Mój gramofon Zontek

Zaczęty przez miniabyr, Sierpień 28, 2014, 21:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

No nie kuś szatanie ..............nie chcę napierdzielać na ten gramofon ale qrde inaczej się nie da. Zastanowię się.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

Szanse na wygraną zwiększasz, forum będzie mądrzejsze. Jak nie patrzeć- same plusy!

miniabyr

Dobra coś napiszę,ale jak wiesz nie będzie to laurka. :'(
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

I dobrze. Nie będę pisał kto jest od laurek :)


miniabyr

 ;D Mnie  dźwięk z Zontka cieszy już od dwóch lat,czego i wam życzę!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Dopiszę jeszcze ciekawą historię związaną z moim gramofonem i wkładką Miyajima, która bardzo krótko wisiała u mnie na ramieniu. Chciałem uzbroić moje ramię w odpowiednią wkładkę. Grałem dotychczas na kilku, ale ostatnia która świetnie zgrała się  w moim systemie to denon dl-103r. Apetyt rósł i zaproponowano mi Miyajima "waza".Zdecydowałem się na nią  również z powodu zgodności parametrów odpowiadających za podatność ,oraz zaproponowaną cenę ok 9000zł. Jak już pisałem moje ramię świetnie zgrywało się z "twardym" denonem więc nie było podstaw do niepokoju , że Miyaima odbiegnie od bezpiecznej wartości z przedziału 8-11Hz. Obie wkladki -Denon,Miyjaima -katalogowo podaja wartość podatynosci 5x10-6.Kiedy zamontowałem i wyjustowałem nową wkładkę i doszło do pierwszego odsłuchu to po kilku sekundach odtwarzania muzyki ramię zaczęło skakać po płycie jak piłeczka pingpongowa! SZOK!Zastanawiałem się co jest nie tak ,ale płyta z testem rezonansu jednoznacznie wykazała ,że rezonans układu to 27Hz!!!!!Zaczeło się dociążanie ramienia i doszedłem do masy ok 30-33 gram . W efekcie rezonans układu spadł do 17Hz-czyli był jeszcze duzo za duży.Ale mi skończyła się już przeciwwaga ,więc zaprzestałem dociążania.Chcę teraz podziekować firmie AudioForte, która przyjęła moja reklamację z opisem ,wykresem pomiaru zrobionym programem Feickerta i odesłała to wszystko do dystrybutora.Jakie było moje zdziwienie ,kiedy dowiedziałem się ,że ów dystrybutor stwierdził,że wkładkę musiałem popsuć i w związku z tym wysyła ją do producenta w Japonii i reklamacji nie uzna. AudioForte odpowiedziało mi abym sie tym nie przejmował i dystrybutora olał . Tak też zrobiłem. Pieniądze odzyskałem,bo wkładka okazała się być całkowicie sprawna tylko podatność tej wkładki to jest prawdziwe 5x10-6 Ta wkładka zaczyna grać na ramieniu ok.45 gram masy efektywnej.Gdzie byl błąd w moim systemie? Ano denon dl 103 ma podatność nie 5 lecz 0k.10-11 i wcale nie jest wkładką tak "twardą" i świetnie zgrywał się z moim ramienie o masie 22gram.A dlaczego o tym piszę? Bo wkładki Miyajima-te które słyszałem-brzmią wybitnie. Zachwyca krystalicznie czysta reprodukcja średnicy i górnego pasma.To powala swoja jakością.Możecie przeczytać wrażenia recenzenta Highfidelity,ale właśnie tam ,do tej wkładki ,ramię jest wyprodukowanie pod Miyjaima i ma 50 gram!.Rezonans tego układu to 10Hz.Oddając swoja wkladkę ,w reklamacji uzasadniałem niezgodność  parametru podatności ze stanem faktyczny . Parametr ten w przypadku Myjaima ma w rzeczywistości wartość 5x10-6 tylko że dla pomiaru wykonanego dla 10Hz A producenci japońscy przyzwyczaili nas ,że podatność podają dla pomiaru na 100Hz. zastanawiam się jaki dźwięk wydobywa się z głośników melomanów ,którzy są tego problemy zupełnie nieświadomi?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Zontek

Cytat: qqrydza w Wrzesień 17, 2014, 15:22Za tę kasę klocki to chociaż odkurzyć do zdjęć można(trzeba) było.

:]
Egzemplarz ze zdjęć w teście ma ponad rok i bardzo intensywnie jest eksploatowany, jeździ od klienta do klienta. Nie mam nawet jak odsłuchać nowo zakupionych płyt. Zapewniam Cię że zawsze jest pucowany i to solidnie, wygląda świetnie na żywo. A to że w wielkim powiększeniu i pod światło jest widoczne nieco kurzu to nic na to nie poradzę, na nówkach Kondo też pewnie się znajdzie go trochę.

frywolny trucht


miniabyr

Zontek dostał nagrodę za najlepszy produkt za rok 2014 w magazynie High fidelity. I bardzo jestem z tego dumny.Nominacje będą ogłoszone 1 grudnia ,ale już można się tym chwalić. ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

miniabyr

Będzie na Audio Show . A ja wygrzewam na swoim Zontku wkładeczki Ortofona na tą imprezę . Od kilku dni drapie po winylach Windfeld'em  a w niedzielę zakładam SPU Royal N. Ortofon Windfeld to magia i kultura o jekiej mi się nie śniło,ale cena 13000 jest trochę za wysoka jak dla mnie.-(
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

GregWatson

Piękne ramię. Takie gdyby było w Fontku !
Trochę tego i trochę tamtego też.

miniabyr

Ale jest !! Ma go jeden forumowicz z AS Benpe
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

GregWatson

A ile takie cacko się ceni? mówię o ramieniu Zontka.
Trochę tego i trochę tamtego też.

miniabyr

Bezpośrednio trzeba pytać Pawła.Ja nie mogę w tym uczestniczyć.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

GregWatson

Ok. Dzięki. Zresztą cały Zontek to ładne cacko.
Trochę tego i trochę tamtego też.

