Elektrostatyczne

Zaczęty przez Magreeltoreel, Luty 24, 2016, 17:40

Poprzedni wątek - Następny wątek

Magreeltoreel

Słuchawki Elektrostatyczne
Sam posiadam i chwalę sobie ich granie może ktoś ma i dołączy do klubu  :)
Pozdrawiam
Życie jest zbyt krótkie na nudne hi-fi

miniabyr

Cholera jakoś nigdy nie miałem przyjemności posluchać czegoś wybitnego. Nie złapałem bakcyla na słuchawki . Może kiedyś to się zmieni.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Magreeltoreel

Ja osobiście jestem zwolennikiem grania na żywo potem są zestawy głośnikowe i na końcu słuchawki jak już domownicy zasną  :)
Życie jest zbyt krótkie na nudne hi-fi

frywolny trucht

Mam OTAKE:



Ładnie grają, ale ile im brakuje do Twoich, nie mam pojęcia. Chyba nie chcę wiedzieć.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Magreeltoreel

Frywolny trucht Oppo są znakomite słuchałem co prawda tylko przez kilka chwil na wystawie ale ja już publicznie żadnych firm chwalił nie będę  :D najlepsze są koncerty i dobrze zestawione systemy oparte o zestawy głośnikowe słuchawki nigdy nawet te najdroższe nie zagrażają stacjonarnym zestawom ot dodatek aby wieczorem nie katować rodziny :P
Życie jest zbyt krótkie na nudne hi-fi

frywolny trucht

Czasem nietani ten dodatek. Widzę, że nazbierałeś sporo gratów :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Magreeltoreel

Cytat: frywolny trucht w Luty 24, 2016, 20:15
Czasem nietani ten dodatek. Widzę, że nazbierałeś sporo gratów :)


No i u Ciebie też nie mniejsza ilość gratów, wnioskuję z podpisu czyli zestaw1 i 2 :)
Ale takie nasze hobby.
Życie jest zbyt krótkie na nudne hi-fi

Tomasz71

Może nie elektrostaty .... wolę planary   ;)

frywolny trucht

Hm, chyba lekko dałem pupeczki. Oppo to też planar magnetic. Mag zostajesz jedyny niepowtarzalny.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Tomasz71

Trochę wątek się przerobi i będzie git  ;D
Oczywiście za pozwoleniem Magreeltoreela ;)

Magreeltoreel

Cytat: Tomasz71 w Luty 24, 2016, 22:02
Trochę wątek się przerobi i będzie git  ;D
Oczywiście za pozwoleniem Magreeltoreela ;)

Założyłem temat Ortodynamiczne myślę że dobrze koledzy prawią elektrostaty nie mogą być razem z ortodynamikami piszcie :)
Życie jest zbyt krótkie na nudne hi-fi

frywolny trucht

Ktoś oprócz STAX-a robi jeszcze elektrostaty?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Magreeltoreel

#12
Jasne kilka firm np: ostatni wybryk wypuścił Sennheiser

A także King Sound, Koss, Jecklin Float no i wspomniany Stax chyba najbardziej rozbudowana propozycja :)
Życie jest zbyt krótkie na nudne hi-fi

frywolny trucht

Fuj!
Znalazłem za to Jecklin Float. Też odpał, ale choć na wesoło, a nie ta nagrobkowa stylistyka Senka:
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

A ja mam straaaaaaaasznie stare STAXY. Model SR-5.
Nie są jeszcze wyposażone we własny wzmacniacz i podłącza się je do gniazd głośnikowych we wzmacniaczu.
Natomiast jest magiczna skrzyneczka z przełącznikiem, która powoduje że prąd płynie na kolumny lub do nauszników.
Słuchawki są już takie trochę zombie, już umarły tylko jeszcze o tym nie wiedzą.
Po włączeniu gra tylko jedno ucho, ale jak się poczeka to drugie też się budzi i po 5 minutach grają równo :P
Trzymam je, i wciąż używam, bo to są najlepsze słuchawki do nocnego, relaksacyjnego odpoczynku. Takiego słodzenia nie zapewni żadna 300B ani żadne Herbatniki. Kocham je jak starego, chorego i niespecjalnie już kontaktującego jamnika. Audiofilskiego pożytku z nich nie ma żadnego ale humor poprawiają jak mało co :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Eternal Seeker

#15
A to mój skromny zestaw elekrostatyczny .


[obrócono zdjęcie]
Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

frywolny trucht

Możesz nieco przybliżyć? Co to za wzmak? Słuchawki z aktualnej oferty, czy to wintydż?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Eternal Seeker

Wzmacniacz to Eurydyka konstrukcji Pana Bogusława Dubiela (nr seryjny jednocyfrowy ) ,
mam go od 2013 roku.
Słuchawki to Stax SR-L700 .

Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

frywolny trucht

A to rzeczywiscie skromnie  ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Eternal Seeker

Może poszedł bym bezkompromisowo po bandzie i zakupił SR-009 ale te topowe ,relatywnie
niedrogie Lambdy na razie muszą mi wystarczyć .
Z definicji nie wierzę,że istnieją urządzenia ,które potrafią zagrać wszystko ( a mam bardzo szerokie zainteresowania muzyczne)  dlatego rozwijam równolegle tor dynamiczny i siłą rzeczy musiałem tam przekierować część budżetu .
Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

pmcomp

Posłuchałem wczoraj w sklepie kilku modeli Staxa. M.in. 700-ki. Na oryginalnych wzmachach, m.in. na lampowych.
Piekne granie.
Chyba czas u mnie na zmiany.
pozdro

Eternal Seeker

"Przerobiłem" większość wzmaków Staxa w tym wszystkie topowe ,powiem tak: nie mają
"tego czegoś" co daje lampowa Eurydyka Pana Dubiela .

Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

pmcomp

To nie dziwota.
Mam Dubielowego Skorpiona HV-1 z lepszymi kondami i topowymi lampami Telefunken i GEC.

Pozdro

Eternal Seeker

Nie będę tu używał eufemizmów ,że to najlepszy wzmacniacz na świecie i inne w stylu,że deklasuje konkurencję bo i tak wszystko zależy od konfiguracji i upodobań (gustu) słuchacza .
Ten po prostu najlepiej wpasował się w moje oczekiwania tym bardziej,że jako żródło pracuje
"dubielowa" lampowa CD Nirvana po wszystkich modach oprócz zasilania bateryjnego.
Też kilka/kilkanaście lat temu miałem HV-1 a potem HV-1 SE (full wypas  ;D ) .
Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

pmcomp

To ja mam takie HV-1 SE+

:)