Magnetofony kasetowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

cdt


GB

Cytat: cdt w Styczeń 29, 2019, 21:06
A to chyba najfajnieszy ich filmik
https://www.youtube.com/watch?v=sp3G50jBRuU
Może bym podesłał kasetę do nagrania?

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

cdt

Ja Ci mogę nagrać nie widzę problemu . Ale jak to będze grało o Ciebie to nie mam pojęcia . Kenwood jest skalibrowany pod Basf Emtec CE II . Mam jeszcze dwa Nakamichi . Lepszy pewnie będzie DR-10 od Dragona żebyś odtwarzał u siebie .
ps. A nie lepiej jak sobie kupisz CD ? Wydali kilka płyt .
https://allegro.pl/kategoria/plyty-kompaktowe-175?string=ZAZ&order=m&bmatch=baseline-n-dict-cul-1-4-1212

GB

Cytat: cdt w Styczeń 29, 2019, 21:23
Ja Ci mogę nagrać nie widzę problemu . Ale jak to będze grało o Ciebie to nie mam pojęcia . Kenwood jest skalibrowany pod Basf Emtec CE II . Mam jeszcze dwa Nakamichi . Lepszy pewnie będzie DR-10 od Dragona żebyś odtwarzał u siebie .
ps. A nie lepiej jak sobie kupisz CD ? Wydali kilka płyt .
https://allegro.pl/kategoria/plyty-kompaktowe-175?string=ZAZ&order=m&bmatch=baseline-n-dict-cul-1-4-1212
Ok zainwestuje w cd. Dzięki.

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

cdt

U mnie choroba się rozwija . Zanabył za 25 zł  :o

LampowY


frywolny trucht

KENWOOD KX-44 Na przełomie 80/90 firma miała fazę na pionowe wskaźniki wysterowania.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

LampowY

Kenwood KX-1030.
Już trzy głowice.
Opis, że w stanie mint.
Kto by go nie chciał za 219$? Bo za tyle go cenią.

Problem, że jest w stanach. Przesyłka 215$ +VAT to na gotowo wyjdzie... ok 2100-2200  :(


GB

Cytat: LampowY w Styczeń 31, 2019, 08:15
Kenwood KX-1030.
Już trzy głowice.
Opis, że w stanie mint.
Kto by go nie chciał za 219$? Bo za tyle go cenią.

Problem, że jest w stanach. Przesyłka 215$ +VAT to na gotowo wyjdzie... ok 2100-2200  :(


Ładny.

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

gratefullde

Cena w Nomos - aukcja na Allegro: 5000 zł. Warto? Jeśli tak to dlaczego?

https://www.youtube.com/watch?v=TQpC3BofJVc

Nie zamierzam nabyć, nie nie...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

LampowY

Zostaw to dzisiaj.
Do barku proszę mi bardzo. I to już  :alc:

Hubertrs

Ladny, ostrzylem sobie zuby na takiego ale byl na ukrainie i balem sie bycia wyd....

LampowY

Niedawno były w stanach do wzięcia dwie sztuki za 1000 dolców.
Namawiałem cdt ale strefiliśmy w końcu.

gratefullde

Ale mi się podoba... W jakich latach było to produkowane?... A Nomos coś opuści? ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

cdt

Ja dziś byłem u Mirka doglądnoć obudowy . Przy okazji zobaczyłem że ma radyjko z kaseciakiem . A że jestem łasy na sprężynki to się grzecznie zapytałem czy korzysta z kaset . Po odpowiedzi i pozowoleniu   wydłubałem mu sprężynkę  ;D .
U siebie w pracy wybebeszyłem mini wieże pracowników z mechanizmu kasetowego  ;D . Kto ma starego kaseciaka i chce mnie zaprosić na kawe  >:D

LampowY

Wymienię dżejwisi sentymental łan ze sprężynkami na denonagupibyłemżesprzedałemstotrzyer  ;D

LampowY

No dobra kufa... z dopłatą zasadniczo  ;D ;D ;D

LampowY

niech stracę  >:D :pij:

cdt

Wolał bym uniknąć nerwowego poszukiwania kolejnego denona  :P . Jutro pewnie dojdzie kenwood za 25 zeta będe miał co rozkręcać .

cdt

Sprężynka z mini wieży zamontowana do KX 830 smiga od wczoraj . Nie chce zapeszać tak jak z podkładkami . Podkładki nie zdały egzaminu  :( .

frywolny trucht

Cytat: gratefullde w Styczeń 31, 2019, 19:02Nie zamierzam nabyć, nie nie...

Na początek ewentualnej przygody szukałbym czegoś prostszego. I tańszego. Chyba, że jesteś pewny, że lubisz kaseciaki, a gmeranie w ustwieniach to twoje drugie ja.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 31, 2019, 20:14
Cytat: gratefullde w Styczeń 31, 2019, 19:02Nie zamierzam nabyć, nie nie...

Na początek ewentualnej przygody szukałbym czegoś prostszego. I tańszego. Chyba, że jesteś pewny, że lubisz kaseciaki, a gmeranie w ustwieniach to twoje drugie ja.


Czyli co? To taki AdFontes wśród kaseciaków?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Poniekąd. Zdaje się, że ma automatyczną kalibrację taśmy, ale płacisz za tę rozbudowaną manualną.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9