Menu główne

Dobry film

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 07, 2014, 10:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Zmarł Bernardo Bertolluci  :( :( Wszyscy się jarają nieco innymi jego filmami, a ja chciałbym polecić Ukryte pragnienia. Piękny film, zupełnie inny od pozostałych. O filmie inny wielki nieobecny:

"Zygmunt Kałużyński - Rzeczywiście. W gruncie rzeczy jest to film o zetknięciu się promiennej, dziewczęcej świeżości ze środowiskiem starszym, które ją zresztą rozumie, adoruje nawet i jakby czerpie radość z obserwowania. Pan mówi, że jest to film wyjątkowy, różny od innych zrobionych przez Bertolucciego i ma pan rację. Bertolucci jest w tej chwili może najambitniejszym obok Greenawaya artystą, jeśli idzie o profil artystyczny kina europejskiego, ale ostatnio robił superprodukcje typu turystyczno - egzotycznego. Ma on zresztą zdolność skakania z tematu na temat, proszę sobie przypomnieć jego "Ostatnie tango w Paryżu", które - a był to chyba rok 1972 - było swego rodzaju skandalem jeśli idzie o sprawy męsko - damskie ze względu na śmiałość inscenizacji."

Jest na CDA. Niestety jakość żałosna, a tam są piękne sceny i niebagatelny krajobraz. Może któraś stacja telewizyjna postanowi przypomnieć dzieła mistrza?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

il cattivo

Rzadko zdarza mi się wyjść z kina na miękkich nogach. "Utoya. 22 lipca", już zwiastun robił spore wrażenie:


wiki

Cytat: frywolny trucht w Listopad 26, 2018, 11:22a ja chciałbym polecić Ukryte pragnienia.
Dla mnie też piękny. :) Mam na DVD, nawet niedawno ponownie go oglądałem.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

frywolny trucht

O kureczka, to już drugi sezon polecieli  ;D ;D

"Drugi sezon "Korony królów" oglądało 1,3 mln osób. To znaczący spadek w porównaniu do pierwszej odsłony serialu. Produkcja straciła aż 750 tys. widzów.
Średnia oglądalność pierwszych 50. odcinków drugiego sezonu "Korony królów" wyniosła 1, 3 mln widzów. To o ponad 750 tys. mniej niż pierwsza odsłona historycznej telenoweli TVP. Pierwszy sezon oglądało średnio 2, 05 mln osób. Drugi sezon "Korony królów" oglądało 1,3 mln osób. To znaczący spadek w porównaniu do pierwszej odsłony serialu. Produkcja straciła aż 750 tys. widzów.
Średnia oglądalność pierwszych 50. odcinków drugiego sezonu "Korony królów" wyniosła 1, 3 mln widzów. To o ponad 750 tys. mniej niż pierwsza odsłona historycznej telenoweli TVP. Pierwszy sezon oglądało średnio 2, 05 mln osób."


Ktoś oglądał na Netflix pierwszy odcinek "1983"?

"W piątek gorąca dyskusja o serialu toczyła się na facebookowym profilu Łukasza Najdera, publicysty i pisarza. Napisał kpiąco: ,,'1983'? cały czas suchutko". Na krytykę osób komentujących pod wpisem Najdera odpowiedziała sama Agnieszka Holland.  "Wy się, panowie i panie, chyba brandzlujecie tym hejtem. Rozumiem, że się wam nie podoba i że nie rozumiecie konwencji, ale aż tak się tym rozkoszować? Amerykańskie krytyki są na szczęście zajebiste. No, ale oni się nie znają na serialach, prawda? To nie nasza słodka, hipsterska banieczka, do której ktoś mnie przypadkiem nakierował. Pozdrawiam! Dobrych gier komputerowych" - stwierdziła reżyserka."

Hmm. Czyżby znowu wrogie przejęcie konta? Jak to w piąteczek  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

cdt

1 odcinek 1983 fajny drugi też . W trzecim zacząłem się lekko nudzić - dłużyzny . Ale ogólnie jak ktoś lubi takie seriale to fajny . Pomijam sfiksowanie reżyserki na punkcie dzisiejszej władzy ;)

Jakub

Ja ostatnio oglądałem The Crown i Dark. Polskich seriali nawet nie próbuję, bo nie lubie polskiej szkoły drewnianego aktorstwa.

Hubertrs

https://www.youtube.com/watch?v=eGs17Jv9ZXQ

Wczoraj przebrnalem przez ten film, temat fajny a film jest typowym przykladem, jak mozna cos spierd....

cdt

Cytat: Hubertrs w Grudzień 03, 2018, 13:53jak mozna cos spierd....
To dość wierna adaptacja książki . Dla bardziej wybrednych i starszych ten temat nakręcił młody Gibson . Tam jest bardziej soczyście . Też w sumie na podstawie książki ale współczesnej . Sprawa Honoru . Książka jest super jak ktoś lubi takie tematy .

Hubertrs

#958
Nie mam na mysli wiernosci faktom ale sposob w jako film zostal zrealizowany.
Mlody Ginson tez nie wypadl wybitnie.

Bartolo

Cytat: Hubertrs w Grudzień 03, 2018, 13:53Wczoraj przebrnalem przez ten film, temat fajny a film jest typowym przykladem, jak mozna cos spierd....
Obejrzyj sobie wersję polską.. ;) Dopiero będziesz mógł powiedzieć jak można tak sp..lić... ;) 
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Old Man Kensey

Dziś krótko, bez rozpisywania się nadmiernego ;)

Polecam film "Narodziny gwiazdy", wyświetlają w kinach remake starego filmu muzycznego. W rolach głównych... Lady Gaga i Bradley Cooper. Jeśli ktoś na podstawie tych dwóch zdań skreśla z góry ten film - źle czyni. Naprawdę, bardzo dobrze zagrał Cooper, L.G. zagrała genialnie, a muzyka, no cóż. Wbija w fotel, realizacją, aranżem i jakością - serio piszę.

Idźcie ze swymi kobietami, a zarobicie kilka plusików i może Mikołaj będzie łaskawszy :D
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

tomekkk1

Dzisiaj byłem w kinie na Bohemian Rhapsody. Film ciekawy, sporo muzyki tylko jedno mnie zastanawia - czy ten film w zamyśle jest dwukanałowy, czy to może kino w którym byłem winno otrzymać podziękowania. Ze wszelakich głośników w sali kinowej dźwięk wydobywał się jedynie z 2 - słownie STEREO  :o
Jak dla mnie mega szacun, za takie podejście do tematu, kiedy trzeba było bardziej audiofilsko niż kinowo, żadnych efektów, dwa kanały... Bardzo ciekawe doświadczenie :)

frywolny trucht

"Po dwóch latach działalności w Polsce znika popularny serwis Showmax, w którym można oglądać filmy i seriale. Będzie dla nas dostępny tylko do 31 stycznia 2019 roku. To daje nam prawie 2 miesiące na obejrzenie dostępnych tam filmów i seriali."
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

LampowY

Miszczu Vega jak nic na zasiłek pójdzie  ;D

elem

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 12, 2018, 21:59Będzie dla nas dostępny

Niezłe :)  Czyżby durny naród nie chciał płacić kasy za marne produkcje?  Wypad z rynku jak sobie nie potraficie radzić z szołem na maxa :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

elem

Cytat: LampowY w Grudzień 12, 2018, 22:06Vega jak nic na zasiłek pójdzie

A gdzie tam, nakręci "Córy Ekomafii", które będą  palić gumy w elektrycznych limuzynach. Jacek K. to kupi  ;D
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

cdt

A ja lubie jego filmy . On się przynajmniej nie sili na udawanie ambitnego kina  ;)  . Wali ,, amerykaninade ,, i jezd git .

