Menu główne

Sony PS-X50 problem

Zaczęty przez Gerwazy, Luty 22, 2017, 23:08

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

To też najważniejsze. Ładnie gra?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Gerwazy

Cytat: frywolny trucht w Luty 23, 2017, 19:30
To też najważniejsze. Ładnie gra?

Jestem tak szczęśliwy, ze nawet jakby grał źle, to dla mnie by grał bosko ;)

A poważnie, to nie wiem jak gra, pierwsze wrażenie jest takie, ze bardzo ładnie grają talerze.
Nic nie ustawiałem, poza naciskiem 1,5 grama i AS na 1.5, reszta taka jak była.
Trzeba by trochę obsłuchać różnych płyt, to wtedy można by coś powiedzieć


   
Nic nie sprzedaję

frywolny trucht

Zanim sięgniesz po młotek, spróbuj skombinować jakieś mądrzejsze pre. Czy to od kogoś, czy ze sklepu wypożyczyć.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Gerwazy

Cytat: frywolny trucht w Luty 23, 2017, 20:48
Zanim sięgniesz po młotek, spróbuj skombinować jakieś mądrzejsze pre. Czy to od kogoś, czy ze sklepu wypożyczyć.

Raz.
To że coś idzie pod młotek, znaczy ze idzie na sprzedaż, raczej trudno młotkiem rozebrać gramofon, idzie na sprzedaż w częściach, kurka blaszka, nie będę naprawiał egzemplarzy ze śmietnika, zostawiam to zajęcie sprzedającym z Allegro, esdarek i temu podobni......

Dwa.
Zapewne im lepsze pre tym lepszy efekt , ale bez przesady.

Już mi tutaj doradzano zakup do tego egzemplarza autotransformatora za 400 złotych, i temu podobne propozycje, kupiłem za 40 złotych i jest ok.

Wkładka to Grado Silver z trochę lepszą igłą  Grado 8 MZ:

http://www.needledoctor.com/Grado-8MZ-V-Stylus

Więc na początek myślę, że wystarczy  takie przedwzmacniacz, zintegrowany.

https://www.fein-hifi.de/Verstaerker/Onkyo/Onkyo-A-8290-Integra-High-End-Vollverstaerker::2175.html

Super wzmacniacz, nie wiem jak z gramofonem zagra, posłuchamy to się przekonamy
Mam jakąś, special edition tego wzmaka, z złotymi nóżkami, i złotymi wtykami. 

           
Nic nie sprzedaję

Gerwazy

http://www.ebay.pl/itm/Sony-PS-X50-High-End-Plattenspieler-Audio-Technica-AT3200-MC-/282366622481?hash=item41be5cbb11:g:iHoAAOSwcLxYFk9S

Gdyby ktoś się zastanawiał na zakupem rozsądnego gramofonu, w dobrej cenie, w dobrym stanie, z dwoma wkładkami gramofonowymi, dwoma headshellami, to warto rozważyć tą propozycję.

 
Nic nie sprzedaję

kawosz

Cytat: Gerwazy w Luty 23, 2017, 22:26Już mi tutaj doradzano zakup do tego egzemplarza autotransformatora za 400 złotych, i temu podobne propozycje, kupiłem za 40 złotych i jest ok.
I oby było cały czas dobrze . Tego Ci życzę .
A jak taki transformator daje ciała to jakie są efekty ? przepuszcza napięcie czy odcina . Obym nie był złym prorokiem ale jest takie przysłowie że chytry dwa razy traci

Gerwazy

Cytat: kawosz w Luty 23, 2017, 23:08
Cytat: Gerwazy w Luty 23, 2017, 22:26Już mi tutaj doradzano zakup do tego egzemplarza autotransformatora za 400 złotych, i temu podobne propozycje, kupiłem za 40 złotych i jest ok.
I oby było cały czas dobrze . Tego Ci życzę .
A jak taki transformator daje ciała to jakie są efekty ? przepuszcza napięcie czy odcina . Obym nie był złym prorokiem ale jest takie przysłowie że chytry dwa razy traci

Pozytywnie trzeba myśleć ;)
Nic nie sprzedaję

frywolny trucht

Cytat: Gerwazy w Luty 23, 2017, 22:52Gdyby ktoś się zastanawiał na zakupem rozsądnego gramofonu, w dobrej cenie, w dobrym stanie, z dwoma wkładkami gramofonowymi, dwoma headshellami, to warto rozważyć tą propozycję.

