A to kable grały i nie tylko czyli wątek w pierwszej osobie.

Zaczęty przez dino, Listopad 19, 2018, 23:46

Poprzedni wątek - Następny wątek

dino

Cytat: tomekkk1 w Listopad 20, 2018, 20:00Nie wiem, czy nie mają sensu, nie wnikam. Za to uważam, że nim się dojdzie do brania ich pod uwagę, to wiele cennego spotka się po drodze. I znacznie chudszego :)
Czyli ...?

Jakub

Ciekawe czego by trzeba słuchać i na czym, żeby taki pobór zrobić.

Na AVS były te monobloki McIntosha po 1,2kW, a jak patrzyłem, to wskazówka wysterowania nie przekraczała nawet 1W i to z tymi wielgachnymi kolumnami. Więc nie wiem co by trzeba zapuścić i z jaką głośnością, żeby pociągnąć tyle watów.

dino

Na stadionie jest porządna instalacja (nawet osobne uziemienia z listwami wyrównawczymi w niektórych pokojach) ale w naszych domach...

Jakub

Ja mam osobny obwód pod audio  ;D

A tak swoją drogą, to trafił ktoś na AVS na pokaz kabli z przepinaniem?
Widziałem kilka sal firm kablarskich, ale najczęściej panowała w nich cisza i były wystawy statyczne.

McGyver

Cytat: dino w Listopad 20, 2018, 19:58
Dobra cza bezpośrednio.
Grube kable sieciowe nie maja sensu.
Często nie mają, czasem mają. Czasem są grube nie z powodu przekroju przewodów, lecz z powodu skomplikowanej geometrii.

tomekkk1

Cytat: dino w Listopad 20, 2018, 20:22
Cytat: tomekkk1 w Listopad 20, 2018, 20:00Nie wiem, czy nie mają sensu, nie wnikam. Za to uważam, że nim się dojdzie do brania ich pod uwagę, to wiele cennego spotka się po drodze. I znacznie chudszego :)
Czyli ...?


Czasami wystarcza podpatrzeć co działają chłopaki w dziale DIY, i można do takich wniosków dojść :)

McGyver

Cytat: Jakub w Listopad 20, 2018, 20:23te monobloki McIntosha po 1,2kW
Jakie to jest pierońsko ciężkie! Wiozłem to kiedyś moim "wozem ludowym", po załadowaniu wyraźnie siadł. A przenosiliśmy we dwóch, a i tak z ledwością.

McGyver

Cytat: Jakub w Listopad 20, 2018, 20:32trafił ktoś na AVS na pokaz kabli z przepinaniem?
Zapraszałem Cię na porównanie odsłuchowe sieciówek. Z wpisów wiem że byłeś u nas w pokoju 216, ale się nie ujawniłeś.

Jakub

Jak się nie ujawniłem? Przecież gadaliśmy w sobotę. Nawet mówiłem, że mi się podoba :)

McGyver

Rozmawiałem z mnóstwem osób, w 80% nie wiem kto to był. Skoro twierdzisz że rozmawialiśmy, to zapewne tak było, nie przypominam sobie jednak byś mi się przedstawiał.

Jakub

Cytat: McGyver w Listopad 20, 2018, 21:25Rozmawiałem z mnóstwem osób, w 80% nie wiem kto to był. Skoro twierdzisz że rozmawialiśmy, to zapewne tak było, nie przypominam sobie jednak byś mi się przedstawiał.

Powiedziałem "Cześć, jestem Jakub od Audiomaniaków" :) No i chwilę sobie pogawędziliśmy. Najpierw w pokoju, a potem jeszcze chwilę przed, jak wracałem z pokoju JAG. Koło 13 w sobotę to było.

Ale rozumiem, że możesz nie pamiętać, bo tam stada ludzi się przewalały.

