Poważnie...

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 13, 2014, 02:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

Albo taką perełkę
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Cytat: miniabyr w Listopad 20, 2015, 15:33Albo taką perełkę
Dzięki za podpowiedź. Postudiuję :)
Ale od wczoraj mam taki napad że grzebię (chodzi o fizyczne grzebanie na półkach) w rejonach niegrzebanych od bardzo dawna. I okazało się że to dobry pomysł był :) Wczoraj Callas, dzisiaj też znalazłem kilka krążków o których, jakże niesłusznie, zapomniałem.
Nie będę zanudzał, bo i tak, przeważnie, sam ze sobą tutaj gadam ale jedna płyta wywołała szczerego banana na mojej ...

Luigi Boccherini jest dość powszechnie znany, nawet wśród profanów. Jego concerti grossi są dość powszechnie znane. Takie typowe barokowe, pańskie granie do kotleta. Ja wyciągnąłem z pułki płytę z kwintetem gitarowym. I okazało się że mistrz Luigi taki zupełnie grzeczny nie był :) Wyobraźcie sobie jak brzmi muzyka zasłyszana w zajeździe, na chłopskim weselu lub odpuście zagrana przez kapelę pałacową z towarzystwem gitary. Jest tu, co prawda, znacznie więcej pałacu niż odpustu ale i tak to co wyłazi spod spodu wystarcza :)


Kolejna sprawa to jakość nagrania. Coraz bardziej przekonuję się do wydawnictw DMM, jakość jest naprawdę ponadprzeciętna. Co prawda jest to dźwięk lekki i przejrzysty bez takiego dociążenia jak we wczorajszej Callas ale słychać absolutnie wszystko, nic się nie zlewa, nic niczego nie zasłania. Bardzo ładnie.

Mam tylko jedną wątpliwość. Czy ja przypadkiem nie jestem już o jedną szklaneczkę za daleko :o ??? ?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Cytat: miniabyr w Marzec 21, 2015, 14:27Pierwsze to Henryk Szeryng z Boston Symphony Orchestra dyryguje Munch. Stare nagranie więc od tej strony jest tak sobie ,ale gra Szeryng!
Przyszła płyta z trzecim koncertem skrzypcowym Paganiniego. Pierwsze dwa są popularne a ten trzeci jakby mniej.
Gra Henryk Szeryng. Zgodnie z tym co napisał Miniabyr jak gra Henryk to gra dobrze.
Ale tym przypadku jest jeszcze jeden smaczek, tak wydanego winyla jeszcze nie miałem. Piękna, sztywna okładka laminowana doskonałym zdjęciem, grzbiet introligatorski. Perełka. Płyta jest sygnowana "Tresors classiques" i takich płyt zaczynam szukać.
:D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GregWatson

Super album polecam.





Trochę tego i trochę tamtego też.

vasa



Cytat: GregWatson w Grudzień 02, 2015, 11:57
Super album polecam.

A jak strzały armatnie w uwerturze wychodzą?
Na niektórych tłoczeniach gorsze igły wyskakują z rowka :)
Która część najbardziej Ci odpowiada?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GregWatson

O, przepraszam teraz dopiero zauważyłem wpis. Jak starość to i ślepota. :)

Armaty fajne, aż puściłem sobie drugi raz ten fragment. Czad.  :) :) :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

vasa

Na fali zachwytu płytą z koncertem Paganiniego kupiłem, z tej samej serii, Tresors Clasiques, kolejną.
Tym razem to "Le chant de la terre" Gustawa Mahlera.

Ale niestety pudło :(
Ani wartość bibliofilska nie ta. Tym razem zwykła rozkładana okładka, bez bibliofilskich wodotrysków.
Ani muzyka mi specjalnie nie podchodzi. Jednak pieśni klasyczne z końca XIX i początku XX w nie są tym co mnie się podoba.
Zbyt mało tam pieśni a zbyt wiele ekspresji.
Przynajmniej tyle że płyta dobrze nagrana i w dobrym stanie.

Chce ktoś? Oddam za frajer.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

#82
Z powodu bezsenności słucham sobie muzyki. K.Jarret interpretuje Georgij Iwanowicz Gurdżijew z albumu Sacred Hymns . http://www.polskieradio.pl/8/192/Artykul/168094,W-strone-esencji-%E2%80%93-Georgij-Iwanowicz-Gurdzijew . Bardzo piekna muzyka
    http://www.taraka.pl/georgij_gurdzijew_wyjscie_poza
[/i]
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

Panowie. Co byście polecili z kameralistyki, trio lub kwartety może ciut więcej jeśli dobre? Może ktoś by wątek założył jeśli czuje się mocny w temacie?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

Frantz Schubert -Trio Es dur   op 100 nr kat D929 oraz Es dur op148 nr D897 .Świetne wykonanie z nowej serii ECM nr katalogowy ecm 1595 -To z romantyzmu. Jak nie przepadam za Schubertem symfonicznym ,to jego kameralistykę juz tak. Polecam Kwartety Czajkowskiego ,ale tu jestem bezkrytyczny -ja Czajkowskiego lubię. Koniecznie Beethoven i kwartet b-dur opus 133 tzw "Wielka fuga" Oj to na szybko co wpada mi do głowy . Jak bedę mieć chwilę czasu to wrzucę więcej .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

To już mam punkt zaczepienia. Dzięki. Oczywiście czekam na więcej :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

A ja właśnie sobie uświadomiłem że w przyszłym roku w Poznaniu kolejna edycja konkursu skrzypcowego im Wieniawskiego :)
A ja lubię i skrzypce i Wieniawskiego.
A ta laleczka wygrała poprzedni, w 2011

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Zerknijcie na filmik.
Nie trzeba oglądać całości. 30 sek wystarczy.

W sumie nic ciekawego, jakiś skrzypek próbuje dorobić parę dolarów w metrze.
Idzie mu kiepsko. Prawie nikt się nie zatrzymuje, z rzadka ktoś coś wrzuci do pudła.
Normalka.

Tyle że ten skrzypek to Joshua Bell a skrzypce to Stradivarius. Bell jest przez wielu uważany za najlepszego obecnie skrzypka, a przez wszystkich za jednego z najlepszych.

Dlaczego nikt się nie poznał ?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Titanic

Tym razem to "Le chant de la terre" Gustawa Mahlera.
Ale niestety pudło :(
Ani wartość bibliofilska nie ta. Tym razem zwykła rozkładana okładka, bez bibliofilskich wodotrysków.
Ani muzyka mi specjalnie nie podchodzi. Jednak pieśni klasyczne z końca XIX i początku XX w nie są tym co mnie się podoba.
Zbyt mało tam pieśni a zbyt wiele ekspresji.
Przynajmniej tyle że płyta dobrze nagrana i w dobrym stanie.

Chce ktoś? Oddam za frajer

[/quote]
Za frajer może nie mogę jakoś dublet podesłać na wymianę z klasyki!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

frywolny trucht

Cytat: vasa w Grudzień 20, 2015, 23:46Dlaczego nikt się nie poznał ?

Mało ludzi ogarnia muzykę poważną na tyle by szukać nieoczywistych tematów. Znają parę najpopularniejszych "hitów" i hol dworca, dla takiego niekonesera muzyki poważnej powinien zabrzmieć czymś łatwym i przyjemnym. Na poszukiwania nowych obszarów koneser wychodzi do filharmonii. I ma czas, który poświęci tylko temu tematowi. Zupełnie jak specyfika przedstawień teatrów ulicznych. Dynamika, efekt, trzask, bum, ogień. A na filmiku facet coś smęci ( przepraszam, pewnie coś znanego i zapewne pięknego- ale się nie znam). Sądzę natomiast, że spodziewali się takiego efektu, taki chcieli uzyskać i odnieśli sukces :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Titanic

JS Bach partity i sonaty [emoji120]
Piękne ja tam bym stanął i posłuchał [emoji3]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

miniabyr

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 22, 2015, 10:01
Mało ludzi ogarnia muzykę poważną
Błagam mówmy klasyczną . Termin "poważna" jest bardzo niejednoznaczny i niesprawiedliwy dla sporej większości dzieł.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

tomasz_pianista

Cytat: gratefullde w Grudzień 09, 2015, 13:33
Panowie. Co byście polecili z kameralistyki, trio lub kwartety może ciut więcej jeśli dobre? Może ktoś by wątek założył jeśli czuje się mocny w temacie?

Może coś bardziej współczesnego:

https://www.youtube.com/watch?v=6SSMe4qDZa8

https://www.youtube.com/watch?v=CCsgygEWtHY

Schostakovich to szlagier, ale trio Panufnika to bardzo mało znany utwór, przede wszystkim jest problem z dostępnością nut.
Grupa ratowania poziomu.

miniabyr

O świetnie że wymieniłeś nazwisko Panufnik . Gorąco polecam jego kameralistykę a w szczególnosci cudowną płytę na kwartet smyczkowy ,sekstet smyczkowy.Nie umiem pisać o muzyce ,wole jej  słuchać ale powiem ,ze od tych kwartetów zacząłem słuchać Panufnika i to był strzał w dziesiątkę
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Elżbieta Chojnacka to najwybitniejsza  klawesynistka uprawiająca muzykę tzw.współczesną. Moja propozycja to płyta poświęcona  A Piazzolli  i tangu. "Plus Que Tango" to płyta wydana w 1995 roku i oprócz Piazzoli są tam kompozycje innych ,wspólczesnych kompozytorów. Nie mogę znaleźć okładki tej płyty ,więc umieszczam ze  fokte tej płyty. Polecam również koncert na klawesyn i orkiestrę  H.M Góreckiego z Chojnacką wykonującą partię klawesynu. Bomba.!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pelot

Cytat: vasa w Grudzień 20, 2015, 23:46
Zerknijcie na filmik.
Nie trzeba oglądać całości. 30 sek wystarczy.

W sumie nic ciekawego, jakiś skrzypek próbuje dorobić parę dolarów w metrze.
Idzie mu kiepsko. Prawie nikt się nie zatrzymuje, z rzadka ktoś coś wrzuci do pudła.
Normalka.

Tyle że ten skrzypek to Joshua Bell a skrzypce to Stradivarius. Bell jest przez wielu uważany za najlepszego obecnie skrzypka, a przez wszystkich za jednego z najlepszych.

Dlaczego nikt się nie poznał ?
Gdyby to był jakiś wypierdek z talent szołu , z pewnością adorowało by go liczne stadko funów.  Ewidentny przykład jaki  poziom wyczucia kultury i sztuki reprezentuje współczesny człowiek. Z drugiej strony masa zawsze była motłochem , nic na to nie poradzi.

Titanic

Żeby nie zabrakło akcentu Bożonarodzeniowego



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

pelot

Cytat: GregWatson w Grudzień 02, 2015, 11:57
Super album polecam.






W mojej kolekcji ponad 2 tyś płyt vinylowych z muzyką klasyczną Tchaikowsky stanowi coś ponad 15% zbioru ,mam cały jego dorobek na vinylu , praktycznie w całości ,włącznie z Liturgy Op. 41, czyli Hymn Cherubinów , przepiękne to mało powiedziane, rzadko spotykane wydanie. Do rzeczy , mógł bym złożyć ze trzy może cztery katalogi twórczości Tchaikowskiego z różnych wytwórni np.Decca ,EMI,PHILIPS,lub D.G.Jednak najlepszy efekt brzmieniowy jest z płyt wydanych przez MELODJE, a zwłaszcza wydania z indeksem C M czarny label na płytach, jeśli macie okazję to polecam zakupić i posłuchać . Tak w ogóle to rosyjskie tłoczenia jeśli chodzi o klasykę są naprawdę na bardzo wysokim poziomie , mają coś w sobie tak subtelnego i niepowtarzalnego ,spotkać czasami można coś podobnego u LONDON FFRR ,lub  SERAPHIM.

miniabyr

No własnie u mnie gra muzyka pana Piotra.............6 symfonia Patetyczna pod Michaiłem Pletnevem ............a  za chwile Serenada na smyczki z Maksymiukiem i Polska Orkiestrą Kameralna .Uczta. ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

rudy-102

Już po świętach, ale mimo wszystko warte polecenia.