Koperty i folie na płyty i okładki

Zaczęty przez GregWatson, Listopad 04, 2014, 20:01

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

No właśnie. Wasze doświadczenia gdzie kupować najlepiej i co takiego polecacie. Co się sprawdziło a co omijać szerokim łukiem?.
W grę wchodzą koperty na płytę oraz folie na płytę jak i na okładki oraz te na albumy też.
Trochę tego i trochę tamtego też.

il cattivo

W folie na okładki zazwyczaj zaopatruję się na allegro, u użytkownika masterjack. Najczęściej biorę zaklejane, ale gościu posiada w ofercie chyba wszelkie możliwe kombinacje.
Do tej pory jestem zadowolony, chociaż folie na wielopłytowe boxy (np. z muzyką klasyczną) mogłyby być obszerniejsze (te najgrubsze wydania, typu Deutsche Grammophon, niestety nie wchodzą do nich).
Półokrągłe koperty wewnętrzne stosuję firmy Analogis, kupuję je na stronie http://winyle.pl/  . Stamtąd też pochodzą moje koperty papierowe z folią w środku - polecam dopłacić trochę do droższych wersji, bo są o wiele lepiej wykonane.

frywolny trucht

Też sobie kupiłem u niego pakę różnych folii. W końcu ktoś miał w ofercie koperty na single.
O ile folie na okładki płyt są OK, to nawet to co się nazywa folią antystatyczną, japońską na winyle, raczej nią nie jest.
Tutaj  moim zdaniem nie ma inaczej. Najtaniej Analogis (półokragłe), później  Nagaoka ( półokrągłe) i najlepsze MoFi ( kwadrat).

il cattivo

Cytat: frywolny trucht w Listopad 04, 2014, 21:39
O ile folie na okładki płyt są OK, to nawet to co się nazywa folią antystatyczną, japońską na winyle, raczej nią nie jest.

Właśnie czytałem różne, często mało pochlebne opinie na temat tych wewnętrznych folii z oferty masterjacka, podobno zdarzają się jakieś paproszki lub niedociągnięcia.
Przyznaję, że nie widziałem ich na własne oczy. Sądzę jednak, że materiał, który ma bezpośredni kontakt z płytą powinien być odpowiedniej i pewnej jakości, dlatego preferuję markowe produkty w tym zakresie (choćby nawet najtańsze Analogis).

rudy-102


GregWatson

#5
1. Na winyle.pl kupiłem ostatnio okładki do płyt LP Folia gruba trwała mat z opisem:

"Transparentna, gruba folia na płyty 12" chroniąca przed kurzem, zarysowaniami i wycieraniem krawędzi okładek. Pasują zarówno do okładek rozkładanych (GATEFOLD) jak i wydań pojedynczych."

Wymiary:
Szerokość 323mm,
Wysokość 325mm
Grubość 0,12 mm
Producent: Glorious.de | Niemcy

Folia jest fizycznie zbyt duża jak na winyle (za szeroka i za wysoka) - na podwójne winyle ewentualnie może być.



2. W AUDIOWAMAT natomiast chyba bezkonkurencyjne "KOSZULKI WEWNĘTRZNE ANTYSTATYCZNE PÓŁOKRĄGŁE". Kupiłem już któryś raz i cenowo są chyba najlepsze cena/jakość.



3. KOPERTY WEWNĘTRZNE Z FOLIĄ ANTYSTATYCZNĄ najtaniej dostaniecie u  diggers_digest, wyglądają na te same co u t69 ale zdecydowanie taniej.



4. OKŁADKI NA LP Z GRUBEJ I DOBREJ FOLII (najtaniej i wymiarowo najlepiej na LP) u bodan731. Także wchodzą na albumy trochę cieńsze od tych z pierwszej pozycji ale znakomite (w każdym razie nie za cienkie).
Trochę tego i trochę tamtego też.

Wireless

A jak byś porównał rzeczone "wewnętrzne" jakościowo do Nagaoke ?
Pozdrawiam, Wireless

GregWatson

Od kilku lat kupuje te półokrągłe Analogis bo pewnie o nie chodzi i na razie nie dały mi pretekstu aby je zmienić na Nagaoke a wychodzą taniej i jestem z nich zadowolony.
Nagaoke nie miałem więc jakościowo nie będę porównywał z tymi z Analogis.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Zakupiłem także:
- koperty do płyt LP 12 Karton (są do wyboru białe oraz czarne), grubość 2,6 mm, karton 300g, wymiary 315 x 315 mm,
- koperty na płyty LP 12 Karton PODWÓJNA (są do wyboru białe oraz czarne), grubość 5mm, karton 300g, wymiary 314 x 311 mm.
Sprawdzają się znakomicie jako zewnętrzne zastępcze okładki na winyle, pasują idealnie. Bez problemu wchodzą do nich okładki papierowe oraz idealnie zabezpieczyć można okładkami foliowymi.
Koperty zakupione na winyle.pl

Trochę tego i trochę tamtego też.

MAC

Znacie miejsce gdzie można kupić zaklejane koperty ale tak trwałe jak japońskie?
Albo najlepiej japońskie?
Te nasze podróby to o kant tyłka. Kleją 2-3 razy i to wszystko.

Keef98

Takie też?

MAC

Po zdjęciu niestety nie da się ocenić jakości paska klejącego.
Oryginalne japońskie maja tą zakładkę znacznie szerszą.

Keef98

Czyli takie coś jest złe?
Tu masz lepsze zdjęcie:

MAC


Wygryz

Dobrej jakości zaklejane japońskie koperty na pewno możesz kupić stacjonarnie w Art Reco:
https://www.facebook.com/pages/Art-Reco/858668460864882

Zadzwoń, może jest możliwość wystawienia ich na allegro. Mam ich kilka (wkrótce planuję wymienić większość właśnie na nie), męczę je dość mocno i na razie wytrzymują.
Nie ślizgają się i są cienkie (lepiej się przegląda płyty na półce).


GregWatson

#16
Te o grubości 0,12 to są strasznie grube. Kupiłem je kiedyś to można w nich kamienie nosić (one przypominają mi folię z worków dla rolników ze środkami chemicznymi). Strasznie gruba folia i wymiary trochę zbyt duże. Nawet w przypadku grubych albumów to jeszcze są luzy.

Kilka postów wyżej masz dokładny opis tego.
Trochę tego i trochę tamtego też.

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Piterski

Cytat: Wygryz w Sierpień 13, 2015, 15:08
Dobrej jakości zaklejane japońskie koperty na pewno możesz kupić stacjonarnie w Art Reco:
[...] Nie ślizgają się i są cienkie (lepiej się przegląda płyty na półce).

Potwierdzam ich jakość.

Jako foli wewnętrznych do płyty używam Nagoka, porównywałem do foli jakie mi się czasem trafiały z płytami kupowanymi na ebayu z Japoni czy płytami kupionymi w Art Reco i mam wrażenie, że Nagoka robi je jednak z innej folli. Na razie nie zdecydowałem się na próby z inną firmą.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Wygryz

A ja ostatnio kupiłem nagaokę 102 na allegro i strasznie się elektryzują same folie :)
Ciężko je wyjąć z tego czarnego pudełka. Potem elektryzują też płytę.
Mam wrażenie, że są z zupełnie innej folii niż te, które kupuję stacjonarnie (np. w Audio Forte). A to niby te same koszulki wewnętrzne.

Ciężko potwierdzić, ale to chyba jakieś podróby.

elem

Mam Nagaoki i nic a nic się nie elektryzują. Były dawno temu ściagane z Japonii, wychodziły drogo, jakies 2 zł sztuka, ale są świetne.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Piterski

Mi owszem trzymają się płyt ale nie zaobserwowałem efektu elektryzowania ???
To że potrafią tak się do płyty przytulać lepiej ją zabezpiecza przed kurzem.
W starych foliach po wyjęciu był taki efekt, że się te ładunki elektrostatyczne czuło, tu mimo przylegania nie ale to różnie do różnych winyli. Sama folia jest taka trochę inna niż te z którymi miałem do czynienia dotychczas.
Wgryz próbowałeś już te folie na płyty z Art Reco? Podobnież też japońskie ale takie jakieś inne w dotyku.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

krzysiek

elem ja kupuję N102 z cdjapan i wychodzą dość atrakcyjnie cenowo, przykładowo 2x50 szt wraz z wysyłką do PL to 3600 jenów tj. ok. $32.09, czyli na nasze będzie gdzieś 128 zł, czyli 1,28 za kopertę. Koperty te nie mają nadruku Nagaoki, ale przez blisko trzy lata ich użytkowania nie zauważyłem różnic względem tych z nadrukiem. Te same są po 95 zł na allegro.
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

Wygryz

Zewnętrzne zawsze kupuję w Art Reco.
Przez chwilę Pan Mietek miał jakieś inne koszulki wewnętrzne, które mi osobiście mniej pasowały.
Taśma klejąca była za blisko brzegu płyty przez co dość długi kawałek folii odstawał i zahaczał przy wkładaniu i wyjmowaniu płyt z półki.
Na szczęście teraz znów są te z taśmą klejącą oddaloną od brzegu płyty. Te okładki lubię najbardziej (około 90% płyt mam w nich).


Wewnętrzne zawsze kupuję N102. Do tej pory zawsze w Audio Forte. Ostatnio na allegro. Jak się skończą to spróbuję z cdjapan.

rudy-102

Znalazłem nowy (przynajmniej dla mnie) sklep z kopertami.
http://www.danys-vinyl-shop.de/index.php
Zamówiłem dziś kilka darmowych próbek. Jak dojdą to opiszę czy warto u nich zamawiać.