Tannoy

Zaczęty przez MAC, Maj 21, 2016, 09:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

Hubertrs

Czy ktos z was sluchal prestige GR w domowych warunkach??

MAC

#1651
Tak, Turnberry GR
Od tego słuchania zacząłem świrować na punkcie DC Tannoya.

Michał

Tak i było bardzo tak sobie :(

Hubertrs

Cytat: Michał w Grudzień 13, 2017, 20:04
Tak i było bardzo tak sobie :(
Gr czy se bo to spora roznica, nie mniej jednak zastanawia mnie ilosc negatywnych opinii, bardziej jeszcze zastanawiajace jest to ze te paczki sa cholernie popularne w kraju keitnacej wisni. Troche mi zajelo aby je zestroic z reszta toru ale zeby buc szczerym, kazde paczki potrzebowaly ingerencji w reszte toru. Oczywiscie moze ja mam zwichrowany gust ale skad w takim razie ich popularnosc (poza polska)

Lutek

Cytat: masza w Grudzień 12, 2017, 18:50
Wszystko ma dzisiaj chore ceny. Co znaczy kwota 10tyś za pięknie grające i wyglądające kolumny w porównaniu z ceną 10 tysięcy za kawałek kabla, którego wpływ na brzmienie zestawu jest... niewielki.
Takie kolumny zawsze będzie można sprzedać i pewnie nie stracić jeśli nie zyskać a za ile sprzedasz taki kabel?

Prawda... Mijajace lata pokazaly, ze jesli beda to kolumny w stanie idealnym i takimi pozostana, to po latach nie tylko sie nie traci, ale w momencie checi sprzedazy ceny sa znacznie wyzsze. Mialem troche przez lata tych paczek i to przeszedlem. Taki jest rynek i nic na to nie poradzimy. Tannoy-e coraz starsze, a ceny coraz wyzsze :-(

A przy okazji - jak juz jestem przy glosie... Kiedys - przed laty - pewien kolega uslyszal u mnie Tannoy-e i tak sie od razu napalil, ze zarezerwowal sobie, a nastepnie kupil ode mnie parke SRM-12X, akurat stojaca w moim pokoju jako druga posiadana w tym momencie. Zwazywszy na prace jaka on wykonuje, od razu wiedzialem, ze zupelnie nie bedzie mial czasu ich sluchac i tak tez jest do dnia dzisiejszego - stoja sobie u niego w pokoju na gorze nie uzywane w ogole. Ktoregos dnia - zdajac sobie z tego sprawe - spytalem go niesmialo, czy nie chce pomyslec o sprzedaniu kolumn jak i klockow, skoro i tak nie slucha, wiec jaki sens to wszystko kisic  ? Powiedzial, ze jesc nie wolaja, ale faktycznie nie ma wiekszego sensu aby je trzymac i patrzec na nie. Pomyslalem wiec, ze poinformuje tu o tym kolegow - moze ktos bedzie zainteresowany. Tyle, ze na chwile obecna naogladal sie on Ebay-a, zobaczyl jakies tam dwie pary najmniejszych Eaton-ow na HPD 295 - nie wiem czy one jeszcze wisza - za kwoty opiewajace na ok 12 kzl i jesli juz, to za swoje SRM 12X rowniez mysli o takiej kwocie. Musze jeszcze z nim przeprowadzic bardziej konkretna rozmowe i troche go sprowadzic na ziemie. Tyle, ze mu nie bardzo az tak zalezy na tej sprzedazy, bo do niej, to ja go namawiam, ale widze, ze sie zdecyduje. Tylko - przynajmniej jak na razie - ta cena !!! Jedno co jest faktem, to stan tych kolumn idealny, glosniki i ich zawieszenia w zasadzie jak nowe.

Michał

Całkiem możliwe,że potrzeba je dopieścić,z drugiej strony mam wrażenie,że stare Tannoy,grają jak je ustawić. Nie przejmuj się,jeśli Tobie pasują,to to jest najważniejsze. Ja też mam paczki,z których wielu się śmieje a ja jestem w 7 niebie ;)

seblop

Ja gdzieś za pół roku będę się szykować do zakupu kolumn. No i myślę właśnie o używanych tannoy,  klipsch, jbl zobaczę jeszcze ale napewno będą to kolumny vintage. Czeka mnie duzo testów.
Zestaw pierwszy: Luxman PD444+Zontek 14"+ Phasemation PP-1000 Dynavector 505 +Miyjama Shilabe+TRAudio

Lutek

>seblop
Jak bys sie chcial zorientowac co do charakteru dzwieku Tannoy-i, to moge umozliwic odsluch. Trzeba tylko przyjechac do mnie.

seblop

Cytat: Lutek w Grudzień 13, 2017, 21:43
>seblop
Jak bys sie chcial zorientowac co do charakteru dzwieku Tannoy-i, to moge umozliwic odsluch. Trzeba tylko przyjechac do mnie.
z checią ale to za pół roku około jak bede biuro sobie organizował
Zestaw pierwszy: Luxman PD444+Zontek 14"+ Phasemation PP-1000 Dynavector 505 +Miyjama Shilabe+TRAudio

MAC

Już sie kufa ucieszyłem i prawie w samochodzie siedziałem  ;) ale jak zobaczyłem skrzynie to witki opadły.
Jak można taką świętość tak oszpecić? Za grosz szacunku dla seniorów  :o
Skrzynie do kompletnej renowacji. Za drogo...  :( :( :(

https://www.ebay.pl/itm/2x-Tannoy-SRM-15-Super-Red-Monitor/122846959954?hash=item1c9a3fd952:g:MoEAAOSwehZaJ5kD

Michał

Maciek czy ja wiem?to nie wygląda źle,może nie gabinetowo ale źle nie jest. Renowacja może być prosta a paczki śliczne.

MAC

W Rydze były za te same pieniądze w stanie gabinetowym tylko za cholerę tam mi sie jechać nie chciało...
Wiem, że na 90% będą w tym roku w PL sprzedawane w bardzo fajnym stanie za ok 25 tyś. Poczekam

Michał

A no chiba że tak.
Maciek a one są większe,pomijam głośnik bo 15" to już smoki,ale buda też jest większa od Twoich?
Mnie tak kręcą Cornwalle,ale pokój za mały,choć zara,zara Herezje grają jak trza ;)

MAC

Cytat: Michał w Styczeń 07, 2018, 13:29buda też jest większa od Twoich?
Tak ze 3-4 razy  ;D
Ja tu wirtualnie największe SRMy kupuje a obawiam się, że do ich ceny będę zmuszony alimenty doliczyć  ;D ;D ;D
W sumie moim tez niczego nie brakuje  ;D

Michał

No ale będzie koniec balu,bo Westminsterów pewnie nie chcesz a SRM większych niż 15" ni ma ;)
W moim audiożyciu miałem parę kolumn,które sprawiały mi niewyobrażalną radość,były to m in Thiele i Harbethy,ale teraz,kiedy gram na paczkach,w których nakładka przeciwpyłowa jest większa od całego głośnika w P3,mam świadomość,że nie ma takiej fucking możliwości,żeby wrócić kiedyś do takich pchełek. Musiałbym z jakichś powodów zamieszkać w kawalerce o pow 10 m2 to wtedy wiadomo. Swoboda grania z dużego garnka,jest po prostu nie do zastąpienia.

Lutek

> masza
" Skrzynie do kompletnej renowacji. Za drogo..."
No, na ten stan skrzyn, to faktycznie troche drogo, a poza tym zawieszenia membran tez recznie czyms lakierowane.
Przy okazji... Co do mojego wpisu z 13-go grudnia, to po konkretnej rozmowie z kolega zmiekl i zjechal z cena z 12-tu na 10 tys za te SRM 12X, no , ale stan ich to ideal, a glosniki jak nowe - nie ma w ogole co porownywac do tych do ktorych zamiesciles link.
A te 12-ki wygladaja tak samo jak wowczas kiedy jeszcze u mnie staly, a mianowicie tak:

MAC

A to nie jest czasem ta co u mnie stoi?  ;)

Okazja to była jak 12x ciechomir sprzedawał. Za ile? Chyba 5k?

tatachabera

Czaję się na takie ładne 12X   w nie kosmicznej cenie ;D
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

Lutek

Cytat: masza w Styczeń 07, 2018, 19:33
A to nie jest czasem ta co u mnie stoi?  ;)

Okazja to była jak 12x ciechomir sprzedawał. Za ile? Chyba 5k?

Tak..., takie jak Twoje.
Za 5k, to nie okazja a mega okazja. Nie zdarzyla mi sie taka ani podobna na ten model w idealnym stanie od moich samych poczatkow w audio. Gdybym wiedzial, ze on za tyle faktycznie sprzedawal, a byly w stanie idealnym, to natychmiast bym od niego wzial i od razu - co najmniej - 3k do przodu.

Lutek

Cytat: tatachabera w Styczeń 07, 2018, 20:31
Czaję się na takie ładne 12X   w nie kosmicznej cenie ;D

Jesli maja byc ladne i w stanie idealnym, to nie da sie tanio i za ten dzwiek warto zaplacic, bo jak wiadomo Tannoy-e sie starzeja, a ceny sukcesywnie rosna i po latach sprzedaje sie zawsze za cene wyzsza od tej za ktora sie kupilo. Nie ma takich drugich wspolczesnych kolumn, aby po latach chocby zwrocily sie pieniadze i trzeba pogodzic sie z bardzo duzymi stratami. Zreszta, ktore ze wspolczesnych slupkow za podobna cene sa w stanie chociaz zblizyc sie jakoscia dzwieku do Tannoy-i ?  Uwazam wiec, ze stosunek jakosci dzwieku do ceny jest nie do pobicia !

cdt

Ja nie wiem czy bym coś od niego kupił . Pamiętacie jak przerabiał etradowe EV . Wyciapał dziurę w denku bo myslał że zrobi z nich delty  ::) . Nie wyszło to obił je materiałem . W takim stanie sprzedał znajomemu . Modyfikacja wyszła na jaw ale kasa nie do odzyskania . Mechanizm sprzedaży jak zwykle przez Ciechomira . Taki to już sprzedawca ze szczemirka . Michał zresztą też cos o handlu z  nim wie  >:(

Lutek

#1671
>masza
I jeszcze taka moja mala rada dla Ciebie. Jesli myslisz o 15-to calowych SRM15X, to najpierw ich dokladnie posluchaj, abys pozniej nie zalowal zakupu, bo tak:  te 15-ki wcale nie schodza nizej niz 12-ki (jedne i drugie 52Hz  - 20 kHz). Mialem i testowalem glosniki 15-ki 3808 i jednak wybralem 12-ki, bo z tamtych srednica byla wyraznie ciemniejsza i przyjemniej bylo z mniejszych - zreszta wiadomym jest, iz srednica jest lepszaz membrany mniejszej, natomiast bas jakosciowo z wiekszej.
Wez tez pod uwage, ze gosc z podanego przez Ciebie linka zyczyl sobie 19500zl, a stan..., sam widzisz.
No i juz teraz, to zycze spokojnej nocy.

Michał

Cytat: cdt w Styczeń 07, 2018, 22:30
Ja nie wiem czy bym coś od niego kupił . Pamiętacie jak przerabiał etradowe EV . Wyciapał dziurę w denku bo myslał że zrobi z nich delty  ::) . Nie wyszło to obił je materiałem . W takim stanie sprzedał znajomemu . Modyfikacja wyszła na jaw ale kasa nie do odzyskania . Mechanizm sprzedaży jak zwykle przez Ciechomira . Taki to już sprzedawca ze szczemirka . Michał zresztą też cos o handlu z  nim wie  >:(
Niestety :( i o ile ciechomir potrafił się zachować,to szczemirek jest u mnie na celowniku. Stek obelg jaki od niego dostałem,plus groźby karalne spowodowały,że poprosiłem znajomych z UK o pomoc. Źle trafił,bo mnie trudno wystraszyć. Natomiast zalecam daleko idącą uwagę na wszystko co przechodzi przez łapy tego gostka.

MAC

Cytat: Lutek w Styczeń 07, 2018, 22:40I jeszcze taka moja mala rada dla Ciebie

Jak już wyżej pisałem, jeśli dojdzie do ich zakupu to na 99% będą te z Polski, o których wspominałem i niewątpliwie przesłucham je na wszystkie możliwe strony  ;)
Na szczęście niczego nie muszę zmieniać na siłę. Tak jak jest, dla mnie jest super. W miarę możliwości dopasowałem sobie do nich elektronikę i w zasadzie nic tylko łapać muzykę  :)

Lutek

Cytat: masza w Styczeń 08, 2018, 12:02Jak już wyżej pisałem, jeśli dojdzie do ich zakupu to na 99% będą te z Polski, o których wspominałem

Ok., tylko pisales o kwocie za nie na poziomie 25-ciu tysiecy PLN !!! To juz naprawde drogo... Zwazywszy, ze te kolegi SRM 12X (rowniez w idealnym stanie) sa za 10 kzl, to w stosunku do tych SRM  15x w takim wypadku wydaje sie cena niewysoka, a poziom grania 15-tek nie wydaje mi sie wyzszy.