Mój gramofon Zontek

Zaczęty przez miniabyr, Sierpień 28, 2014, 21:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

jamówię

Paweł ale chodzi o orient,może być cena półkowa,widomo że dyskont to sprawa indywidulana :)

miniabyr

Ale mogą być różne wersje. Cena którą ofiocjalnie widziałem w recenzji z HighFidelity to 9999 euro za gramofon z jednym 14 calowym ramieniem .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza

Cytat: miniabyr w Luty 14, 2015, 11:17Ale najlepiej było by posłuchać we własnych pieleszach

Ja już mam to za sobą :)
Szkoda, że nie zgrał się z moją wkładką ale u miniabyra pokazał co potrafi.

gratefullde

Cytat: miniabyr w Luty 14, 2015, 11:36Cena którą ofiocjalnie widziałem w recenzji z HighFidelity to 9999 euro za gramofon z jednym 14 calowym ramieniem .

:)

Drogo.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

Mimo wszystko sugeruje bezpośredni kontakt.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza

Cytat: miniabyr w Luty 14, 2015, 11:36Cena którą ofiocjalnie widziałem w recenzji z HighFidelity to 9999 euro za gramofon z jednym 14 calowym ramieniem .
Nie chcę zdradzać prywatnych rozmów przy kieliszku ale jak kogoś przeraża 10k ojra (np mnie :) ) to trzeba chwilkę poczekać ;)

jamówię


pmcomp

Cytat: SVART w Luty 14, 2015, 09:31
Chętnie posłucham takiego setu... Gdzie on się mieści?

Warszawa, zapraszam.

Pozdro

pmcomp

#58
Bezposredniego porownania nigdy nie było.

Czy 10 tys EUR to tanio czy drogo to kazdy musi sobie odpowiedziec sam.
Ten gramofon nie boi się konkurencji za dwa razy większą kasę, a może i więcej, a "boi się go" polska dystrybucja tejże konkurencji. Dlatego dwa lata temu co poniektórzy znani tutaj audiofile i dystrybutorzy wywołali wojnę przeci temu gramofonowi. Nawet go nie słuchając.

Benpe wybral rozwiazanie "posrednie" i zamontował ramię Zontka do AD Fontesa.
Gramofon gramofonem ale moim zdaniem tutaj ramię robi największą robotę.

Dlatego ja nie piszę jak gra, od czego jest lepszy albo gorszy, trzeba posluchać samemu. To podobny bargain w gramofonach jak najnowszy wzmak Amplifona na lampie 833.

Pozdro

masza

10k ojro to dużo.
Bardzo dużo jak za (na chwilę obecną) nieodsprzedawalne urządzenie.

Zresztą tak samo jak w przypadku nowego Amplifona.

pmcomp

Cytat: jamówię w Luty 14, 2015, 11:22
pmcomp napisz plis precyzyjnie,jakie wkładki MC z przedziału 2-3 tysie pogoniła ta Clearaudio,którą niestety dobrze znam.

Jak napisalem bezposrednich porownan nie bylo.

Czemu znasz ją "niestety"? Na czym wisi/ała, jaki pre? Ta wkładka potrzebuje bardzo lekkiego ramienia.
Na AD Fontesie było bardzo dobrze, a na Zonteku rewelacyjnie. Audiofil ze Szczecina ktory ja ode mnie kupil byl zachwycony, choć zachwyt trwał tylko kilka godzin. Połamał igłę :(. Z tego co wiem miał kupić drugie Maestro V2.

Pozdro

pmcomp

#61
Cytat: masza w Luty 14, 2015, 13:16
10k ojro to dużo.
Bardzo dużo jak za (na chwilę obecną) nieodsprzedawalne urządzenie.

Zresztą tak samo jak w przypadku nowego Amplifona.

To prawda, zagadzam się. Z odsprzedawalnością może być kłopot, duuuuży kłopot.
U mnie na szczęście nie ma problemu koniecznoscią odsprzedaży tylko po Twoim wpisie zastanawiam się na co Zonteka miałbym zamienieć i ... nic nie przychodzi mi do głowy :). Do tego z bezstresową obsługą dwóch ramion.
No to go bezstresowo słucham.

