Ortofon 2M Bronze

Zaczęty przez rudy-102, Luty 09, 2015, 10:43

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Cytat: LampowY w Styczeń 08, 2019, 19:59
Bez jaj. Tego nie ma w środku...  ;D
Rozkręcałem żeby ustawić zwory.
Przynajmniej w wersji na Japonię jest.
https://www.hifido.co.jp/sold/16-07378-11815-00.html?LNG=E

LampowY

Podejrzewam, że to pojedynczy przypadek japońskiej voodoo pasji i wsadzenie jakiego cudownego harmonixa do środka w celu wyeliminowania nawalonych sake elektronów, które wypadły na bani z lundahli  ;D

moon

Taka refleksja mnie naszla, wczoraj zalozylem koledze wkladke 2M Red i wyglada na to, ze jak dotychczas mu nie brumilo na Sumiko, to na 2M Red juz tak, i to jest podobny objaw, jaki mam na swoim Bronze'ie. Czy to mozliwe, ze to jakas przypadlosc tych Ortofonow, a nie mojego 'nieszczesnego' pre?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Piterski

A na Sensorze brumiło?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

moon

wlasnie nie pamietam, czy mialem wtedy juz Bronze:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

GP412

#130
Nie powinno brumić.Ale te nowe Ortofony czasami można nawet "wyciągnąć" z obudowy/body.Jeśli masz miernik sprawdż czy blaszka łącząca pin z obudową metalową/ekranującą ma prawidłowe połączenie-zerową rezystancję.Mierzymy między widoczną poniżej igły metalową obudową a pinem na który jest założona blaszka łącząca.Nic nie popsujesz.
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

moon

Chodzi o te blaszke zaznaczona? Mam wrazenie, ze tej blaszki tam nie bylo. chyba ze wzrok mam kiepski:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Hubertrs

Mialem blue, bronze i black, zadna nie wykazywala ww przypadlosci

moon

gdyby nie to, ze u niego cos takiego sie zadzialo, to nawet bym nie myslal, ze to wina wkladki, obarczalem tym problem pre, choc u tworcy nie brumi:) a teraz juz sam nie wiem, co o tym myslec.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Hubertrs

zakos od kogos inna wkladke na pare dni i bedziesz mial jasnosc

moon

mialem inna wkladke i nie brumilo, tyle ze po ze zmiana na Bronze byla jakis czas temu, i nie jestem w stanie na 100% stwierdzic, czy brumienie pojawilo sie wraz z nia czy pozniej. A ten wczorajszy Red sprawil, ze zaczynam sie zastanawiac.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

dyletant

Jak coś to z uwagi na schowany tor analogowy prezes ciekawskim 2 latkiem mogę do testów wypożyczyć konkurencyjna wkładkę at 540 na pare dni. Pre tez się znajdzie. Lokalizacja południe W-wy.

Przy okazji jakies nowe doświadczenie słuchowe:).

GP412

CytatChodzi o te blaszke zaznaczona? Mam wrazenie, ze tej blaszki tam nie bylo. chyba ze wzrok mam kiepski:)
Właśnie to ta blaszka,jeśli jej nie ma (lub jest złe połaczenie) to generator wkładki (zespół 4 cewek wewnatrz) jest pozbawiony ekranowania tak jak w wkładkach Grado i na niektórych gramofonach będzie słyszalne brumienie.Proste jak but.
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

moon

to jest mozliwe, zeby spadla mu ? to mozna dokupic, czy jakos 'dorobic'?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

GP412

Najpierw sprawdż czy ona tam jest i czy rezystancją jest zerowa.Dokupić tego nie można gdyby było jej brak można samemu połączyć ten pin z metalową obudową cieniutkim kabelkiem (oczywiście estetyka przy takim rozwiązaniu jest zerowa niemniej będzie działać).
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

moon

ale to mialo szanse 'wypasc'? to przeciez jest polaczone mechanicznie, a ten jego Ortofon lezal od lat w pudelko, nieuzywany.

musze sprawdzic czy u mnie, ale jakos watpie, zeby nagle w dwoch wkladkach okazalo sie, ze nie ma:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

GP412

#141
Po pierwsze..wkładki z serii 2m sa produkowane gorzej (wyłażą piny,całe zespoły cewek itp.) niż stare serie mimo że bazują na tym samym projekcie(mechanicznie)a po drugie..sprawdż połączenie miernikiem między pinem z "blaszką" a metalowym korpusem/obudową wkładki.I wtedy można dalej dywagować.Nie czy blaszka jest jest czy jej nie ma ale czy jest połączenie elektryczne-zerowa rezystancja.Wtedy masz pewnosc że ekranowanie generatora  jest sprawne.
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

moon

jasne, sprawdze, i swoja Bronze i Red kumpla.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

moon

w koncu sprawdzilem, blaszka u mnie jest, rezystancja miedzy pinem z blaszka a metalem na obudowie 0.1 Ohma
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

GP412

Okej czyli można wykluczyć wadę wkładki..czyli teraz czas na okablowanie ramienia.
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

moon

Wydaje mi sie, ze to Piterski sprawdzal, jak mi ostatnio ja kalibrowal, Piotr?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Piterski

Sprawdzaliśmy przejście sygnału bo miałeś naderwany jeden pin. Tyle pamiętam. Kanały nie były zamienione i uziemienie było założone zgodnie z koncepcją Andrzeja.

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

Naderwany pin? I szukacie innych przyczyn?  :o
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

ale ten temat naprawilismy wtedy
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Piterski

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 24, 2019, 10:14Naderwany pin? I szukacie innych przyczyn? 

Uprasza się o czytanie ze zrozumieniem. Napisałem o tym w czasie przeszłym
Cytat: Piterski w Wrzesień 24, 2019, 10:05bo miałeś naderwany jeden pin

GP412 jak masz pomysł co tam jeszcze sprawdzić i od której strony to pisz, jak będę potrafił to odpowiem.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.