Domyślam się- a znamy się nie od dziś- że nie dałeś więcej jak trzysta za swojego i gdy się pojawi na portalu aukcyjnym za tysiaka- będzie niebywałą okazją :) Link na jebaja ma to tylko potwierdzać  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Gerwazy

#33
Cytat: frywolny trucht w Luty 24, 2017, 09:00
Cytat: Gerwazy w Luty 23, 2017, 22:52Gdyby ktoś się zastanawiał na zakupem rozsądnego gramofonu, w dobrej cenie, w dobrym stanie, z dwoma wkładkami gramofonowymi, dwoma headshellami, to warto rozważyć tą propozycję.

Domyślam się- a znamy się nie od dziś- że nie dałeś więcej jak trzysta za swojego i gdy się pojawi na portalu aukcyjnym za tysiaka- będzie niebywałą okazją :) Link na jebaja ma to tylko potwierdzać  ;D


Słabo mnie znasz, dałem duuużo więcej:

http://www.ebay.pl/itm/252749347799?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

To był przypadek, wpisałem nazwę, akurat kończyła się  licytcja, zalicytowałem z ciekawości, bo nie sądziłem że za taką kwotę wygram.  Wygrałem.
Zdecydowałem się głównie ze względu na wkładkę Grado Red z naprawdę porządną igłą, jak na tą klasę. Wkładka wyglada jak wyciągnięta z pudełka, lśni. Chociaż, ta Grado to chyba nie jest Red a Silver, w sumie to chcyba jeden pies, bo wewnętrznie chyba takie same, róznią się igłami. Ale tego nie wiem

Tutaj Polak sprzedaje lepszy model, automat, tylko że jest bez wkładki, no i cena daleko inna :)

https://www.vinylengine.com/turntable_forum/viewtopic.php?f=106&t=93988

ps: jak by się pojawiła propozycja, w tej wersji co kupiłem, za tysiaka to bym sobie kupił drugi egzemplarz :)


pps: prędko go nie sprzedam, być moze wogóle, bo jest w realu na prawdę nieziemsko uroczy, a już silnik w nim zamontowany i cały mechanizm sterujacy to mistrzostwo świata, zmiana np obrotów, następuje, bez jakikolwiek zwolnień, a kruna talerz z slipmatą ciezki jak cholera.


Nic nie sprzedaję

Piterski

Cytat: Gerwazy w Luty 23, 2017, 22:26Dwa.
Zapewne im lepsze pre tym lepszy efekt , ale bez przesady.

W tym przypadku o przesadzie nie ma mowy, ale słuchaj dalej na zabaweczkach.
Tylko wstrzymaj się później z autorytatywnymi opiniami jak dana wkładka gra bo sam tak naprawdę niewiele jesteś wstanie z nich usłyszeć.

Cytat: Gerwazy w Luty 23, 2017, 22:26
Już mi tutaj doradzano zakup do tego egzemplarza autotransformatora za 400 złotych, i temu podobne propozycje, kupiłem za 40 złotych i jest ok.
Masz farta, że częstotliwość nie ma wpływu na pomiar prędkości obrotowej talerza. Zresztą gdybyś kupił w sklepie internetowym to masz prawo zwrotu.
Kupując trafo bez zabezpieczenia, jak słusznie zauważył Kawosz, narażasz się na stratę lub znacząco większe wydatki.
No ale to twój cyrk i twoje małpy. Miłej zabawy życzę :).
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

Cytat: Gerwazy w Luty 24, 2017, 09:11Słabo mnie znasz, dałem duuużo więcej:

Zaszalałeś :) Normalnie.
Dobra, popatrzyłem na różnicę między Twoim 50 i 70 i jeśli chodzi o jakość dźwięku może nie być różnicy na korzyść 70. Suche parametry są takie same, ramię  PUA-7 takie samo. Głowna rzecz to brak automatyki w 50, pitch conrol ( czyli nie pogmerasz w obrotach) i coś czego nie do końca rozumiem: without Litz wiring and without carbon-charged wand.
http://www.thevintageknob.org/sony-PS-X50.html
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Gerwazy

Cytat: Piterski w Luty 24, 2017, 09:41
Cytat: Gerwazy w Luty 23, 2017, 22:26Dwa.
Zapewne im lepsze pre tym lepszy efekt , ale bez przesady.

