"Jesteś tym co jesz" – czyli o jedzonku i gotowaniu

Zaczęty przez fioni, Luty 20, 2015, 15:09

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102


frywolny trucht

Niby japoński, a wygląda na czeski film  ::)
W dwóch częściach: https://www.dailymotion.com/video/xya87d napisy angielskie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

christo

Cytat: Jakub w Lipiec 08, 2018, 21:34Ramen ostatnio coraz bardziej modny. To w sumie takie tanie japońskie jedzenie. U nas urasta do rangi nie wiadomo jak wysublimowanej potrawy :) (W Krakowie są już trzy miejscówki tylko z ramenem, polecam bo się starają).
W Japonii porcja ramenu (pokaźna zresztą) kosztuje faktycznie w granicach 500 jenów. W barach z ramenem często stoją automaty, w których wybieramy dodatki (jaki makaron, przyprawy etc). Produkcja jest dość żmudna - wymaga długiego gotowania wywaru na mięsie i kościach wieprzowych. U nas często podaje się równeż drobiowy (takiego nie jadłem). Ramen jest ulubionym "śniadaniem" powracających pierwszym metrem imprezowiczów. Jest świetny i na pewno nie można o nim powiedzieć lekki i zdrowy :) W Warszawie polecam ramen przy Kruczej (Ukki-coś tam..). Jakub, powiedz gdzie w Krakowie najlepszy - spróbuję w wakacje.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

Jakub

#378
W zasadzie wszędzie jest dobry :)

Ramen People, dwie miejscówki, Dajwór na Kazimierzu i Czysta w Śródmieściu. Na Czystej jest więcej miejsca. Lokal przy ul. Dajwór ma jakieś cztery miejsca. W weekendy ciężko się wbić.

Akita Ramen, na Węgłowej (też Kazimierz), większy lokal. Zaczynali od Food Trucka. Bardzo spoko.

Ceny w okolicach 30 zł za porcję w obydwu miejscach. Niby nietanio, ale ja się stamtąd ledwo wytaczam jak zjem.


nosferartur

Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

nosferartur

Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

frywolny trucht

Opowiedz coś więcej.  Co za dania widać na zdjęciach? Kuchnia marokańska?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

nosferartur

Maroc mon amour. Jestem zafascynowany tym krajem i chociaż nie zwykłem wchodzić dwa razy do tej samej wody, to Maroku z pewnością należy się więcej niż dwa razów. Na zdjęciu od góry: tadżin wegetariański, niżej z kurczakiem, kiszonymi cytrynami i suszonymi morelami, i wołowy z suszonymi śliwkami, i czarnymi oliwkami, pieczone ziemniaki, tabbouleh, i kuskus. Na metalowym talerzu baklawa, a dalej wizja orientalna mojej żony, lody waniliowe z kulą sorbetu z mango, i sosikiem z solonego karmelu, i miąższem z marakui. Była jeszcze harira, ale musiałbym wkleić zdjęcia przyjaciół, a nie mam pojęcia czy byliby zadowoleni. Do picia zielona herbata miętowa mocno przesłodzona halal i inne napoje haram. ;)
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

frywolny trucht

Pewnie dla wielu wyda się to oczywiste i śmieszne, że się jaram- ale normalnie się mocno wziąłem i zszokowałem. Pierwszy raz kupiliśmy syrop klonowy. Jakoś miód nam dotąd słodził życie. Na palec i [wulgaryzm] jakie to słodkie. Jeb na placek drożdżowy trzy krople i kompletnie wykręca smak placka. Na placek nakładamy jogurt naturalny i trzy krople syropu- nadal słodkie, ale mniej. Żona wykręca taki numer że ciut wprost do naczynia z jogurtem naturalnym... i nic. Sru łyżeczka i? Nic. Druga i nic. Jogurt nie zmienia smaku  :o :o :o Ile cukru musi być w jogurtach smakowych?  :o :o :o
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

