Magnetofony kasetowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Dużo nowszy. Pilot. Dolby S. Nie wiem- popatrz w parametry, ale będzie chyba lepszy niż ten stary kombajn. Jest tańszy 6030, który ma paski zamiast DD. Czaiłem się na takiego za 1500 zł, ale gość nie wysyłał do Polszy.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 31, 2019, 20:37
Dużo nowszy. Pilot. Dolby S. Nie wiem- popatrz w parametry, ale będzie chyba lepszy niż ten stary kombajn. Jest tańszy 6030, który ma paski zamiast DD. Czaiłem się na takiego za 1500 zł, ale gość nie wysyłał do Polszy.

Wizualnie to on mi nie podszedł zupełnie ale parametrami chyba stoi dość wysoko. Wiesz, ja się cały czas czaję czy warto? Co ja bedę składanki żonie na tym robił? Oh, Kochanie... zrobiłem Ci świetną składankę ulubionych przebojów...No to chyba musiał bym nagrywać 13 ulicę czy jakieś kryminalne zagadki bo ona to uwielbia...
A dla siebie? Co ja mam z tym zrobić? Vinyl mi gra, z DAC'a też fajnie idzie... i z CD przez niego... Po kiego mi tasma kasetowa lub jakakolwiek inna?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Ja 99% z radia. Jakaś przyczajka na Dwójkę, coś fajnego puszczą w Muzo FM, które słucham w samochodzie ( tu nie nagram : ) w tle, gdy pracuję. Przewalać winyli na kasetę to mi się nie chcę. Ze spotify jakaś składanka z rzeczy, które akurat teraz bym posłuchał. Ewentualnie jutub, gdy jakość jest czwartorzędna. To jest ciekawe o tyle, że Miley Cyrus nigdy bym nie kupił, ale posłuchać tego kawałka lubię. Szczególnie w analogowych warunkach przyrody.

https://www.youtube.com/watch?v=A9hcJgtnm6Q
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

No ok... ale skoro jest streaming to każdą audycję można sobie zrzucić do pliku i odsłuchać kiedyś... z dysku czy jak tam... ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Można, ale może się okazać, że włożenie kasety i odpalenie drugiego kawałka ( nowsze magnetofony mają wyszukiwanie) będzie paradoksalnie szybsze. Nie wiem, mnie klikanie w komórce tytułu jakoś szybciej nie wychodzi. Choć na pewno łatwiej ruszać kciukiem niż ruszyć ciałko na poszukiwania. No i sugestie co może mi się podobać jest fajne.  Jest to alternatywna wersja poznawania muzyki, której jednak nie potrzebuję. Kawę na ławę podaje mi radio. Wersja nagrania na magnetofonie może być twoja indywidualna. Sam ją wypiekłeś, ma żurwainę, cukier puder :)

Przy czym jeśli masz wątpliwości jakie masz- tym bardziej bym nie atakował tematów za 5 koła. Kupisz coś za 2 koła łatwiej opchniesz jak uznasz, że nie twoja brocha.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Czyli Akai będzie zasadne, tak?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Wiesz. Byłbym nieobiektywny. Po prostu sugerowałbym - na początek- maszynę raczej nowszą niż starszą ( patrz mój Onkyo paski ma oryginalne, plombę i działa jakby wczoraj kupiony). Oczywiście nie polecam tego Onkyo, bo jednak to  zbyt prosta maszyna, wymaga walki, żeby coś z niego wydusić. Brak memory, wyszukiwania, licznika czasowego, podsłuchu ( jak w 3Head). Chyba, że szukasz wehikułu czasu. Ma być piękny, wycieraczki, przełączniki hebelkowe. Mebelek, cacuszko. One ustępują w dynamice, kołysaniu, zasięgu częstotliwości, ale przecież nie o to chodzi.

Część z tych magnetofonów może być też inwestycją w czasie. Jeśli ktoś nie wymyśli za parę lat jakieś uniwersalnego, cyfrowego formatu dla wszystkich- gramofony i magnetofony będą się miały lepiej niż dziś.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

LampowY

Najsampierw :) trzeba się zorientować jak daleko jest serwis danej marki. To jednak jest magnetofon i prędzej czy później coś jebnie...

frywolny trucht

Ciekawe, że ruskie tak się jarają magnetofonami. Kasetami zresztą też.

https://www.youtube.com/watch?v=_XKlIvUKK8I
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

cdt

uj tam z polityką czekam na kolejne kenwoody  ;D . Dokupiłem jeszcze jednego KX 830 i wzmaka KA 7100 . Miał być KA 9100 ale jednak na razie spasuje jest za drogi .


cdt

Zrobie skrzyneczkę i będe cieszył oczy  ;D

LampowY

Nie ma wycieraczek...  :(

cdt

Cytat: LampowY w Luty 01, 2019, 20:01Nie ma wycieraczek... 
No nie ma :( . KA 9100 to około 3k zł . A te dwa klocki 1300 zł .

Ale ma GAŁE  ;D

wojtek41

No...i taki jakiś śrebrny kolor...Co to woglie est ?  ;D  Nie pasi do siebie ;D

cdt


LampowY

Ładny skurczybyk  ::)

wojtek41


frywolny trucht

Bardzo fajny, ale nie ma wycieraczek, więc nie podrzucałem. Z jednej strony przyciski sensoryczne, z drugiej licznik obrotowy kołowrotek, z trzeciej- brak wycieraczek. Hebelki piękne.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

cdt

Trochę nie ten dział ale poczytny . W razie czego przenieście . Szukam jakiegoś ładnego gramofonu do keniów i wpadło mi w oko . https://www.ebay.pl/itm/KENWOOD-KHA-50-High-Speed-MC-Head-Amplifier-Phono-KHA-50PS-Power-Supply-NR-2/372586709420?hash=item56bfe601ac:g:gPgAAOSwQ5lboZ-G:rk:2:pf:0

LampowY

Co to znaczy High Speed preamp?  :o

Ale zasilanie to ma gówniane...

cdt

Ale cacko zrobili z KA-7100  :o . Teraz mnie nervos na mody dopadać zaczął  ::) . I jeszcze te peany nad tym jak gra po modach . Mimo że wiem że to reklama i tak  wierci w brzuchu  ::)
https://www.rvhifi.com.au/product/kenwood-ka-7100-dc-stereo-integrated-amplifier/


GB

Ciekawostka.

https://youtu.be/rU-iSTj2cTY

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

McGyver

Cytat: cdt w Luty 01, 2019, 20:12Paczam się na niego i się ślinie .
Ty gerontofilu* jeden  :D :D :D








*gerontofilia - pociąg do staruchów  ;)

cdt

Wracając do Kenwoodów KX 830 i 1030 .
Magnetofony poza ilością głowic i zewnętrzną regulacją biasu różną się też w budowie mechaniki . Nie jest to duża różnica ale jednak .
Oba deki są jednorolkowe . W 1030 jednak zasosowano dodatkowy trzpień . Dociska do niego głowica kasująca co wpływa na naciąg taśmy . Dzięki takiemu rozwiązaniu hamowanie lewej rolki nie musi już być tak super precyzyjne jak w  830 . Co do brzmienia obie maszyny grają bardzo podbnie . W tym temacie nie skreślam  KX-830 .
Rzeczony mechanizm z KX 1030

cdt

I mechanizm 2głowicowego KX 830 .