W tym przypadku o przesadzie nie ma mowy, ale słuchaj dalej na zabaweczkach.
Tylko wstrzymaj się później z autorytatywnymi opiniami jak dana wkładka gra bo sam tak naprawdę niewiele jesteś wstanie z nich usłyszeć.

Cytat: Gerwazy w Luty 23, 2017, 22:26
Już mi tutaj doradzano zakup do tego egzemplarza autotransformatora za 400 złotych, i temu podobne propozycje, kupiłem za 40 złotych i jest ok.
Masz farta, że częstotliwość nie ma wpływu na pomiar prędkości obrotowej talerza. Zresztą gdybyś kupił w sklepie internetowym to masz prawo zwrotu.
Kupując trafo bez zabezpieczenia, jak słusznie zauważył Kawosz, narażasz się na stratę lub znacząco większe wydatki.
No ale to twój cyrk i twoje małpy. Miłej zabawy życzę :).


Mnie to wogóle cieszą opisy jak dana wkładka gra, bo to że akurat tak to słyszy opisujący, nie jak się ma do tego co ja usłyszę, bo to zależy, również od tego którą akurat nogą wstałem i jaki mam nastrój
Nic nie sprzedaję

tomasz_pianista

Okablowanie Litz, po prostu jakaś lepsza miedź.
Grupa ratowania poziomu.

Lyset

without Litz wiring and without carbon-charged wand-bez okablowania Litz i bez karbonowej zmiotki
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

Gerwazy

Miałem dzisiaj trochę czasu aby posłuchać jak ten gramofon gra.

Zestaw był taki:

Sony PS-X50
Wkładka Grado z igłą 8MZ (nacisk 1,5grama)
Wzmacniacz Onkyo Integra A-8290
Kolumny Sonab  B50
Winylek, sztuka nówka, nie grana, kupiona dzisiaj za 5 zeta, Baccara, pierwsza ich płyta
Kable: różne

Najbardziej podobało mi się, ze jak nie grała muzyka, to nic nie było słychać, żadnych trzasków, buczenia silnika, i tym podobnych, a słuchałem dość głośno
Jak muzyka grała, to grało tak grać powinno, żadnego charczenia, trzeszczenia, syczenia. Perfect ;)
Basik ładnie chodził a wysokie cykały, scena była szeroka, i takaż selektywność dźwięku. Ha, ha, ha
Był klimat, starego disco z drugiej połowy lat 70.
Przez najbliższe 10 lat nic nie zamierzam zmieniać w tym zestawieniu.

Cały zestaw kosztował mnie niespełna 2000. 

   


 
Nic nie sprzedaję

paul_67

Cytat: Gerwazy w Luty 26, 2017, 17:49Przez najbliższe 10 lat nic nie zamierzam zmieniać w tym zestawieniu.
Trzymam Cię za słowo :)

Gerwazy

#41
Cytat: paul_67 w Luty 26, 2017, 18:02
Cytat: Gerwazy w Luty 26, 2017, 17:49Przez najbliższe 10 lat nic nie zamierzam zmieniać w tym zestawieniu.
Trzymam Cię za słowo :)

Skłamałem :) 

Kupię jeszcze trochę płyt :)

Mam jeszcze dwie wkładki do posłuchania, ale na tym zestawieniu gra mi to na tyle dobrze, że nie chce mi się bawić w przekładanie wkładek, a dodatkowe headshelle drogie do tego modelu.
Może, jak się coś trafi w sensownej cenie, to kupiłbym jeszcze jakaś wkładkę typu MC, aby sprawdzić jak ten wzmak gra z takimi wkładkami.....
Za tydzień, jak domownicy gdzieś wybędą z domu, to sobie zarzucę ostatniego winyla zespołu Metallica, bo tutaj trzeba trochę przypierdo.... na potencjometrze wzmocnienia, a z domownikami jest to niemożliwe.   
Bardzo fajne kolumny, waga 22kg per sztuka, do tego świetnie wykonane, no fajny mebel.
Duża skuteczność, no i moc konkretna.