Jesli już to jak napisalem wymienilbym pre na LINNARTa ale to raczej byłby skok w bok, a nie do przodu. Bardziej muzykalne granie niż mój Klyne. Planuję wziąć to pre do głębszych odsłuchów w marcu.

Pozdro

jamówię

Cytat: pmcomp w Luty 14, 2015, 13:21
Cytat: masza w Luty 14, 2015, 13:16
10k ojro to dużo.
Bardzo dużo jak za (na chwilę obecną) nieodsprzedawalne urządzenie.

Zresztą tak samo jak w przypadku nowego Amplifona.

To prawda, zagadzam się. Z odsprzedawalnością może być kłopot, duuuuży kłopot.
U mnie na szczęście nie ma problemu koniecznoscią odsprzedaży tylko po Twoim wpisie zastanawiam się na co Zonteka miałbym zamienieć i ... nic nie przychodzi mi do głowy :). Do tego z bezstresową obsługą dwóch ramion.
No to go bezstresowo słucham.

Jesli już to jak napisalem wymienilbym pre na LINNARTa ale to raczej byłby skok w bok, a nie do przodu. Bardziej muzykalne granie niż mój Klyne. Planuję wziąć to pre do głębszych odsłuchów w marcu.

Pozdro


Ale to ja Ci zadałem pytanie,mnie nie egzaminuj,konkretnie jakie to wkładki MC z podanego przez Ciebie przedziału pogonił ten kwiatek clearaudio?

pmcomp

#63
zle zruzumiales moje intencje. Poniewaz miniabyr ma zle doswiadcżenia z tą wkładką, a teraz napisałes to Ty, zaciekawil mnie sprzęt towarzyszący. U mińiabyra byl to caly set Clearuadio wiec jestem zdziwiony. U ciebie nie wiem.
Jak napisalem, u mnie ta wkladka zagrala wspaniale na dwoch graniakach ale na bardzo lekkich ramionach. Czestotliwosc w obu przypadkach wynosila 11-12 Hz.

Jak to zwykle bywa w gramofonach diabel tkwi w szczegółach i tylko zgranie elementów i dokładna kalibracja dadzą zadawalający efekt.

Na Twoje pytanie odpowiedzialem dwa razy, niestety nie jestem w stanie udzielic ci rzetelnej odpowiedzi ponieważ nezpośredniego porównania na swoim gramofonie w swoim systemie nie robiłem.

Pozdro

masza

Cytat: pmcomp w Luty 14, 2015, 13:21tylko po Twoim wpisie zastanawiam się na co Zonteka miałbym zamienieć i ... nic nie przychodzi mi do głowy
Ja wiem. Stabi XL z podciśnieniowym Air Line'm :)
Jakbym gdzie takiego dorwał za 10k ojro to bez namysły rwę nerę i zanoszę do skupu :)

jamówię

Cytat: pmcomp w Luty 14, 2015, 09:13
Maestro to topowe MM ale pogoni niejedną wkładkę MC z przedziału do 2000-3000 zł.

Pozdo


To napisałeś konkretnie,nie napisałeś nawet moim zdaniem,czy tak mi się wydaje. Po prostu pogoni niejedną. Sorry ale dla mnie to ewidentny przykład tego,że krótka jest Twoja przygoda z analogiem,lub mało posłuchałeś. Więc pytam konkretnie,jakie to wkładki MC ten nieudany produkt Clearaudio goni,jak to byłeś łaskaw opisać?a pecha masz bo ja to coś miałem. Nie odwracaj kota ogonem i nie przepytuj mnie jak harcerza,bo to w tej chwili nie ma nic do rzeczy,swoje miałem,przesłuchałem i myślę,że miałbyś problem z takimi samymi doświadczeniami. A teraz słucham...

pmcomp

#66
 Oświadczam wszem i wobec, że wszystko co piszę tutaj jest ... MOIM ZDANIEM. Jeśli tego jeszcze nie załapałeś to mam nadzieję, że teraz tak. I nie zamierzam tego pisać w każdym zdaniu abyś był Ty czy ktoś inny był zadowolony.
Odpowiedziałem ci trzy razy i wystarczy  8). I zapewne to była moja ostatnia odpowiedź na jekiekolwiek Twoje pytanie.

