[S] Ustroje / podkładki / podstawki antywibracyjne

Zaczęty przez Adaźko, Sierpień 20, 2017, 14:23

Poprzedni wątek - Następny wątek

Adaźko

Ustroje, podkładki, podstawki antywibracyjne
Sprzedam komplet podstawek antywibracyjnych (bardzo atrakcyjna cena!).
Komplet składa się z trzech zespołów rozdzielonych kulkami stalowymi (6 krążków - 3 podstawy, 3 przykrywki oraz 4 kulek stalowych - 1 kulka jako zapas w razie utraty/zagubienia).
Podstawy niwelują w dużym stopniu wibracje urządzenia, co poprawia brzmienie.

Podstawy można stosować pod:
- kolumny głośnikowe (zamiast kolców)
- gramofon
- tape player/recorder
- DAC
- CD
- DVD
- wzmacniacz
- equalizer
- tuner
- komputer

Wymiary:
- podstaw: średnica 40mm, wys. 6mm
- przykrywek: średnica 40mm, wys. 6mm
- kulki: średnica 5,5mm

Umieszczone w gustownym, drewnianym, zamykanym pudełku.
Bardzo atrakcyjna cena - 210 PLN.
Nie musisz się martwić kosztami przesyłki - koszt przesyłki po mojej stronie.


rudy-102

Cytat: Adaźko w Sierpień 20, 2017, 14:23Podstawy niwelują w dużym stopniu wibracje urządzenia, co poprawia brzmienie.
Ale na jakiej zasadzie to działa?

axolotl

Zawsze sadzilem, ze najwiecej wibracji niweluje sie poprzez kolce, kulek jeszcze nie sprawdzalem.
Trzeba bedzie ruszyc tokarza i rozbroic kilka lozysk :))


rudy-102

No ale jak coś sprzedajesz to może mógłbyś wytłumaczyć.

Adaźko

Po krótce:
1- zminimalizowanie powierzchni kontaktu pomiędzy powierzchniami.
2- zmiana wibracji pionowych na ruch poziomy kulki po wycinku sfery.

axolotl


miniabyr

Te wesołe kuleczki  to dla niektórych voodoo. Ale ja miałem kiedyś "kuleczki" Pro Audio Bono pod preamp i wzmacniacz .Działały ciekawie . Teraz to ich cena jest dość wysoka ,więc odpuściłem . Temat do  indywidualnych poszukiwań . Warto spróbować  aby mieć swoje zdanie.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

Ważny w nich jest dobór materiałowy. Kulka ceramiczna jest teraz w modzie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Adaźko

Cytat: axolotl w Sierpień 20, 2017, 18:47
Wysylasz na testy jakis egzemplarz?
Mam tylko jeden zestaw więc trudno coś wysyłać...

rudy-102

Cytat: Adaźko w Sierpień 20, 2017, 17:52
Po krótce:
1- zminimalizowanie powierzchni kontaktu pomiędzy powierzchniami.
2- zmiana wibracji pionowych na ruch poziomy kulki po wycinku sfery.
Dzięki.
Czy sam je wykonałeś?

Melepeta

Mam podobne do testów od kolegi z AS. Cztery podstawy. Kulki stalowe z łożysk a reszta amelinium. Postaram się potestować w najbliższych dniach. Napiszę Wam jak wypadły pod CD w porównaniu z Soundcare Superspike FEET i pod wzmakiem lampowym w porównaniu z kolcami.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

frywolny trucht

Pmcomp jakiś czas temu podłożył takie ustrojstwo pod Ad Fontes i twierdził, że drapakowi mocno pomogło w stosunku do kolców. Nie pamiętam producenta. Ryzyk jest taki, że dziś sporo ludzi uważa, że potrafi zrobić taki ustrój, tak jak sporo ludzi spawa kable hajendowe.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93


Melepeta

Dziś hajendem nazywają każdy szrot na alledrogo.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Piterski

Cytat: frywolny trucht w Sierpień 20, 2017, 21:32
Pmcomp jakiś czas temu podłożył takie ustrojstwo pod Ad Fontes i twierdził, że drapakowi mocno pomogło w stosunku do kolców. Nie pamiętam producenta. Ryzyk jest taki, że dziś sporo ludzi uważa, że potrafi zrobić taki ustrój, tak jak sporo ludzi spawa kable hajendowe.
A pod czyjego Ad Fontesa podłożył bo on chyba niema gramofonu Andrzeja.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

tomasz_pianista

Przed Zontkiem miał Ad fontesa, to było sto lat temu na AS.
Grupa ratowania poziomu.

Piterski

Na Zontka mnie nie stać, ale ciekaw jestem co on podkładał pod tego Ad Fontesa.
Muszę go o to zapytać.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Melepeta

Obiecałem Wam, że jak przetestuję, to napiszę. Oto i opis.

Mój system:
CD - Philips CD960 (modyfikowany) nóżki Soundcare SuperSpikes FEET, dociążony płytą granitową 12kg
Wzmacniacz - Feliks Audio na lampach 6C33C i 6F8G (RCA, National Union)
Kolumny - Pioneer CS-63DX (wymienione okablowanie na Belden 9497 i dołożone terminale głośnikowe Jantzen Audio)
Interkonekt Belden 8402
Kable głośnikowe - Duelund DCA16GA
Kable zasilające: DIY do kondycjonera, Enerr Delight Animus do wzmacniacza, Enerr Euphoria Animus do CD
Kondycjoner Helion FS 1800 (wymienione gniazda schuko Furutech FI-E30G, IEC Furutech Inlet R)
Gniazdko ścienne Audionovy (ze złoconymi stykami)

Testowane podstawki wypadły gorzej od Soundcare SuperSpikes FEET pod Philipsem CD960. Po ich podłożeniu, dźwięk stał się bardziej suchy, techniczny, taki "tranzystorowy". Scena zrobiła się mniejsza szczególnie w głąb. Basu przybyło, ale zrobił się jednolity, dudniący jak z subwoofera. Nie próbowałem jak zagra CD bez dociążenia płytą granitową.
Pod wzmacniaczem też nie było lepiej. Oryginalne kolce dają lepszy efekt. Po zastosowaniu tych podkładek, dźwięk się wyostrzył, przybyło drażniących sybilantów. I znów zrobiła się buła na basie.
Stosowałem wszystkie cztery podstawki, bo po tym co usłyszałem, nie miałem dalszej motywacji do zabawy w trzy podstawki.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Melepeta

Że wnoszą, to ja wiem nie od dziś. Przekonałem się kiedyś po naczytaniu się forów. Dużo pisali o piłkach do squasha przeciętych na pół i podłożonych pod nóżki CD. To postanowiłem i ja spróbować. W końcu dwie piłki za 12 zyla, to nie majątek. Podłożyłem pod Arcama CD73. Tak zamuliło dźwięk, że słuchać się nie chciało, ale nauka została :)
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.