dino

Botoks prawie mnie zabił (ale się rozkręcił i było nawet OK)  8)

Old Man Kensey

Dla mnie w filmach Vegi jakość dźwięku jest nie do zaakceptowania. Ogólnie, w tych nowszych polskich filmach jest bardzo słabo: dźwięki tła są głośne aż do przesady, zaś dialogi są niesłyszalne... pomijam już, że aktorzy mają fatalną dykcję i emisję, coś tam tylko bełkoczą pod nosem. W filmach pana V. to już jest beznadziejnie.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

frywolny trucht

ROMA. Netflix. Genialne dzieło. Czarno- białe zdjęcia, kadry jak w "Idzie", "Zimnej wojnie"- ale lepsze. Czasem surowe, naturalistyczne jak u Kusturicy, czasem wręcz poetyckie, jak u Tima Burtona. Opowieść... no co tu dużo mówić- filmy Pawlikowskiego są przy Romie jak szkice. Zalążek, wokół którego czego trzeba dopiero zacząć pracę. Gdyby przyszło konkurować Zimnej wojnie z Romą- szans niestety nie widzę. https://www.filmweb.pl/film/Roma-2018-805637

Tak zupełnie poza tematem. Zadziwia nowoczesność (ale też rozwarstwienie z nią kontrastujące) Meksyku w latach 70-tych.

https://www.youtube.com/watch?v=6BS27ngZtxg

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

dino

Obejrzałem wczoraj Bohemian Rapsody.
Rewelacja.
Znakomicie wyważony. Bałem się że będą kolorować i chować pewne tematy albo nadmiernie eksponować np. problem AIDS a zrobili to moim zdaniem z dużym smakiem.
Muzycznie świetny. Pokazali to co w dyskografii było najważniejsze.
Jak włączę na dole graty przy TV to sobie obejrzę po raz kolejny całe Love Aid - mam na 3 DVD.
Polecam szczególnie finał koncertu z Filadelfii z pałętającym się po scenie nawalonym Dylanem  ;)

frywolny trucht

"Ogłoszono nominacje do tegorocznych Oscarów! "Zimna wojna" została nominowana w aż trzech kategoriach: "Najlepszy film obcojęzyczny" i "Zdjęcia", nominację za reżyserię filmu otrzymał natomiast Paweł Pawlikowski!"

Najlepsza aktorka pierwszoplanowa. Jest Yalitza Aparicio - "Roma". Nie ma Kulig. Zimna wojna musi stawić czoła Romie także w kategoriach najlepszy film obcojęzyczny i najlepszy reżyser. Ha! W kategorii zdjęcia tyż. No cóż...
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

dino

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 22, 2019, 17:06"Ogłoszono nominacje do tegorocznych Oscarów! "Zimna wojna" została nominowana w aż trzech kategoriach: "Najlepszy film obcojęzyczny" i "Zdjęcia", nominację za reżyserię filmu otrzymał natomiast Paweł Pawlikowski!"
Mnie nie zachwycił ale w takim razie trzymam kciuki  :np:
Zawsze to nasze a nie jakieś "zaangażowane kino irańskie:  ;D

moon

troche choroba, troche nie, dzieki temu obejrzalem ostatnio Nielegalnych, nie nastawialem sie na wiele, ksiazki nie czytalem, dobrze sie oglada, nie zaluje, ze obejrzalem, od 5 odcinka mi bardziej podszedl. a wczesniej skonczylem Babylon Berlin, bardzo fajna pozycja z Berlinem lat 30 w tle.16 odcinkow, ale imo warto.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

frywolny trucht

Niedawno zakończył się na Netfliksie czwarty sezon Outlandera. Nie wiem czy serial notuje zjazd, czy gorzej się ogląda po odcinku co tydzień ( zamiast po parę odcinków jednorazowo), ale ta historia w krainie czerwonoskórych jakoś mnie nie przekonała  ::)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93