[wycięto personalne zaczepki]

Co do mojego doświadczenia w analogu odpiszę ci troszkę inaczej: wolę wyjść zadowolony z salonu Masserati niż wcześniej testować i zmieniać co chwilę jakieś Golfy, Audi, Hondy czy Nissany.
Czy teraz się rozumiemy ?

;) ;) :).

Pozdro

jamówię

No ja zrozumiałem,czy Ty to mam spore wątpliwości,wypisywanie takich kategoryzmów bez odwołania się do konkretów to dziecinada i egazaltacja rodem ze szkoły dla guwernantek,czy przesiadanie się z roweru ukraina do Maserati uprawnia do porównań? przemilczę,bo czym Ty w tej sprawie chcesz mnie oświecić?

No to jak rozumiemy się?czy dalej będziesz brnął?

pmcomp

Cytat: masza w Luty 14, 2015, 14:06
Cytat: pmcomp w Luty 14, 2015, 13:21tylko po Twoim wpisie zastanawiam się na co Zonteka miałbym zamienieć i ... nic nie przychodzi mi do głowy
Ja wiem. Stabi XL z podciśnieniowym Air Line'm :)
Jakbym gdzie takiego dorwał za 10k ojro to bez namysły rwę nerę i zanoszę do skupu :)

Jest to jakiś pomysł ale ... jak słusznie zauważyłeś kolejka po mojego Zonteka, do tego z dwoma ramionami, jakoś się nie będzie chciała ustawić. Choć jak zwykle CCC ;).

Pozdro

pmcomp

#69
Cytat: jamówię w Luty 14, 2015, 14:25
No ja zrozumiałem,czy Ty to mam spore wątpliwości,wypisywanie takich kategoryzmów bez odwołania się do konkretów to dziecinada i egazaltacja rodem ze szkoły dla guwernantek,czy przesiadanie się z roweru ukraina do Maserati uprawnia do porównań? przemilczę,bo czym Ty w tej sprawie chcesz mnie oświecić?

No to jak rozumiemy się?czy dalej będziesz brnął?

[usunięto prywatne zaczepki]

Dla jasności napiszę raz jeszcze: MOIM ZDANIEM wkładka ClearAudio Maestro pogoni nie jedną wkładkę MC z przedziału 2000-3000 zł. Czy teraz jesteś ustatysfajtowany? Mam nadzieję, że tak bo to moj ostatni wpis w tej dyskusji z Tobą.
[usunięto prywatne zaczepki]

Pa.
Pozdro

jamówię

Co do samego Zonteka,jak pierwszy raz usłyszałem nazwę,myślałem że to taki myk producenta,mający skojarzyć go z Sondekiem ;)
Dopiero potem poczytałem,że to poważny projekt z podobno poważnym graniem. Nie wiem,nie słuchałem,ale na tyle na ile zdążyłem poczytać opinie miniabyra,wnioskuje,że gra bardzo dobrze. Jak będę miał okazję to posłucham. W tych pieniądzach można upolować SME 20 w ostatniej wersji i z ramieniem a to już baaaaaardzo wysoka półka,można kupić też wysoką Kuzmę i Feickerta,robi się ciasno,to są poważni gracze z możliwością bezproblemowej odsprzedaży za dobry grosz.

kangie

#71
Kilka slow ode mnie. Ludzie ktorzy nabyli Zonteka jako pierwsi zaplacili za niego zapewne duzo mniejsze pieniadze niz wspomniane 9999Euro. Byc moze za to ze robia reklame. Nie twierdze ze to zly gramofon.
Natomiast uwazam ze majac do dyspozycji 10 000Euro czyli ok. 42 000zl mozna zlozyc taki gramofon, ze mucha nie siada. Dwa a nawet trzy ramiona, do tego 2-3 swietne wkladeczki, zaadaptowany naped DD z oryginalnym talerzem i lozyskowaniem. Do tego robi sie projekt plinty, od spodu 3-4 nozki antywibracyjna AudioTechniki i mamy gramofon jak marzenie. I jak sie dobrze zakrecic do zostanie na StepUp Transformer.

No coz, niechaj kazdy robi co chce ze swoimi pieniedzmi. Kilka/kilkanascie sprzedanych Zontekow w roku i mozna zyc jak paczek w masle. Oczywiscie doceniam prace Pana Zonteka, bo gosc ma leb na karku, scisly techniczny umysl i pokazal ze da sie zrobic calkiem dobry gramofon i Polacy nie sa oslami w tym temacie jesli chodzi o Europe i Swiat. Ode mnie pelen szacunek dla konstruktora! Choc w tych pieniadzach zlozylbym genialny gramofon na gotowych fabrycznych genialnych ramionach, gotowym swietnym napedzie, jedynie plinta wlasnego projektu, montaz i ustawianie. Ale to dla mnie pikus. Mam wsparcie kolegi, ktory jest analogowym wyjadaczem. Jak wygram w Totka, biore sie za ten projekt!

To moj punkt widzenia. Nie trzeba go popierac.

masza

jamówie - dlatego też napisałem.

Nie czuję się na siłach opiniować czy Zontek jest tyle warty ile kosztuje ale trzeba mieć świadomość, że to małżeństwo do grobowej deski.

No chyba, że kogoś stać na stratę 25-30k przy ewentualnej odsprzedaży (różnie się życie układa).

stary audiofil

Cytat: kangie w Luty 14, 2015, 14:56
Kilka slow ode mnie. Ludzie ktorzy nabyli Zonteka jako pierwsi zaplacili za niego zapewne duzo mniejsze pieniadze niz wspomniane 9999Euro. Byc moze za to ze robia reklame. Nie twierdze ze to zly gramofon.
Natomiast uwazam ze majac do dyspozycji 10 000Euro czyli ok. 42 000zl mozna zlozyc taki gramofon, ze mucha nie siada. Dwa a nawet trzy ramiona, do tego 2-3 swietne wkladeczki, zaadaptowany naped DD z oryginalnym talerzem i lozyskowaniem. Do tego robi sie projekt plinty, od spodu 3-4 nozki antywibracyjna AudioTechniki i mamy gramofon jak marzenie. I jak sie dobrze zakrecic do zostanie na StepUp Transformer.

No coz, niechaj kazdy robi co chce ze swoimi pieniedzmi. Kilka/kilkanascie sprzedanych Zontekow w roku i mozna zyc jak paczek w masle. Oczywiscie doceniam prace Pana Zonteka, bo gosc ma leb na karku, scisly techniczny umysl i pokazal ze da sie zrobic calkiem dobry gramofon i Polacy nie sa oslami w tym temacie jesli chodzi o Europe i Swiat. Ode mnie pelen szacunek dla konstruktora! Choc w tych pieniadzach zlozylbym genialny gramofon na gotowych fabrycznych genialnych ramionach, gotowym swietnym napedzie, jedynie plinta wlasnego projektu, montaz i ustawianie. Ale to dla mnie pikus. Mam wsparcie kolegi, ktory jest analogowym wyjadaczem. Jak wygram w Totka, biore sie za ten projekt!

To moj punkt widzenia. Nie trzeba go popierac.

Kangie
Bardzo rozsądnie napisane-popieram w pełni
Za tyle mam vpi classic i lyrę etna.........wtedy dolar był 3.00 pln-teraz takiego upustu nikt nie dostanie.

jamówię

#74
Cytat: masza w Luty 14, 2015, 14:58
jamówie - dlatego też napisałem.

Nie czuję się na siłach opiniować czy Zontek jest tyle warty ile kosztuje ale trzeba mieć świadomość, że to małżeństwo do grobowej deski.

No chyba, że kogoś stać na stratę 25-30k przy ewentualnej odsprzedaży (różnie się życie układa).


Tak to istotny minus dla kogoś,kto podejmuje decyzje o zmianie. Przećwiczyłem to,kiedy podjąłem decyzję o sprzedaży,skądinąd znakomitego Bonasusa. Cena Zonteka jest pewnie adekwatna do grania,tak zakładam,ale kompletnie nie adekwatna do wartości marki i w związku z tym,moim zdaniem,to kiepski pomysł na rozwój.