Menu główne

Denon DP 59L

Zaczęty przez frywolny trucht, Sierpień 14, 2016, 12:39

Poprzedni wątek - Następny wątek

cdt

Rzeczona 103R

Sluchacz

Cytat: FatCat w Październik 03, 2017, 14:12
Hej, panowie, sprawiłem sobie 59L z S-ramieniem, powiesiłem DL-110 i gra to genialnie, jestem wzruszony :) Tyle że q-damping się dziwnie zachowuje. Ustawiłem nacisk na 1.9g, AS też oczywiście, ale q-damping ustawiony na tę wartość powoduje drżenie ramienia w płaszczyźnie poziomej i muszę schodzić w dół z wartością, aż drżenie ustanie. Niezależnie od tego, czy ramię jest na podnośniku windy, czy na płycie, zaczyna drżeć już od wartości w okolicach 1 na pokrętle. Nie pałuję się tym za bardzo, ustawiłem wartość 0.8, tracking jest świetny, stereofonia takoż, ale wiadomo - chciałbym znać przyczynę. Zakładam, że to może być np. kwestia tego, że ramię S jest sporo cięższe od prostego, a zatem może damping inaczej na nie reaguje, ale niczego na ten temat nie znalazłem w manualu, więc to raczej wątpliwe. Ktoś z właścicieli / byłych właścicieli zaobserwował taki przypadek?

dawno tutaj nie bylem....  :-)
nie wiem czy juz uporales sie z ta przypadloscia...u mnie podobne zachowanie wyeliminowalo czyszczenie potencjometru odpowiedzialnego z Qdamp...

pzdr !!

GB

#152
Cytat: Sluchacz w Lipiec 09, 2018, 17:26
Cytat: FatCat w Październik 03, 2017, 14:12
Hej, panowie, sprawiłem sobie 59L z S-ramieniem, powiesiłem DL-110 i gra to genialnie, jestem wzruszony :) Tyle że q-damping się dziwnie zachowuje. Ustawiłem nacisk na 1.9g, AS też oczywiście, ale q-damping ustawiony na tę wartość powoduje drżenie ramienia w płaszczyźnie poziomej i muszę schodzić w dół z wartością, aż drżenie ustanie. Niezależnie od tego, czy ramię jest na podnośniku windy, czy na płycie, zaczyna drżeć już od wartości w okolicach 1 na pokrętle. Nie pałuję się tym za bardzo, ustawiłem wartość 0.8, tracking jest świetny, stereofonia takoż, ale wiadomo - chciałbym znać przyczynę. Zakładam, że to może być np. kwestia tego, że ramię S jest sporo cięższe od prostego, a zatem może damping inaczej na nie reaguje, ale niczego na ten temat nie znalazłem w manualu, więc to raczej wątpliwe. Ktoś z właścicieli / byłych właścicieli zaobserwował taki przypadek?

dawno tutaj nie bylem....  :-)
nie wiem czy juz uporales sie z ta przypadloscia...u mnie podobne zachowanie wyeliminowalo czyszczenie potencjometru odpowiedzialnego z Qdamp...

pzdr !!

Czy na prostym ramieniu powieszę DL103ll?

Będzie to grało?

Na co zwrócić uwagę kupując DP-59L? Wersja Japan.


______________
Pozdrawiam,
GB
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Piterski

Jeśli pamięć mnie nie myli to Masza i Kawosz mieli ten gramofon.
Może testowali go z tą wkładką.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

Trzeba zajrzeć na pierwszą stronę tego wątku.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GB

Cytat: frywolny trucht w Sierpień 27, 2019, 11:16
Trzeba zajrzeć na pierwszą stronę tego wątku.
OK, dzięki. Zgodnie z danymi w DP-59L można powiesić wkładkę. wiszącą 3-14 gramów. 301 waży 6 czyli nie powinno być problemów.

A na co zwrócić uwagę przy kupnie tego gramofonu?

______________
Pozdrawiam,
GB
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

cdt

To ramie poradzi sobie z każdą wkładką .

GB

Cytat: cdt w Sierpień 27, 2019, 16:24
To ramie poradzi sobie z każdą wkładką .
Czyli S nie jest konieczne?

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

cdt

S jest lepsze bo możesz zastosować klasyczny headshell i zabawić się azymutem . Proste stworzone jest dla rodziny wkładek Denona . Ze 103 brzmi świetnie . W prostm azymutu nie ustawisz za to masz jedno połączenie mniej - mniejsze drgania .

Piterski

Cytat: GB w Sierpień 27, 2019, 11:38A na co zwrócić uwagę przy kupnie tego gramofonu?
Zabrzmi to może banalnie ale należało by sprawdzić działanie "regulacji".
Żeby ten gramofon prawidłowo zagrał te wszystkie systemy kompensacji muszą działać bo to jest generalnie ramie elektromechaniczne.
Masza kiedyś pokazywał zdjęcie tych wszystkich mechanizmów.
Może w instrukcji piszą jak to skontrolować.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GB

#160
Takie pytanie:

Czy ktoś oglądał ten model?

Może zna sprzedawcę?

Nr. oferty allegro 7979782808.
(sorry now wiem jak skopiować link z aplikacji Android do aukcji).

Mam kawałek do tego Pana a rozważam zakup.

Na zdjęciach talerza widoczne są kropki, zastanawiam się co to jest?




______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Piterski

#161
Może to model z Japonii? To mogą być skutki korozji.

PS. Obejrzałem te aukcję i zdjęcia, na zawiasach też są ślady, a co najważniejsze nie pokazał zdjęcia tabliczki i nic nie pisze o napięciu zasilania. Zdaje się że u nas nasz kolega z Rumii miał ten model na sprzedaż.
Może drożej ale z pewnych rąk.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GB

#162
Tak model z Japonii. W cenie 4,2 jest gramofon, zewnętrzny transformator na 110V i dwie przeciwwagi. Cena w sumie atrakcyjna. Jednak kropki niepokojące - jeśli to korozja to co może dziać się w samym ramieniu i jego mechanice.

A ten kolega to jaki ma nick?

______________
Pozdrawiam,
GB
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Piterski

Cytat: GB w Sierpień 29, 2019, 18:58
[...] jeśli to korozja to co może dziać się w samym ramieniu i jego mechanice.

Z tego powodu moim zdaniem bezpieczniejsze są rozwiązania mechaniczne. Szczególnie jeśli chodzi o ramię.
Nie ma co jednak wpadać w panikę, sam używam modelu gramofonu sprowadzonego z Japonii.

Cytat: GB w Sierpień 29, 2019, 18:58
A ten kolega to jaki ma nick?

tatachabera
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

Instrukcja i serwisówka z vinylengine:
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GB

Cytat: frywolny trucht w Sierpień 30, 2019, 13:11
Instrukcja i serwisówka z vinylengine:
Serdeczne dzięki.

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.