Menu główne

Luxman PD-284

Zaczęty przez amati74, Październik 02, 2017, 13:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Mogę słówko?  :)

Trochę tego i trochę tamtego też.

amati74



amati74

Cytat: McGyver w Lipiec 09, 2018, 20:43
Dlaczego kurna na tym forum nie można dać lajka?
Można [emoji106]lajk

amati74


amati74

Od dziś można lajkowac, tylko nie mówcie nic Frywolnemu bo mi się dostanie [emoji16]

wiki

Na zdjęciu jest Morihei Ueshiba – twórca Aikido.
Aż przykro się patrzy jak ktoś dopisuje takie zdania.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

EmilioE

Ha!
Ćwiczyłem Aikido przez kilka lat.
Pokłonem w stronę portretu Ueshiba Morihei oddawaliśmy mu szacunek.
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

amati74

Bez urazy ale szacunek powinno się okazywać w inny sposób niż pokłony przed zdjęciami i posagami bo to bałwohwalstwo. Szacunek można okazać wkładając serce i całą silną wolę w  sztukę obrony jaka jest Aikido albo inne sporty walki które wymyślili jacyś mistrzowie.

Swoją drogą czasy są takie że ludzie nie mają szacunku już do żadnych "świętości"

cdt

Oj tam to w Kyokushin było to samo :) . Tylko założyciel szkoły inny . To z kultury wschodu . Oni tam się kłaniają na potęgę :P . I jak tam z VTA korygowałeś ?

amati74

Cytat: cdt w Lipiec 11, 2018, 22:23
Oj tam to w Kyokushin było to samo :) . Tylko założyciel szkoły inny . To z kultury wschodu . Oni tam się kłaniają na potęgę [emoji14] . I jak tam z VTA korygowałeś ?
A i owszem tylko musiałem dać wyższą mate bo wkładka w luxie ma niski profil. Suma sumarum wyszło dobrze. Tam bardziej pasowała by wkładka z mojego td160 Philips 401 mk2 , ma wyższy profil i niska oryginalna mata luxa zdała by egzamin.
Tak czy inaczej będę prubowal wstawić Philipsa do luxa żeby sobie sprawdzić jak się zgrają.

Zbyszek

Szanowni,

kilka dni temu stałem się posiadaczem gramofonu Luxman PD-284. Jest jak z półki sklepowej, żadnych rys. Jednak mechanizm opuszczania i podnoszenia ramienia działa tak sobie  :-\
Ramię za szybko opada, a podnosi się tak szybko, że aż lekko podskakuje. Jest lekki luz na dźwigni do opuszczania/podnoszenia ramienia. Rozebrałem mechanizm i zauważyłem rzadki smar, który pachnie jak towot ale taki do metalu, raczej nie jest to smar do plastiku. Widać tam pozostałości białego smaru (albo kremu nivea...), który być może jest oryginalny, ale w znikomej ilości. Czy to może być przyczyną? Powinien tam być jakiś gęsty, specjalny smar? Jeśli tak to proszę o podpowiedź jaki.
Czy po tych kilkudziesięciu latach obligatoryjnie należy wymienić któreś elementy mechanizmu?

Pozdrawiam
Zbyszek



Lubię chleb ze smalcem

Analog

Cytat: Zbyszek w Grudzień 29, 2022, 19:33
Szanowni,

kilka dni temu stałem się posiadaczem gramofonu Luxman PD-284. Jest jak z półki sklepowej, żadnych rys. Jednak mechanizm opuszczania i podnoszenia ramienia działa tak sobie  :-\
Ramię za szybko opada, a podnosi się tak szybko, że aż lekko podskakuje. Jest lekki luz na dźwigni do opuszczania/podnoszenia ramienia. Rozebrałem mechanizm i zauważyłem rzadki smar, który pachnie jak towot ale taki do metalu, raczej nie jest to smar do plastiku. Widać tam pozostałości białego smaru (albo kremu nivea...), który być może jest oryginalny, ale w znikomej ilości. Czy to może być przyczyną? Powinien tam być jakiś gęsty, specjalny smar? Jeśli tak to proszę o podpowiedź jaki.
Czy po tych kilkudziesięciu latach obligatoryjnie należy wymienić któreś elementy mechanizmu?

Pozdrawiam
Zbyszek

To nie to, ale nie zaszkodzi usunąć stary smar i nasmarować nowym.
Ciebie interesuje winda ramienia, mechanizm który podnosi ramię.
Od spodu, to będzie chyba ten obok, zabezpieczony zatrzaskiem, trzeba zdjąć ten zatrzask, wyjąc cały ten mechanizm, najczęściej od góry, być może trzeba odkręcić podpórkę, rozwiązania były różne,  uważać aby zatrzask przy wyjmowaniu nie odskoczył za szafę ;) albo żeby sprężynka nie wyskoczyła za szafę. Tam chyba jest jeszcze jest jakiś elektromagnes, który uruchamia ten mechanizm windy, trzeba uważać aby nie uszkodzić przy demontażu. Zrobić zdjęcia całości aby wiedzieć jak złożyć, albo i nie, jak się ma fotograficzną pamięć ;)   
Działa to tak, że tam jest trzpień w tulejce, idzie oto, aby go wyczyścić i przesmarować jakimś gęstym smarem, o dużej lepkości może być do dyferencjałów o gęstości około cs 80 000
Złożyć wszystko.

       

Zbyszek

Dziękuję, tak zrobię.
Jutro pójdę do zaprzyjaźnionego mechanika samochodowego po bańkę po oleju - kropelka, może dwie i wystarczy.

Szczęśliwego Nowego Roku wszystkim Audiomaniakom  :np:
Lubię chleb ze smalcem

Analog

#614
Cytat: Zbyszek w Grudzień 29, 2022, 20:04
Dziękuję, tak zrobię.
Jutro pójdę do zaprzyjaźnionego mechanika samochodowego po bańkę po oleju - kropelka, może dwie i wystarczy.

Szczęśliwego Nowego Roku wszystkim Audiomaniakom  :np:

No właśnie nie oleju, smaru itp, to ma być bardzo gęsta ciecz, o dużej lepkości, aby był duży opór tego trzpienia w tulejce. Smarujemy nie po to aby lekko chodziło, ale, odwrotnie, aby ciężko z oporem chodziło.   ;)

Zbyszek

Zrozumiałem, dziękuję <3
Lubię chleb ze smalcem

tomcio

ło matko.....
wpisz w popularnym serwisie aukcyjnym "smar/olej do widny gramofonu" i po sprawie.

Analog

Cytat: tomcio w Grudzień 29, 2022, 20:43smar/olej do widny gramofonu

Kurczę nic mi nie znalazło po tych zapytaniach

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Analog

Cytat: Piterski w Grudzień 29, 2022, 21:54
Olej silikonowy.

A co będę sobie żałował :)
Wystarczy na wiele lat :)

ps: dobra, dosyć już tego pisania na dzisiaj - ależ to jest pożeracz czasu takie forum.


tomcio


wiki

Cytat: tomcio w Grudzień 30, 2022, 00:02
Cytat: Analog w Grudzień 29, 2022, 21:28
Cytat: tomcio w Grudzień 29, 2022, 20:43smar/olej do widny gramofonu

Kurczę nic mi nie znalazło po tych zapytaniach

hmmmm sorry:
https://allegro.pl/listing?string=olej%20windy%20gramofonu

Bo to Analog.....
Nie wyszukuje po cyfrze.....  ;) ;) ;)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Zbyszek

Witajcie

Kupiłem olej silikonowy o gęstości 80.000 cSt. Wg mnie pasuje idealnie. Nie chciałem płacić min. 20 zł za 2ml "specjalnego" oleju do wind gramofonowych dlatego za 30 zł kupiłem 50ml. Znalazłem w sklepie modelarskim u mnie w mieście (ostatni 8)) Wiem, że nigdy tego nie zużyję i 2ml w zupełności wystarczą na kilka smarowań, ale dla zasady...  >:D

Pozdrawiam


Lubię chleb ze smalcem