Tandberg TL5020, opinie?

Zaczęty przez mariobro12, Grudzień 04, 2019, 21:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

mariobro12

Witam drogich forumowiczow :)
Ostatnio stalem sie szczesliwym posiadaczem retro zestawu Pioneer SX-650 oraz kolumn Epicure M-150. Okazalo sie ze calosc pieknie ze soba gra, chociaz jak narazie bylo mi dane odgrywac muzyke przez bluetooth. Przy poszukiwaniach opinii na temat Epicure zaglebilem sie takze w temacie marki Tandberg. Pare dni temu znalazlem ogloszenie w okolicy, o checi sprzedazy monitorow Tandberg TL5020, w bardzo ladnym i oryginalnym stanie.. w mojej glowie zapalila sie lampka a potem wielki znak zapytania, czy wspomniany norweski klasyk od Tandberga moze wybrzmiec lepiej nic amerykanski Epicure? Dodam jedynie ze Epi przeszedl maly serwis i wymieniono w nim gabki glosnikow wysokotonowych, przez co (tak mi sie wydaje) bass wydobywajacy sie z prawej kolumny jest nieco bardziej ograniczony (choc nadal calkiem obecny!).

Moje preferencje to bardziej muzyka z poprzedniego wieku, glownie lata 70,80,90 i ewentualnie troche mieszanki jazzu i elektroniki. Pomieszczenie w jakim odsluchuje to ok 20m2, chociaz to moze sie zmienic w przyszlosci..

z gory przepraszam za bledy i pozdrawiam! :)

Piterski

Czy ja dobrze widzę na zdjęciach, że Epicur to taki wynalazek z zdublowanymi głośnikami na bocznej ściance?

Pytam bo jak porównuje go na zdjęciach do Tandberga to obstawiał bym te drugie.
Mimo wszystko zapakowałbym amplituner i pojechał posłuchać.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

mariobro12

#2
Moj Epicure wyglada dokladnie tak, jak w zalaczniku.

Zabrac amplituner i posluchac - no wlasnie, tak bym zrobil, ale chwilowo jest on w serwisie.. podejzewam ze pojade odsluchac w takim zestawie jak jest, a jesli zwali mnie z nog, wroce ze swoim sprzetem (o ile monitory beda jeszcze dostepne..).


Piterski

Nie wiem jak w tamtych kolumnach będzie z górna częścią pasma ale rozciągniecie i samo zejście na basie będzie na pewno dużo lepsze.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Kangie

"Brzydale" podobne do Audio Notów ;)

mariobro12

fakt, 'gołe' nie urzekają, jednak nie ma potrzeby sciagania grili, a z nimi maja naprawde fajny i klasyczny wyglad.. chociaz, moze to kwestia gustu :)

Kangie

Nie przejmuj się niczym.  Najważniejszy jest dźwięk. Surowy wygląd kolumn też niektórym się podoba. Vintage pełną gębą, a vintage w audio to ja lubię.

mariobro12


Pboczek

#8
Dla mnie taki wygląd jest spoko maroko  :). Podobają mi się takie zestawy głośnikowe.
A granie, oczywiście najważniejsze.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

mariobro12

dziekuje Piotrze, licze ze na wiosne posluchasz u mnie ;)

Pboczek

Cześć Mariusz :D, będziemy słuchać  :).
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite