Pomysł na drugie ramię w gramofonie

Zaczęty przez kangie, Październik 24, 2014, 08:17

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Ekstra.
Ale mimo wszystko pomyślałbym o czymś mięciutkim pomiędzy :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GregWatson

#51
No i zmieniona została koncepcja zamontowania drugiego ramienia. Wcześnie planowałem wsadzić w otwór który został już nawiercony przez poprzednika w lewym górnym rogu plinty ale ze względu na przesunięcie otworu bliżej tego rogu zaistniało niebezpieczeństwo uszkodzenia go. W związku z powyższym po konsultacjach ze stolarzami od robót "precyzyjnych" na dzień dzisiejszy do lewego boku plinty będzie dołożony moduł z zamocowanym ramieniem w otworze a"la fasolka. Moduł ten będzie w zależności od potrzeb zakładany lub zdejmowany. Pozostanie w takim układzie nienaruszona funkcja pokrywy i będzie można z niej całkowicie normalnie korzystać. Natomiast wywiercony otwór w plincie zostanie ładnie zaślepiony i zamaskowany pod kolor.

Siedzę nad rysunkiem i jak go zrobię to umieszczę, myślę iż będzie wówczas bardziej kumato co i jak. Te wystające po lewej stronie linie to wkręty imbusowe umożliwiające przykręcenie modułu do boku gramofonu.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Oooo coś takiego u mnie będzie ale nie aż tak bardzo ten moduł będzie wysunięty jak tu po lewej stronie.

To jestThorens TD 226, ładny co?



Trochę tego i trochę tamtego też.

juter22

Cześć,
Ja też wpadłem na podobny pomysł i niedawno go zrealizowałem. Znajmomy stolarz wykonał przepiękną dębową plinth'e, ramie to Jelco 12'' a wkładka to Ortofon SPU Royal N. Na krótkim ramieniu Ortofon 2m Black.
Obecnie szukam dobre pre, może macie jakieś propozycje?

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

gratefullde

Toż to ramie od mojego Sony jest :D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

jamówię

Cytat: juter22 w Czerwiec 20, 2016, 19:14
Cześć,
Ja też wpadłem na podobny pomysł i niedawno go zrealizowałem. Znajmomy stolarz wykonał przepiękną dębową plinth'e, ramie to Jelco 12'' a wkładka to Ortofon SPU Royal N. Na krótkim ramieniu Ortofon 2m Black.
Obecnie szukam dobre pre, może macie jakieś propozycje?



No ładne cacko!

ahaja

... jeśli to gra na południe ode mnie a tak zdaje się jest ... to to jest 50tka. ;-)

juter22

Krzychu,
Tak, to ta sama, która była u Ciebie na tunningu :)
Jest moc z mc, nawet się nie spodziewałem takiego przyrostu jakości.
Pzdr

vasa

Fajna maszyneria.
I mam na myśli nie tylko gramofon :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Trochę mnie niepokoi, może niepotrzebnie, że to wszystko spięte ze sobą sztywno.
Tego SPU ma miniabyr i z tego co pamiętam- zachwycony.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

ahaja

Musi być na sztywno bo to sztywny napęd i nie można pozwolić by sobie ramię wędrowało ... bo będzie dupa a nie dźwięk.

Szkoda było go rozbebeszać stąd taki pomysł. Ja tylko trochę podpowiadałem.
Inną opcją było robienie nowej plinty i przeszczep w nią bebechów z ogarnięciem mechaniki, pstryczków etc. by nie stracić na funkcjonalności.

Jak gra 'golas' to wiem ;-).

juter22

Cytat: ahaja w Czerwiec 20, 2016, 21:41
. Ja tylko trochę podpowiadałem.

Jak gra 'golas' to wiem ;-).
Powiem szczerze że bez Ciebie to bym nic nie zrobił więc nie tak trochę lecz raczej trochę więcej 😉
W tzw. międzyczasie był pomysł aby Cię tu sprowadzić abyś to poskładał do kupy, ale znalazłem specjalistę we Wrocławiu, już trzymałem w telefon w ręce😃
Raz jeszcze dzięki za wsparcie merytoryczne i nie tylko.

Kangie

Cytat: juter22 w Czerwiec 20, 2016, 19:14Ja też wpadłem na podobny pomysł i niedawno go zrealizowałem. Znajmomy stolarz wykonał przepiękną dębową plinth'e, ramie to Jelco 12'' a wkładka to Ortofon SPU Royal N. Na krótkim ramieniu Ortofon 2m Black.
Ładnie zrobione. Sprzęt koń-kret'ny. Zastanawia mnie jedynie jak sięgasz po płyty zaznaczone na żółto i czy nie obijasz nimi ramienia ;)

wigorsky

Wita, to już spora lat od postu ale mam pytanie czy dalej używasz tego mocowania dla drugiego ramienia? Czy zechciałbyś takie wykonać na handel dla mnie ?

Kangie

Witaj wigorsky, dzięki za zainteresowanie moim tematem.
Używać używam mało, ale na sprzedaż ten set nie jest.
Zrobić chciałbym, ale nie mam już niestety takich możliwości i dostępu do sprzętu i materiałów jak jeszcze kilka lat temu.

Z tego co widzę w wątku Grega oryginalne łapy montażowe A1 i A2 od Micro Seiki są dostępne i nie ma sensu moim zdaniem robić DIY. Kłopotliwe to jest i wymaga cierpliwości i pokory, zwłaszcza przy manufakturze jednego kompletu. Niby proste, ale jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach jeśli ma być wykonane na "tip top".

Kangie

Wigorski, przesłać Ci rysunki techniczne tych części? Daj znać na PW.

Kangie

Dobra, dołączam rysunki. Do grobu przecież ich nie zabiorę...

kangie

W końcu mam preamp który umożliwia granie na "dwa baty".
Więcej info tutaj:
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=3524.msg339817#msg339817
Life is too short for boring HiFi.

kangie

#69
Praktyczna rzecz:

Kanał we wzmacniaczu:

4 - wkładka MM - gramy gdy płyta podniszczona, słabiej zrealizowana. Generalnie wtedy, gdy szkoda zaawansowanego ostrego szlifu igły

5 - wkładka MC LO - odtwarzamy płyty w dobrym stanie, z dobrą realizacją, gramy wymagającą muzykę klasyczną, gdzie jest gęsto i wilgotnie jak w brazylijskiej dżungli itp.
Life is too short for boring HiFi.