LampowY

Ja pierdziu... ile kaloriiiiiii...........  :o

LampowY


dino

A ja dzisiaj kupiłem ...gęś.
Wyluzuje, napcham różności, do piekarnika i w niedzielę ...

gratefullde

Ja jestem na diecie. Jem jakieś zielone śmieci (widzę, że rośnie to przy rowach ale żona kupuje w Lidlu ładnie paczkowane) i na szczęście zostawiono mi whisky :) Żadnego mięcha lądowego .... rybkę sobie na obiadek jadłem
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

rudy-102


krzysiek

Cytat: gratefullde w Listopad 08, 2018, 20:56
Ja jestem na diecie. Jem jakieś zielone śmieci (widzę, że rośnie to przy rowach ale żona kupuje w Lidlu ładnie paczkowane) i na szczęście zostawiono mi whisky :) Żadnego mięcha lądowego .... rybkę sobie na obiadek jadłem

Współczuję. Ostatnio byłem na krótkim urlopie i codziennie wpieprzałem steki. Było cudownie.

nie przepadam za bezmięsnym jedzeniem, bo po prostu mało znam takich potraw, które mi smakują
ostatnio moim hitem są kotlety z czerwonej fasoli, normalnie na obiad albo jeszcze lepiej na wieczór w postaci burgera
smaczne i zajebiście sycące
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

LampowY

Cytat: gratefullde w Listopad 08, 2018, 20:56Ja jestem na diecie. Jem jakieś zielone śmieci
Nie dałem się namówić na przydrożne liście. Nie cierpię jakichkolwiek liści.
Jem wszystko (oprócz pieczywa) ale mało.

dino

Cytat: blackholesun w Listopad 08, 2018, 21:36ostatnio moim hitem są kotlety z czerwonej fasoli, normalnie na obiad albo jeszcze lepiej na wieczór w postaci burgera
smaczne i zajebiście sycące
Kalorie plus od cholery WW (wymienniki węglowodanowe) - u mnie odpada. Wolę mięcho.
Ale pomyślałem sobie, ze gęś będzie pieczona 11.11.2018
Musze zebrać smalec i będzie bardziej audiofilski od japońskiego bo w setna rocznicę robiony  ;D

nosferartur

Potrawa dietetyczna i jakże apetyczna. Powinna znacząco uatrakcyjnić moje jutrzejsze zbijanie bąków kijem.

https://www.youtube.com/watch?v=rF0d30gyGjU


Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

dino


Hubertrs

W tematach audio ostatnio zdecydowanie nic nie moge napisac bo moj-end obrasta kurzem, ale przynajmniej kulinarnie poszerzam choryzonty.
Jedno z obowiazkowych dan kreolskich to lobster, najlepszy jaki jadlem to prosto z grilla na plazy w negrill, aczkolwiek ten dzisiejszybtez byl pyszny.
Stanelismy tez dzisiaj w przydroznym barze gdzie bylo pelno tubylcow, skosztowac slynnych Roti, do tego dostalismy Coco tea, to naprawde bylo bardzo smaczne, jako food junkie mam zasade, dzien bez dobrej michy to dzien stracony, czyli dzisiejszy uwazam za bardzo udany.

nosferartur

Cytat: Hubertrs w Listopad 16, 2018, 01:42lobster

Wygląda jak ogromna langusta, ba nie widzę szczypiec. Lobster to homar, Nie są ze sobą aż tak blisko spokrewnione.
Zresztą jak zwał, tak zwał... zazdroszczę.
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

Hubertrs


nosferartur

Cytat: Hubertrs w Listopad 16, 2018, 14:22To jest lobster a raczej, to byl lobster

Całość pochłonąłeś sam, czy musiałeś się z kimś dzielić?
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

merlin1973

Wygląda jak kawałek obcego  :o  a jak smakuje???
Pozdrawiam S.CH.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93