Czy to już chorobliwe zbieractwo ?

Zaczęty przez Księgowy, Październik 09, 2015, 15:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Wireless

Cytat: frywolny trucht w Listopad 01, 2015, 14:05
To jakaś serwerownia  :D

Jasne, że serwerownia ;D
Ale - czy naprawdę bardzo się rózni od co poniektórych - tych bardziej "nawiedzonych" "odsłuchowni" ... ? ;D
Pozdrawiam, Wireless

Wireless

Cytat: rudy-102 w Listopad 01, 2015, 14:00
Cytat: wireless w Listopad 01, 2015, 13:41A oto pokój współczesnego audiofila - file-oriented
Estetycznie dno.

Fakt - kable mogłyby być nie-niebieskie :)
Pozdrawiam, Wireless

Keef98

Mnie rodzinka akceptuje.
Brat nie musi kupować płyt.
Mama to też trochę wariat.
A Tata... Zależy jakie płyty.
Ale sądzę, że są trochę dumni z tego, czego ich córcia słucha :)
Tylko kot nie lubi jak u mnie gra głośno.

Aaa...Wielu ludzi mówi, że słuchają muzyki, że się nią interesują, ale wydaje mi się, że oni ją tylko "puszczają w tle".

Odkąd siedzę na forach audio, to sobie poszerzyłam horyzonty, jeśli chodzi o wykonawców.

paul_67

Cytat: Keef98 w Listopad 01, 2015, 14:23Wielu ludzi mówi, że słuchają muzyki, że się nią interesują, ale wydaje mi się, że oni ją tylko "puszczają w tle".
Większość słucha, ale jej tak naprawdę nie słyszy tzn. nie potrafi tego robić.To jest ogromna różnica z której nie zdają sobie sprawy.Nie rozumiem jak można lubić muzykę i nie mieć żadnych nagrań?
Zastanawiam skąd się bierze w człowieku miłość do muzyki? Ja np. z domu rodzinnego tego nie wyniosłem.Nie widziałem u rodziców nigdy żadnej płyty...

kawosz

Cytat: paul_67 w Listopad 01, 2015, 15:20Zastanawiam skąd się bierze w człowieku miłość do muzyki?
Szkoła koledzy podwórko . Jednym to zostaje innym przechodzi z różnych względów .

paul_67

Cytat: kawosz w Listopad 01, 2015, 15:28Szkoła koledzy podwórko . Jednym to zostaje innym przechodzi z różnych względów .
Hmmm, no nie wiem.Zawsze słuchałem czegoś innego niż znajomi.Im już przeszło bo nie kochali tego naprawdę.

kawosz

#82
Ja w sumie też się różniłem do kolegów choć nie wszystkich. Było może z trzech z podobnymi gustami . Większość słuchała disco i polskiego rocka - ja zresztą też tego słuchałem . Dodatkowo co wywoływała zdziwienie podobały mi się koncerty Chopinowskie i lubiłem rocka lat 60 i 70 . Z jednym z kolegów z podstawówki utrzymuje jeszcze kontakt też mu został zapał do audio .
Zebrało mi się na wspominki i włączyłem 1szą płytę Perfectu .

frywolny trucht

Chopina polubiłem dzisiaj  ;)



Wspaniale się ogląda Chopina. Nieźle też pije...
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Keef98

Ja słucham zupełnie innych rzeczy, może z jedną osobą na 30 (w szkole, która pod tym względem jeszcze wygląda dobrze) znajdę ileś wykonawców/utworów, o których mogę pogadać, ale ogólnie dno. Ale ogólnie bardzo różnię się od większości rówieśników.
Led Zeppelin znają ze słyszenia - ode mnie ;)
Mam w klasie koleżankę, u której w domu słucha się dobrych rzeczy (widziałam płyty) - z nią można jeszcze pogadać.
Najbardziej zdziwił mnie fakt, że gówniarstwo słucha disco polo, myślałam, że to jest passe ;)

wojtek41

Ostatnio gdy osobiscie ruszylem po sluchawki, kupilem okolo 40 lp w ich miejsce. Teraz sie schytrzylem. Siadlem w internety.  :)
I...Kupilem wzmcniacz.... :o  A sluchawki nadal czekaja..... :o

gratefullde

Cytat: wojtek41 w Listopad 09, 2015, 21:07
Ostatnio gdy osobiscie ruszylem po sluchawki, kupilem okolo 40 lp w ich miejsce. Teraz sie schytrzylem. Siadlem w internety.  :)
I...Kupilem wzmcniacz.... :o  A sluchawki nadal czekaja..... :o
Jaki wzmak?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

Tranzystorek.)  Ostatni jaki mialem to byl Luxman L 45. Teraz L 510. Jutro powinien byc...

gratefullde

Cytat: wojtek41 w Listopad 09, 2015, 21:10
Tranzystorek.)  Ostatni jaki mialem to byl Luxman L 45. Teraz L 510. Jutro powinien byc...
No :) dyć nie tylko lampiszonki są :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41


wojtek41

Ma miec zajefane pre phono. Posluchamy  ;)

gratefullde

Cytat: wojtek41 w Listopad 09, 2015, 21:21
Ma miec zajefane pre phono. Posluchamy  ;)
Na Audio Show był Pass...  też brzmiał jak lampa. Ja mam taką lekką kopie Passa. Dobrze znoszę to brzmienie ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41


MAC

A mnie nosi na żadisa tylko ten cygański dizajnnnnn.....

wojtek41


MAC

Raczej myślałem o monoblokach.
Ale i BAT kusi  :o Miałem CD i pre BATa i skubane dobre są.

wojtek41

To bedzie lepsze od Phasta..? Dzwiekiem.  :)

MAC

Chodzi o architekturę wzmacniacza.
Starzeję się i głuchnę zapewne. Poczeba pusz pulla  ;D

Księgowy

Jadąc do pracy, tylko 7lp.
Jak tu nie kupić Novi Singers Torpedo za 5 pln. Nawet nie targowałem się. :o
Pro-Ject Debiut III Esprit, Pro-Ject Box SE II, Ortofon Alfa, PM6003, CD6003, Heco Celano 501, Qed 350 xt

elem

ale gdzie, ale jak to? w metrze, w tramwaju?   ;)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe