotną drogę - przechwytywania syfu przed zasilanym urządzeniem.

http://www.helukabel.pl/kartyfalowniki/006.pdf
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frei

Hej, dorzucę swoje trzy grosze w tym temacie, bo dzisiaj wymieniłem standardowy kabel sieciowy od Yamahy A-S3000 na kabel zasilający Melodika Purple Rain (polska firma, 320 zł za 2m) i... różnica jest ogromna :D

Nigdy nie wierzyłem w to, że kable sieciowe grają, no ale tu naprawdę widać niesamowitą zmianę. Po wymianie przybyło basu, niższe częstotliwości są jakby pełniejsze, bardziej mięsiste, a góra złagodzona i zaokrąglona, średnica znowu jakby mocniej wypełniona. Diana Krall zyskała bardziej męski głos, a trąbka Milesa Davisa nie wierci już w mózgu takiej dziury, tylko przyjemnie brzęczy. Basy straciły swoją konturowość, a zamiast tego stały się bardziej miękkie i zaokrąglone, takie trochę lampowe.

Z nudów zrobiłem sobie ślepe testy i w 5/5 rozpoznałem nowy kabel. Brzmi naprawdę inaczej, zastanawiam się tylko, czy aby na pewno to brzmienie mi się podoba... Ale to pewnie przyjdzie ocenić po paru dniach.

W każdym razie dołączam do klubu osób wierzących, że kable sieciowe grają :)
A słucham sobie na: Vienna Acoustics Liszt / AKG K701 + Yamaha A-S3000 + CD NAD 546 / Teac TN-300 (AT440MBL) / Bluesound Node 2 (Tidal) + DAC Hegel HD20 + Kable: Nordost Purple Flare / RCA Audioquest Colorado / XLR Audioquest Earth / Melodika MDP20

rudy-102

Moje kable sieciowe porobiłem sobie z takiego oto produktu...




Czy jest lepiej? Nie wiem. Głównie chodziło mi o ekranowanie, żeby ewentualny syf z sieci nie miał okazji przejść do kabli sygnałowych.

Tu link do sklepu.
http://www.hifizubehoer24.de/Lapp-Oelflex-110CY-3G25-Meterw

paul_67


Jakub

Cytat: frei w Styczeń 27, 2016, 21:21trąbka Milesa Davisa nie wierci już w mózgu takiej dziury, tylko przyjemnie brzęczy.

Trąbka, która nie wierci dziury w mózgu, to nie trąbka :)

mirek24

Cytat: frei w Styczeń 27, 2016, 21:21
W każdym razie dołączam do klubu osób wierzących, że kable sieciowe grają :)

Kable sieciowe grają, dlatego że przepływa przez nich część sygnału muzycznego, nie służą tylko do zasilania.

Ciekawy link na ten temat jest kilka postów wyżej

pozdrawiam


tatachabera

Jakiej szerokości musi być oplot żeby pasował na kabel o średnicy 10mm ?
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS


rudy-102

Cytat: paul_67 w Luty 13, 2016, 11:05
Zrobiłem sobie takie kabelki i jest lepiej, dynamiczniej.To słychać!
Muszę trochę poprzepinać i posłuchać.