McGyver

Musiałem zwyczajnie niedosłyszeć. Sorry. Gdybym dosłyszał, to bym pamiętał.
A stada faktycznie się przewijały.

dino

Cytat: McGyver w Listopad 20, 2018, 21:01Często nie mają, czasem mają. Czasem są grube nie z powodu przekroju przewodów, lecz z powodu skomplikowanej geometrii.
Na ile można skomplikować geometrie 3 przewodów o średnicy 3 mm  żeby wyszło z tego 40mm ?

malg

Cytat: dino w Listopad 20, 2018, 22:45
Cytat: McGyver w Listopad 20, 2018, 21:01Często nie mają, czasem mają. Czasem są grube nie z powodu przekroju przewodów, lecz z powodu skomplikowanej geometrii.
Na ile można skomplikować geometrie 3 przewodów o średnicy 3 mm  żeby wyszło z tego 40mm ?

można,
niezależnie od tego z jakiego powodu i czy jest to konieczne
to np jedna zyła może być linką gdzie kazda składowa jest w koszulce i sweterku i w kurteczce .....,

dino

Cytat: malg w Listopad 20, 2018, 23:01to np jedna zyła może być linką gdzie kazda składowa jest w koszulce i sweterku i w kurteczce .....,
Czyli w lince każda żyła jest w osobnym opakowaniu ?
A świstak siedzi i zawija w sreberka ...
Kuknąłem na wątek o helisah i innych wynalazkach - bardzo twórcze świstaki :)

malg

ja tylko na twoje pytanie odpowiedziałem
i zaznaczyłem, że powód i koniecznosc tego jest mi nie znana

a tak w ogóle to mnie się wydaje że upraszczasz (nie mogłem napisać "ja" bo chodzi o Ciebie)

malg

a w ogóle to o jakie kable chodzi w tych tabelkach
zasilające, RCA, .... czy jakieś inne

McGyver

Cytat: malg w Listopad 20, 2018, 23:36nie mogłem napisać "ja" bo chodzi o Ciebie
Ale napisałeś "mnie się wydaje" co IMHO powinno wystarczająco spełnić wymogi formalne  ;) 
No i napisałeś to co ja bym napisał, gdybym nie zobaczył że już wcześniej ktoś napisał to co ja chciałem napisać.

dino

Na razie zaintrygowały mnie powody, dla których wytwarzane są pokazane powyżej "pytony".
Bo na pewno nie z powodu "wydajności prądowej" czy poprawnościowi w sensie norm elektrycznych. Tutaj są raczej niebezpieczne zw względu na możliwość wyłamania gniazda.
Moim zdaniem nie ma potrzeby robić kabli zasilających wzmacniacz grubszych niż 20mm. Przy CD czy pre nawet 10mm to za dużo.

vasa

Cytat: malg w Listopad 20, 2018, 23:38a w ogóle to o jakie kable chodzi w tych tabelkach
W tabelkach chodziło o sam początek - czyli zasilające.
A generalnie chodzi o to czy, a jeżeli tak to dlaczego, kable modyfikują dźwięk.

IMHO - żeby spełnić wymóg formalny ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

malg

Dino:
jak zapewne pamiętasz z naszego spotkania w Sobieskim w niedzielę
zgodziłem się z Tobą ze kabel to taki "equalizer"
napisałem "taki" bo jest pewna różnica

equalizer działa tak że można za jego pomocą zwiększyc (podbić) lub zmniejszyc (stłumić) działanie dla pewnego zakresu częstotliwości
a kabel to raczej jako filtr nalezy traktować który może  tylko zmniejszyć działanie - bo jakby miał podbijać bez dostarczenia mocy



malg

Cytat: vasa w Listopad 20, 2018, 23:45

A generalnie chodzi o to czy, a jeżeli tak to dlaczego, kable modyfikują dźwięk.
według mnie na każdym etapie (zasialnie, sygnałówka) modyfikują z innego powodu

dino

Cytat: malg w Listopad 20, 2018, 23:48zgodziłem się z Tobą ze kabel to taki "equalizer"
Czekaj czekaj - nie psuj mi roboty. Do kabli sygnałowych ..dojdziemy.
Na razie chodzi o rozmiar/przekrój kabla sieciowego.

elem

Cytat: malg w Listopad 20, 2018, 23:48a kabel to raczej jako filtr nalezy traktować który może  tylko zmniejszyć działanie - bo jakby miał podbijać bez dostarczenia mocy

tylko, który bardziej tłumi i co? Ten zwykły z elektrycznego czy ten hajendowy?  Bo jesli ten z Castoramy, to ten hajendowy w odniesieniu do tego z Castoramy wzmacnia.  IMHHHHO! :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe