Jazz, tylko jazz

Zaczęty przez gratefullde, Maj 28, 2014, 22:01

Poprzedni wątek - Następny wątek

amati74

Cytat: dino w Październik 29, 2019, 16:47
BTW - na syfrze+ był fajny dokument o powstaniu i funkcjonowaniu wytwórni Blue Note.
Nie ukrywam, że byłem zaskoczony tym kto był właścicielem i pomysłodawcą.
A kto był zdradzisz?

rudy-102

Obejrzyj sobie film. Jest w sieci.

dino


Pboczek

Co do edycji Tone Poet, to gra ślicznie. Kryształ  :). Do tego płyty wyposażone w koszulę z grubej folii, solidną tekturową okładkę w lakierze.


Mankament, dwie płyty mają chyba fabryczne przerysowania, minimalne nie grające na mojej wkładce ale muszę się temu lepiej przyjrzeć. Na innych szlifach może być inaczej?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

I wiecie co, nawet mogę słuchać Cassandry Wilson  :) .
Kiedy zapuszczałem ją z Tidal (wczoraj żeby porównać), to lecała lekkim zmułem, pewnie przez słaby Dac i słabsze warunki drugiego zestawu.

W tym wydaniu jest natomiast drive, dużo basu, środek i górka piękne. Płyta jest nagrana szeroko, dżwięki są duuże, je wokal ogromny.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

rudy-102

Cytat: Pboczek w Październik 30, 2019, 18:38
W tym wydaniu jest natomiast drive, dużo basu
U niej zawsze jest dużo basu. :)

wiki

Jak Cassandra....
To się słucha.... na nowej lampie (Toshiba)... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Cytat: rudy-102 w Październik 30, 2019, 18:43
Cytat: Pboczek w Październik 30, 2019, 18:38
W tym wydaniu jest natomiast drive, dużo basu
U niej zawsze jest dużo basu. :)
Z tym basem to też tak zawsze miałem i myślałem.
Ale czym lepszy stawał się zestaw odsłuchowy to okazywało się, że jednak niekoniecznie. Jak sprzęt dobrze radzi z sobie z basem to na jej płytach jest on bardzo dobry.
Moim zdaniem jej płyty są jakoś tak dziwnie nagrane, że ten zakres doskwiera w systemach słabo radzących sobie z basem.
To takie moje doświadczenia i przemyślenia.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Pboczek

Żeby nie było że bas mi się nie podoba, podoba mi się aż za bardzo  :). Niczego na tej płycie bym nie zmieniał, gra super.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

wiki

Cytat: Pboczek w Październik 30, 2019, 19:51
Żeby nie było że bas mi się nie podoba, podoba mi się aż za bardzo  :). Niczego na tej płycie bym nie zmieniał, gra super.
I to najważniejsze.   :)
Na jej płytach bas jest super. Tylko sprzęt musi to pokazać.

A tej płyty jeszcze nie mam... czeka w kolejce na zakup...
Z tą różnicą, że ja kupuję tylko CD... 😀

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

rudy-102

Cytat: wiki w Październik 30, 2019, 19:31Moim zdaniem jej płyty są jakoś tak dziwnie nagrane
To się zgadza.
Cytat: wiki w Październik 30, 2019, 19:31ten zakres doskwiera w systemach słabo radzących sobie z basem.
Nie wiem. U mnie i m lepszy stawał się sprzęt tym bardziej raził mnie bas na jej płytach. 
Jej płyty brzmią często po prostu jak mocno skompresowane. 

P.S.
Uwielbiam Cassandrę.

miniabyr

Jest nowa płyta Macieja Obary wydana przez ECM . Szczerze to mam nadzieję ,że nowa produkcja Obary będzie ciekawsza niż pierwsza ,nudna płyta wydana dla ecm
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Wysłuchałem płytę Obary już trzykrotnie ! Muzycznie to moje granie ! Czyli jest ciekawie, nie ma miałkiego grania, ani grania pod publikę . Trzeba na dupie usiąść i posłuchać co kwartet ma do zaoferowania . Jak zwykle świetny Dominik Wania !! Zwracam Wam na niego uwagę ,bo to jest KTOŚ na fortepianie . Format światowy . Ja mam fenomenalną płytę D. Wanii z interpretacjami muzyki M. Ravela  wydaną przez ForTune -również polecam . Ok jeśli chodzi o Obarę moja jedyna uwaga co do tej produkcji dotyczy jakości nagrania . Hmmm mogło by być nieco bardziej rozdzielcze . Brakuje mi trochę tego aspektu. A muzycznie ? Ponieważ zna inne projekty Obary wydane np. przez Fortune to ta propozycja jest gdzieś  w połowie drogi między totalnym odlotem (ForTune) a przystępnością  tego co wydaje ECM .  8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wiki

Wreszcie ktoś napisał, że przesłuchał płytę (nową) trzy razy........... :)

Sorry, że w trzeciej osobie...  :)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

tomasz_pianista

Mi nowy Obara średnio podchodzi, byłem w zeszłym roku na koncercie przedpremierowym, dla mnie chłopaki mają zbyt odmienny styl grania, kompozycje są dość trudne.

Ktoś po koncercie powiedział, że to "przełamanie bariery między jazzem a muzyka współczesną". Dla mnie ten projekt na żywo miał trudne do zrozumienia kompozycje, jak w muzyce współczesnej, ale dość mało improwizacji jak na jazz. Obara miał nieciekawy dźwięk, Wania był zbyt słabo naglosniony. Ja wiem, że wygrali konkursy, nagrywają dla ECM, ale mnie jakoś nie chwyta muzyka Obary.

Wania jest ciekawym pianistą, ostatnio nagrał też płytę z Lisą Gerard. Słuchałem go w duecie że Stańką...

Znacznie bardziej czekam na jubileuszowy koncert Marcina Wasilewskiego:)
Grupa ratowania poziomu.

miniabyr

Cytat: tomasz_pianista w Grudzień 06, 2019, 21:38Ktoś po koncercie powiedział, że to "przełamanie bariery między jazzem a muzyka współczesną".
Wiesz  to dobre określenie . Coś w tym jest. To rzeczywiście nie jest łatwe ale mi bardzo odpowiada, bo zmusza mnie do poświęcenia  tej muzyce czasu . I jest to dla mnie przyjemnie spędzony czas .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

 Na portalu Pacuły bardzo dobry  reportaż /słuchowisko o Astigmatic Komedy . Warto poczytać  8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

rudy-102

Prawdopodnie jest to nielegalna kopia, ale na legalnym portalu.

miniabyr

Obejrzałem sobie ten film wcześniej z lektorem . I przyznam się wam że qrde nie wiem o co w nim chodzi. :o :( Fragment z życia Davisa kiedy jest pod wpływem wielu rzeczy.  We wczesnych latach 90 czytałem jego biografie -to było pierwsze polskie wydanie w tłumaczeniu chyba Tłuczkiewicza . To był niezły rasista ten Davis  ;) Bardzo zabawna relacja z pierwszego w Polsce koncertu widziana z Jego strony . Książkę komuś pożyczyłem i.....przepadła . Chyba kilka lat temu pojawiło się wznowienie .Trzeba zakupić bo skarbnica wiedzy o jazzie w niej siedzi .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

dino

Czytałem (i nie doczytałem jak nie przymierzając Gliński Tokarczuk) jego biografię.
Po połowie miałem dosyć "pierdzenia w srakę". Strasznie monotonna.

moon

Cytat: rudy-102 w Grudzień 26, 2019, 18:19Prawdopodnie jest to nielegalna kopia, ale na legalnym portalu.

bylem kiedys na tym w kinie, totalny zawod dla mnie.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

miniabyr

Ja mam fazę na Davisa . Dziś mam z nim muzyczną randkę ! Kilka płyt z różnych okresów dziś już  słuchałem . Teraz czas na Milestones - płyta w mono z 1958 wydanie z MFSL  na SACD . Jakość nagrania jest hmmm taka sobie  ,niezależnie czy to wydanie na winylu czy w wersji cyfrowej ale muzycznie to mi wynagrodzi.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Hmm dziś do mnie trafiła płyta Komedy Astigmatic . Wiadomo monument polskiego jazzu . Dostałem w prezencie wersję na cd ! Pewnie bym nie kupił ,ale darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda wszak mam kilka edycji na czarnym placku . I powiem wam ,że wersja na cd masterowana przez J. Gawłowskiego w tej cyfrowej wersji jest lepsza od tej samej edycji wydanej  na winylu ! Czytałem o tym np. u Pacuły ,słyszałem opinie osób które już posiadają oba wydania . Naprawdę w tej cyfrowej wersji nic mi nie przeszkadza bo wszystko brzmi bardziej spójnie niż z winyla  :o I wiecie co jest najbardziej wqrwiające ? Wersja cd ma fajną książeczkę z dużą ilością informacji a wersja na winylu jest goła jak ją stwórca stworzył -bieda! . Muszę posłuchać innych wydań PJ na cd ,bo te które posiadam na winylu z nowej edycji wqrwiają mnie na maxa . Mam tez sporo wydań z epoki do których te nowe nie mają startu .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wiki

Miniabyr, daj jakieś zdjęcie aby było widać jaką masz tę płytę CD....
Może bym sobie kupił  :)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr

Wiki proszę bardzo . Tylko najpierw posłuchaj sobie tej płyty bo jest po prostu wymagająca . To nie jest łatwa propozycja.  8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !