ECC83, 12AX7, 7025 i ich pochodne.

Zaczęty przez rudy-102, Luty 21, 2015, 13:43

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Mój wzmacniacz to hybryda Vincent SV-236MK, a do tej pory przetestowałem u mnie Shuguang, RFT, Valvo, Siemens i właśnie te Gold Lion.

jajacek1410

ok. :)
Chyba zaryzykuję te Genalexy. Ciekawe jak u mnie się sprawdzą w pełnej lampie lub preampie. Najwyżej zostaną jako zapasowe :)
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

rudy-102

Myślę, że warto. Bardzo mi się podoba jak grają. Tylko daj im czas bo na początku strasznie dołują.

wojtek41

Mozesz zdradzic zrodlo i cene ?  ;)


wojtek41


rudy-102

Mają tego tam trochę, a ceny sa przystępne.

jajacek1410

Tu są też, Widzę, że maja dwa rodzaje - ze złotymi i srebrnymi pinami. Spora różnica w cenie.
> rudy, a Ty które masz ?

http://sklep.lampyelektronowe.pl/?wyniki-wyszukiwania,19&sPhrase=genalex&iProducer=&sPriceFrom=&sPriceTo=
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

rudy-102

Mam ze złotymi nóżkami - rosyjskie. Te srebrne są robione w Chinach.

jajacek1410

    E, tam :) To nie forum prawnicze, żeby każde słowo miało strategiczne znaczenie. Przekaz Rudego jest jasny i oczywisty.
   SA - też sobie czasami bajasz, żeby pobajać :) :)

  Masz duże doświadczenie i wiedzę
   To pomóż łaskawie koledze
             młodszemu stażem nie wiekiem


Jaką 12AX7  byś doradził, zeby zagrała większym basem, a przy tym łagodziła syczenie sybilantów?
Pytam jak najbardziej poważnie. :)
       
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

kangie

#60
Cytat: stary audiofil w Marzec 15, 2015, 23:42NIE MA COS TAKIEGO JAK MNIEJSZE LUB WIEKSZE STEREO...........
Być może Rudy-102 niewłaściwie to sformułował. Ja jednak wiem co miał na myśli.

Jest taki parametr wkładek gramofonowych jak separacja między kanałami i to jest m.in. ten parametr decyduje jak wkładka poradzi sobie ze stereofonią, oczywiście jak ramię jej na to pozwoli, bo jeśli ramię słabe, to stereofonia będzie mizerna. Stąd subiektywne wrażenie lepszego/gorszego stereo czy tam większego/mniejszego.

jajacek1410

:) O takie drobiazgi nie ma co kopii kruszyć. Alleluja i do przodu :)
Cytat: rudy-102 w Marzec 15, 2015, 22:16Mam ze złotymi nóżkami - rosyjskie.
No to trzeba będzie brać z ruskim złotem. :(
Chociaż to niepolityczne dzisiaj.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

Jakub

Wymieniłem dzisiaj dwie RFT ecc83 w sekcji phono na JJ ecc83MG. Muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony, bo poprawie uległa podstawa basowa, której mi nieco brakowało, choć średnica straciła nieco ze swej słodkości. W przyszłym miesiącu chyba dokupię resztę lamp do preampa i inwertera fazy, tak żeby mieć nowy komplet. A potem będę zbierał na jakieś NOSy.

Ogółem, podoba mi się  8)

gratefullde

Cytat: Jakub w Listopad 13, 2015, 19:19
Wymieniłem dzisiaj dwie RFT ecc83 w sekcji phono na JJ ecc83MG. Muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony, bo poprawie uległa podstawa basowa, której mi nieco brakowało, choć średnica straciła nieco ze swej słodkości. W przyszłym miesiącu chyba dokupię resztę lamp do preampa i inwertera fazy, tak żeby mieć nowy komplet. A potem będę zbierał na jakieś NOSy.

Ogółem, podoba mi się  8)
NOSy only nosy. Tylko poczytaj Sly na audiostereo.pl, w opinii tego fachowca, nie ma już nosow... Przykre.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elem

dupa tam, nosów jak psów, zwłaszcza sterujących 82,83. 

Jakub,

miniabyr ma uczciwe. krajowe, fachowe źródło nosów. Gdzies posiałem telefon do pana Mirka, dopytaj miniabyra.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Jakub

Cytat: elem w Listopad 13, 2015, 19:35poczytaj Sly

Hehehehe

Cytat: elem w Listopad 13, 2015, 19:35miniabyr ma uczciwe. krajowe, fachowe źródło nosów. Gdzies posiałem telefon do pana Mirka, dopytaj miniabyra.

Dzięki za cynk. Jak uzbieram trochę kaski, to na pewno skorzystam. Te nowe i tak kupię, żeby mieć jakiś punkt odniesienia. Te lampy co siedzą we wzmaku mają nieznany mi przebieg, więc chcę mieć coś o znanych parametrach, żeby potem móc porównywać z nimi te NOSy :)

Tak czy siak, mam radochę, bo jeszcze takiego grania w domu nie miałem. :)

robiz

#66
Panowie, podkusilo mnie co by wyjąć lampy z mojego pre PJ Tube Box SE II , jeszcze niedawno należał do Frywolnego ;).
Siedzą tam lampy Tung-Sol ecc83. I widnieje dumny napis "made in russia". Możliwe to ?

robiz
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

MAC

Tak.
Tyle, że nie jest to już ten sam TungSol co z lat 40-50 USA :)
Rosjanie kupili licencję pod koniec 50tych czy na początku 60tych.

robiz

Znaczy ,że ruskie teraz robią trochę "kaszane " z tego, czy jest to "zjadliwe " ?

robiz
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

MAC

Po długiej przerwie przypadkowo zanabyłem kloca m.in. z tymi lampami.
W klocu tym między innymi lampami znajduje się para zdechłych Sovteków.
W związku z tym pytanie czy nie ma ktoś jakiejś fajnej parki ecc83/12ax7 na zbyciu?

MAC

Żeby było śmieszniej to w zeszłym tygodniu pozbyłem sie pary Telefunkenów ecc83  :o

Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Jakub

Cytat: Melepeta w Luty 17, 2016, 21:54A 6N2P-EW nie chcesz?

Do tego by musiał żarzenie przerobić.

MAC

Dopadłem oryginalne nieużywane Sovteki, które były seryjnie wstawiane do AN (jutro będą u mnie).
Popaczymy jak to grało w oryginale a później będziemy bawić się "lepsiejszymi" lampkami.

Melepeta

Cytat: Jakub w Luty 17, 2016, 22:32Do tego by musiał żarzenie przerobić.
Oczywiście. Albo przejściówkę zastosować.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.