Sony PS-X50 problem

Zaczęty przez Gerwazy, Luty 22, 2017, 23:08

Poprzedni wątek - Następny wątek

Gerwazy

Ponieważ drogie jak cholera, to sobie ''wystrugałem" - no ja mechanik z zawodu jestem i mnie jeszcze uczono w szkole obróki skrawaniem :)
Wersja wstępna jeszcze bez ozdobnego freza, przed oszlifowaniem i niklowaniem
 
Nic nie sprzedaję

krzysiek

I co, będziesz sprzedawał?

Dla tych, co nie wiedzą, albo trafią tu przez googla - na forum winyl.net jest akcja dotycząca dorobienia tej dodatkowej przeciwwagi, zajmuje się tym forumowicz Dragant.
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

gratefullde

Cytat: blackholesun w Marzec 17, 2017, 18:24zajmuje się tym forumowicz Dragant

To co proponuje Dragant to będzie chyba wypas, piękne wykonanie no i praktycznie całkowita zgodność wagowa w stosunku do oryginału. Zapisałem się na ten upgrade, w całkiem normalnej cenie...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Cytat: Gerwazy w Marzec 17, 2017, 18:04mnie jeszcze uczono w szkole obróki skrawaniem

i cos poszło nie tak :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

malg


Gerwazy

#55
Trochę Sony się nie popisało z rozwiązaniem mocowania tej dodatkowej przeciwwagi, gdyż mocowana jest na wcisk do niestety plastikowego otworu, z wypustkami. Dużo lepiej byłoby zastosować mocowanie na gwint metalowy.
Na podanym forum, nie do końca precyzyjnie jest to zwymiarowane, ale po drobnej modyfikacjach jest ok, wypustka z lekkim oporem wchodzi w plastikowy otwór ramienia   
--------
Kurna że nikt wcześniej tego nie zrobił, przecież to banalne pod względem technicznym zadanie.
Koszt 20-30 złotych. A na ebaju, po 500 :)

 
     
Nic nie sprzedaję

gratefullde

Cytat: frywolny trucht w Marzec 17, 2017, 18:43cos poszło nie tak :)

Jak czytasz, sporo poszło nie tak :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Gerwazy

Ponoć lubią się gubić, dlatego zaopatrzyłem się w większą ilość  ;)
Nic nie sprzedaję

tomasz_pianista

Ale wiesz, że jak wprowadzisz tyle na rynek to będą tańsze? Lepiej trzymaj w skarpetce, jak złote monety.
Grupa ratowania poziomu.

Gerwazy

#59
Cytat: tomasz_pianista w Marzec 28, 2017, 16:42
Ale wiesz, że jak wprowadzisz tyle na rynek to będą tańsze? Lepiej trzymaj w skarpetce, jak złote monety.

Zobacz na ibeju ile jest egzmplarzy X50, X60, X70, bez dodatkowej przeciwwagi :)

Gdyby ktoś chciał to mam do odstąpienia, odpłatnie, sztukę z pierwszego tłocznia. Wymiarowo jest ok, wagowo również, będzie spełniać swoje zadanie, jak widać egzemplarz przed obróbką końcową.
Zapytania na prv


       
Nic nie sprzedaję