SVART

Gramofonu słuchałem tylko przy okazji wystaw audio i to nie jest miarodajne. Na pewno podoba mi się jego wygląd. Ciekawe jak się też Ci Miniabyrze spisuje po dłuższym czasie. Jakby co, to można się umówić na jakieś wspólne słuchanie :). ...to tylko luźna propozycja :).

miniabyr

Oczywiście zapraszam na organoleptyczne zapoznanie się z moim systemem. Bo tak trzeba do tego podejść i niestety zdac się na mój gust.Pytasz jak się spisuje? A co ja mogę odpowiedzieć? Bardzo dobrze! Efekt jest taki ,że w przeciągu 2 lat przybyło mi ok 500 winyli do kolekcji już istniejącej.A apetyt i głód mam olbrzymi na muzykę i to się nie zmieni.Zdradzę że Her Nadkonstruktor Zontek razem z Linnart'em i SoundBox'em zrobili sobie pokój odsłuchowy ,gdzie będzie można słuchać tych urzadzeń do woli.Myślę ,że sam Nadkonstruktor coś tu bąknie na ten temat......a posiadaczy gramofonów "Z" jest coraz więcej i w Polsce i na świecie co mnie niezmiernie cieszy i mam tą satysfakcje ,że jestem posiadaczem gramofonu Zontek z nr 001. :P
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

SVART

W takim razie będziemy ustalać szczegóły :). Ja na winyle także mam cały czas głód olbrzymi, ale tak to jest, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, tfu, słuchania w tym przypadku :) :) :). Z SoundBoxu mają swoją drogą kilka ustrojów :). Póki co dla wszystkich setnej zabawy sylwestrowej :).

pmcomp

Poniewaz miniabyr założyl znakomity wątek o Zonteku ja dopiszę parę słów o swoim egzemplarzu.

Z gramofonem Zontek zetknąłem się u miniabyra. U mnie od decyzji do realizacji krótka droga i dość szybko stałem się posiadaczem gramofonu z cięższą wersją talerza. Ramię miało być lekkie. Na początku, czekając na docelową wkładkę zawisła na nim Clearaudio Meastro w wersji Wood V1. Byłem w ciężkim szoku jak ta wkładka zagrała na tym gramofonie. Maestro to topowe MM ale pogoni niejedną wkładkę MC z przedziału do 2000-3000 zł. Przekaz szalenie zrównoważony i niesamowicie muzyczny. Docelowo zawisła na tym ramieniu wkładka VdH Colibri. Co ona wyciąga z rowów to przechodzi ludzkie pojęcie. Masa informacji i granie bardziej po neutralnej czy nawet detalicznej stronie mocy. Baaardzo ostry szlif. Po małej korekcie masy efektywnej Pawel Z. dopasował ramię do wzorcowych 12 Hz.
Po pewnym czasie przyszła pora na drugie ramię o masie szyny kolejowej. Zawisła na nim Miyajima Zero Mono. Pomimo dużej masy na wejściu Paweł musiał jeszcze bardzo mocno dociążyć ramię. Nie dość, że szyna to jeszcze cięzki szpikulec ponieważ wkładka ma dość specyficzną, opatentowaną konstrukcję. Gram na niej z 4,2 g nacisku pomimo dość dużej tolerancji. Tak jest najlepiej.
Nieraz z miniabyrem słuchając realizacji płyt mono z lat 50-60 nie mogliśmy wyjść z podziwu jak te płyty został zrealizowane, nagrane i jak mogą być dzisiaj odtworzone. Nierzadko mamy wrażenie że ... słuchamy zapisu stereo.
Moje pre to bardzo rzadki klocek Klyne Audio Arts, choć choruję na lampowe pre od LINNARTu.

Wrażenia dźwiękowe ???

Jak napisał miniabyr trzeba samemu posłuchać, broń Boże nie na jakiejś wystawie tylko w warunkach domowych na dobranych klockach i sklaibrowanym systemie.
Przekaz potrafi zaczarować i zauroczyć. Mojemu dzisiejszemu torowi cyfrowemu pomimo ze nie od macochy do toru z graniakiem duuużo brakuje.

Pozdo

SVART

Chętnie posłucham takiego setu... Gdzie on się mieści?

miniabyr

W Warszawie wiem że jest nas 4. Wiem też ,że na dniach będzie pokój  odsłuchowy przy warsztacie i tam będzie można posłuchać jak ten drapak gra. Ale najlepiej było by posłuchać we własnych pieleszach ,ale to może być trudne do realizacji z powodu wagi tego gramofonu.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

jamówię

Ile kosztuje Zontek? Jak rozumiem konstruktor produkuje także ramiona?i jak rozumiem można do niego zamówić arm board pod np.SME,lub Thalesa?

pmcomp napisz plis precyzyjnie,jakie wkładki MC z przedziału 2-3 tysie pogoniła ta Clearaudio,którą niestety dobrze znam.

miniabyr

Sugeruję kontakt bezpośrednio z Zontkiem w sprawie cen.Ja się w to nie chcę i nie mogę mieszać.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !