Kilka różnych kabli

Zaczęty przez gratefullde, Czerwiec 25, 2016, 09:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

cdt

Kolega zastosował ten sam skarpetkowy oplot co ja  :) .

rudy-102

Cytat: Marbo5 w Luty 15, 2018, 08:59wtyków Oyaide P-079e oraz C-079
Czy to są oryginały?

Marbo5

Cytat: cdt w Luty 15, 2018, 09:03Kolega zastosował ten sam skarpetkowy oplot co ja   .
Nie wiem czy skarpetowy ale ciekawy. Też masz na Yarbo?
Pro-Ject RPM 1 Carbon + Ortofon 2M Bronze + Haiku SOL MM; Musical Fidelity M3scd; Haiku SELENE EL34 Custom; Pylon Emerald HF; Mogami NIII, Yarbo 1100+Oyaide, Supra LoRad 2,5 CS-EU, Tomanek TAP8+, ROGOZ AUDIO 4RP2/BBS

Marbo5

Cytat: rudy-102 w Luty 15, 2018, 09:08Czy to są oryginały?
Zanabyłem je już dawno, teraz nie ma takich w puszkach. Pisze na niech po japońsku, instrukcja w środku jest japońska i angielska. Jest bardzo duża szansa że są oryginalne.
Pro-Ject RPM 1 Carbon + Ortofon 2M Bronze + Haiku SOL MM; Musical Fidelity M3scd; Haiku SELENE EL34 Custom; Pylon Emerald HF; Mogami NIII, Yarbo 1100+Oyaide, Supra LoRad 2,5 CS-EU, Tomanek TAP8+, ROGOZ AUDIO 4RP2/BBS

rudy-102

Cytat: Marbo5 w Luty 15, 2018, 09:13teraz nie ma takich w puszkach
Ależ są, tylko kosztują 150 euro za sztukę. https://www.dienadel.de/oyaide-p-079e-gold-schutzkontakt-stecker/a-353631743/
Większość tego co jest w sieci do kupienia to podróby. Sam z resztą mam takie (nieoryginalne).

cdt

#680
Cytat: Marbo5 w Luty 15, 2018, 09:09Też masz na Yarbo?
To na forum bardzo ceniony drut ;) . Wywołał istną epidemię ;D
Mam 3 x SP-1100PW i 1x 8000PW . 8000 mam w szarych skarpetkach 1100 w czerwonych .

Marbo5

Cytat: rudy-102 w Luty 15, 2018, 09:19Ależ są, tylko kosztują 150 euro za sztukę.
No to mam Yarbo SP-1100PW na oryginalnych złotych Oyaide handmade co tym bardziej podnosi jego wartość :)


Pro-Ject RPM 1 Carbon + Ortofon 2M Bronze + Haiku SOL MM; Musical Fidelity M3scd; Haiku SELENE EL34 Custom; Pylon Emerald HF; Mogami NIII, Yarbo 1100+Oyaide, Supra LoRad 2,5 CS-EU, Tomanek TAP8+, ROGOZ AUDIO 4RP2/BBS

traumeel

#682
Marbo5, oryginalne Oyiade!
Wielu niby ich używa, ale dziwnie czemuś mało kto chwali się puszeczkami.

EDIT:
Rozmawiałem niedawno telefonicznie z dystrybutorem Oyiade.
Ich wtyki ZAWSZE są w puszkach.

Marbo5

Cytat: cdt w Luty 15, 2018, 09:20To na forum bardzo ceniony drut  . Wywołał istną epidemię
Szczerze mówiąc też na tym forum przeczytałem o Yarbo i mocno mnie zaciekawił wygląd przekroju. Jakoś nie wierze, że ze zwykłych trzech ekranowanych żył da się zrobić coś więcej niż robi Supra czy Gigawatt. A geometria tego kabla jest bardzo ciekawa i sensowna. W sumie cztery warstwy izolacji, różne materiały izolacyjne, ekran główny, każda żyła w ekranie, dodatkowe teflonowe rurki, wypełnienia itd. Po pierwszych odsłuchach "gołym okiem widać" że jest sporo lepiej niż z suprą, choć dla mnie supra to przepaść w porównaniu do standardowego kabla tak zwanego castoramowego.
Pro-Ject RPM 1 Carbon + Ortofon 2M Bronze + Haiku SOL MM; Musical Fidelity M3scd; Haiku SELENE EL34 Custom; Pylon Emerald HF; Mogami NIII, Yarbo 1100+Oyaide, Supra LoRad 2,5 CS-EU, Tomanek TAP8+, ROGOZ AUDIO 4RP2/BBS

gratefullde

Czy ktoś może instalował u siebie NeoTech 5080? A może ktoś wie jak on się ma do 3080?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elem

Cieńszy, tańszy, bez sensu :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

traumeel

Przede mną heroiczna próba własnoręcznego złożenia sieciówki, a jako że mało ogarnięty jestem w tej trudnej sztuce mam pytanie: co się robi z żyłą spływową? Łączy się ją z wtykami czy nie?

Melepeta

Żyłę spływną łączy się do PE.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

McGyver

Cytat: traumeel w Luty 28, 2018, 17:31co się robi z żyłą spływową?
Co to takiego? Pokaż na obrazku, bo najwyraźniej bardzo nieogarnięty jestem  :-[

Melepeta

Żyła spływowa jest to żyła najczęściej w postaci drutu lub linki miedzianej połączonej z ekranem z foli aluminiowej i prowadzona równolegle z żyłami roboczymi przewodu ekranowanego.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

McGyver

Cytat: Melepeta w Luty 28, 2018, 20:27
Żyła spływowa jest to żyła najczęściej w postaci drutu lub linki miedzianej połączonej z ekranem z foli aluminiowej i prowadzona równolegle z żyłami roboczymi przewodu ekranowanego.
No paczajcie, wiem jak wygląda, wiem co z nią robić, a nie wiedziałem dotąd jak się nazywa. Trza się napić  :gn: 

traumeel

Cytat: Melepeta w Luty 28, 2018, 20:24
Żyłę spływną łączy się do PE.
Na obu końcach przewodu?
Bo gdzieś czytałem, że tylko z jednego końca.

malg

Cytat: McGyver w Luty 28, 2018, 20:29
Trza się napić  :gn: 
ale chyba nie w tym wątku i za chwilę (liczę na pomoc w "wariacie")

McGyver

Cytat: malg w Luty 28, 2018, 20:33
Cytat: McGyver w Luty 28, 2018, 20:29
Trza się napić  :gn: 
ale chyba nie w tym wątku i za chwilę (liczę na pomoc w "wariacie")
Przekonałeś mnie. Idę pić w wątku dla wariata  :P

McGyver

Cytat: traumeel w Luty 28, 2018, 20:33
Cytat: Melepeta w Luty 28, 2018, 20:24
Żyłę spływną łączy się do PE.
Na obu końcach przewodu?
Bo gdzieś czytałem, że tylko z jednego końca.
Żyłę PE podłączasz na obu końcach. Ekran w dowolnej postaci łączysz do PE tylko od strony ściany

traumeel

Cytat: McGyver w Luty 28, 2018, 20:36
Żyłę PE podłączasz na obu końcach. Ekran w dowolnej postaci łączysz do PE tylko od strony ściany
Ok. Rozumiem.
Dzięki!

Melepeta

Nie zgodzę się z Tobą Adamie. Żyłę spływową podłączam tak, jak ekran. Tylko od strony ściany. Ona właśnie służy do łączenia ekranu z folii aluminiowej z wtykiem.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

McGyver

Cytat: Melepeta w Luty 28, 2018, 20:52
Nie zgodzę się z Tobą Adamie. Żyłę spływową podłączam tak, jak ekran. Tylko od strony ściany. Ona właśnie służy do łączenia ekranu z folii aluminiowej z wtykiem.
Toż ja twierdzę to samo.

wieniu26

Dajcie fotkę bo i ja się teraz pogubiłem  :o