Rank Arena ht 227

Zaczęty przez Mikut1982, Marzec 24, 2019, 10:17

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mikut1982

Być może tu jest ten sam problem co z kolumnami beovox ht 500 one graja tylko z beomaster 900..   Rank arena ht 227 z beomaster przed zmianą kondensatorow grały lepszą górą.   A po wymianie troszkę ta górą ucichła.. Ale co mogę powiedzieć po 2 godzinach grania.  Za to z sabą 9250 różnica jak dla mnie była dość duża, było jej wiecej ale dół był filigranowy znacznie mniejszy niż z beomaster.   Może odpowiedni amplituner rank arena uratował by sytuacje.  I zagrały by wtedy w pelni swoich mozliwosci. Napewno nie są to uniwersalne kolumny. 

Mikut1982

Być może jest potrzebne takie radyjko.

Piterski

Jak u mnie byłeś z pierwszym zestawem to sugerowałem Ci że te radyjka są specyficznie zestrojone.
Nawet regulatory warwy nie zachowywały się w typowy sposób znany z innych urządzeń HiFi.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Mikut1982

Wiem pamiętam.  Ale na starym kondesatorze wraz ze szpulakiem grało to ciekawie aż mi sie podobało... Po wymianie na audyn już nie.. W niedziele posłucham jeszcze raz... Graja teraz u spalon i sie wygrzewają.  Może to troche pomoże. Mam na oku radyjko do tych kolumn za małą kaskę.. Tylko napisy sa powycierane.. To radio ze zdjecia też jest na germanach jak beomaster 900. W każdym  bądz razie fajnie jest mieć coś nowego do posłuchania.    A i jeszcze jedno być może to ważne..  Wtedy grałem też na beomaster 900 tylko że pod tym drugim bo mam 3 takie same.   Czy jeden model mógł być bardziej zużyty...

Piterski

Jak Ci ten kondesator nie leży i nie zmieni swego charakteru to go zmień.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Mikut1982

Jak wrócę to pogram nimi jeszcze ze 40 godzin jak mi nie przypasuje to zmienie. 

Mikut1982

No i zabrałem kolumny od spalon.. I podłączyłem u siebie.  Zarowno kondensatory jak i same głośniki rozegrały się. Teraz jak grałem pod beomaster 900 to nie były już takie przygaszone, dało się ich słuchać.

Mikut1982

No i kupilem radyjko właśnie do tych kolumienek. Piekne podświetlanie  skali.

Mikut1982

Narazie jest w de.  Już nie mogę sie doczekać aż przyjdzie..

frywolny trucht

Wygląda jak milion dolarów  :o
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93


Kangie

Pierwsze moje skojarzenie - branża zegarkowa i producent Breitling.

spalon

Czekam aż będziesz miał je u siebie , ze zdjęć fajnie się prezentuje 

Mikut1982

Sam nie mogę się doczekać aż przyjdzie.  Najpierw musi przyjść do siostry znajomego do Bochum a potem kolega musi je odebrac i mi przywiesc.  Dziś jechał w te strony lecz radyjko jeszcze nie dotarło.   Cena 55e wraz z wysyłką do Bochum.  Mysle ze to niewiele.  Jak przyjdzie dam znać.  Radyjko wymiarami jest takie jak beomaster 900. 

Mikut1982

400 x 145 x 210 mm / 15,7 x 5,7 x 8,3 cala
Uwagi Funkcja Arena Stereo T-2600 i T-2700 ,,Pre-O-Mat-Tuning": Strojenie przycisku w paśmie FM, 5 ulubionych programów może być wstępnie zaprogramowanych i można je wybrać, naciskając tylko przycisk.  Wbudowana funkcja AFC (automatyczna regulacja częstotliwości), która blokuje stacje i utrzymuje je w odpowiednim stanie, zapewnia maksymalną korzyść z Pre-O-Mat.  T2600 ma prawie takie same parametry jak T2700 (dwa tranzystory krzemowe mniej, pomiar 500 x 92 x 248 mm), ale jest kompletnym odbiornikiem radiowym, z krótkim (FB = 1600-4400 kHz (w tym pasmo zwrotnikowe) i KB  = 5800–6300 kHz = 49 m), średnie (MB), długie fale (LB) i pasma FM.  2 x 20 watów sinusoida na 3,2 oma.  2 tranzystory MOSFET dla tranzystorów radiowych na FM, 38 silikonów, 26 diod. FM = strojenie diody.  Wbudowany miernik strojenia.  Szafka z drewna tekowego, palisander, jasny dąb.

Mikut1982

Zobaczymy co to przyjdzie.  W jakim stanie i czy będzie grać.

Mikut1982

Radyjko dotarło do bochum.  Dostałem foty.  Grobne rysy u góry. To sobie szlifne, panel przedni idealny. 

Mikut1982


Mikut1982

Oj bedzie swietny zestawik. 

Mikut1982

Teraz musze czekać aż przyjedzie do mnie.

wiki

Wygląda superancko... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

nikhil

Normalnie idealny ideał, zazdraszczam! ;)
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

Mikut1982

I dotarło.

Mikut1982

Zaraz sprawdze czy jest sprawne.

Kangie