Tutaj są w cenie 360 złotych, tylko wysyłka może być droga :)

https://www.blocket.se/stockholm/Sonab_B50_golvhogtalare_71005860.htm?ca=11&w=1


   
   
Nic nie sprzedaję

Gerwazy

Jak mi szał minął i złożyłem słuchawki i popatrzyłem na miernik jak się sprawy mają, to wygląda to miej różowo ;)
No niestety, pierwsza wada to taka, że im bliżej środka płyty to niestety znacząco wzrasta poziom "hałasu" generowany przez silnik, i jest to różnica, pomiędzy początkiem płyty a końcem,  dość spora, bo aż 8-10dB.

   
Nic nie sprzedaję

Gerwazy

#43
To że model jest świetny to powszechnie wiadomo

Świetny jest też, handlowo :)

Dodatkowa przeciwwaga sprzedał się w dwa dni za 500 złotych
Headshell poszedł w tydzień za 420 złotych

Łomatkbosko :)

Jak do tego doliczyć, że będąca w zestawie wkładka Grado (które to wkładki lubią brumić) sprzedała się w tydzień, a której nie potrzebowałem, za 420 złotych to zakup tego gramofonu zwrócił mi się na zero, plus butelka lepszej wódki.
A gramofon stoi na półce, fakt bez dodatkowej przeciwwagi która nigdy nie będzie mi potrzebna, oraz oryginalnego headshella, do którego nijak nie można zamontować np wkładki Victor 1016, i temu podobnych większych wkładek bo powierzchnia montażowa wkładek w tym headshellu, że tak powiem bardzo nieśmiała ;)



   
Nic nie sprzedaję

vasa



Cytat: Gerwazy w Marzec 12, 2017, 22:13
Świetny jest też, handlowo :)

Dodatkowa przeciwwaga sprzedał się w dwa dni za 500 złotych
Headshell poszedł w tydzień za 420 złotych

Już tylko krok od porywania dzieci celem pozyskiwania organów do przeszczepu dla bogatych szejków.
☠☠☠
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Gerwazy

Cytat: vasa w Marzec 12, 2017, 22:24


Cytat: Gerwazy w Marzec 12, 2017, 22:13
Świetny jest też, handlowo :)

Dodatkowa przeciwwaga sprzedał się w dwa dni za 500 złotych
Headshell poszedł w tydzień za 420 złotych

Już tylko krok od porywania dzieci celem pozyskiwania organów do przeszczepu dla bogatych szejków.
☠☠☠

E tam, trzeba kogoś kto zrobi produkcję tej extra przeciwwagi, prostej jak cep, dla kogoś kto operuje w tym temacie
koszt produkcji, nawet jednostkowej, to 20 złotych?
Nic nie sprzedaję

vasa

Cytat: Gerwazy w Marzec 12, 2017, 22:27E tam,
Żadne "e tam".
Najpierw się puszki kotom do ogonów przywiązuje, potem dmucha żaby przez słomkę i rozwala gramofony a na koniec społeczeństwo musi takiego delikwenta utrzymywać :(
Długo >:(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Gerwazy

Cytat: vasa w Marzec 12, 2017, 23:31
Cytat: Gerwazy w Marzec 12, 2017, 22:27E tam,
Żadne "e tam".
Najpierw się puszki kotom do ogonów przywiązuje, potem dmucha żaby przez słomkę i rozwala gramofony a na koniec społeczeństwo musi takiego delikwenta utrzymywać :(
Długo >:(

Ponura wizja :)
Nic nie sprzedaję

frywolny trucht

[Zgodne z zapowiedzą- OT został wydzielony i trafił do uwag do kształtu forum, gdzie możemy dyskutować jakie postawy wobec gramofonów powinny być tolerowane, a jakie nie.]
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

malg

Posty 44 - 47 też chyba trzeba przeniesc